Optike i nosači > Optike

MEOPTA optike

(1/193) > >>

ikova371:
kolege prije par mjeseci sam nabavio ovu optiku,več sam i odstrijelio neš s njom,kad stavim najmanje povečanje mogu gledat s dva oka,ok mi je za štand i za čeku,zanimaju me i ostala iskustva,hvala

medo:

--- Citat: ikova371 - 23. 08. 2007. 17:41:48 ---kolege prije par mjeseci sam nabavio ovu optiku,več sam i odstrijelio neš s njom,kad stavim najmanje povečanje mogu gledat s dva oka,ok mi je za štand i za čeku,zanimaju me i ostala iskustva,hvala

--- Kraj citata ---
Ja sam prije 2 g. saznao da pravi profesionalci ciljaju uvijek s dva otvorena oka do 10x.
Ja vjezbam to kad stignem i kad se jednom uvjezbas super je.
Sve je stvar treninga i navike jer ako su ti oba otvorena ne dolazi do napinjajna misica i lakse se prati stanje divljaci nakon pogodka.Posebno je dobro kod koristenja prigusivaca.
 Savjet ti je da vjezbas s dva otvorena oka sto vise d4

skyangel:
moj savjet ti je da uvijek gledaš s oba oka. ne samo na 1,5 neg i na 6. kad ti divljač recimo izače u sumrak, nekad se zna dogodit da ju ne možeš nači u optici kad žmiriš. pa onda gledaš, pa na optiku, pa opet gledaš, pa optiku prislanjaš i ode divljač. ako gledaš s dva oka, automatski ti je širi kut gledanja i lijevim okom vidiš divljač prostim okom, a automatski i desno prati na optici. i prilikom pucanja se fokusiraš više na desno oko i pljas! možda nisam dočarao objašnjenje baš stručno, no nadam se da ste me shvatili. uglavnom, uvijek oba oka, bez obzira bila optika, mehanički nišan ili šina. vrijedi i za puške i pištolje. naravno, za optike mislim da je nemoguće gledati sa 2 oka ako je povečanje veče od 9 recimo.

dean:

--- Citat: skyangel - 24. 08. 2007. 09:45:54 ---moj savjet ti je da uvijek gledaš s oba oka. ne samo na 1,5 neg i na 6. kad ti divljač recimo izače u sumrak, nekad se zna dogodit da ju ne možeš nači u optici kad žmiriš. pa onda gledaš, pa na optiku, pa opet gledaš, pa optiku prislanjaš i ode divljač. ako gledaš s dva oka, automatski ti je širi kut gledanja i lijevim okom vidiš divljač prostim okom, a automatski i desno prati na optici. i prilikom pucanja se fokusiraš više na desno oko i pljas! možda nisam dočarao objašnjenje baš stručno, no nadam se da ste me shvatili. uglavnom, uvijek oba oka, bez obzira bila optika, mehanički nišan ili šina. vrijedi i za puške i pištolje. naravno, za optike mislim da je nemoguće gledati sa 2 oka ako je povečanje veče od 9 recimo.

--- Kraj citata ---
Dobar savjet je i od tebe i od Mede, ali mislim da je lovačkije divljač prvo osmotrit sa dvogledom i onda odlučit da li uopče dirat pušku.

medo:

--- Citat: dean - 24. 08. 2007. 09:49:05 ---
--- Citat: skyangel - 24. 08. 2007. 09:45:54 ---moj savjet ti je da uvijek gledaš s oba oka. ne samo na 1,5 neg i na 6. kad ti divljač recimo izače u sumrak, nekad se zna dogodit da ju ne možeš nači u optici kad žmiriš. pa onda gledaš, pa na optiku, pa opet gledaš, pa optiku prislanjaš i ode divljač. ako gledaš s dva oka, automatski ti je širi kut gledanja i lijevim okom vidiš divljač prostim okom, a automatski i desno prati na optici. i prilikom pucanja se fokusiraš više na desno oko i pljas! možda nisam dočarao objašnjenje baš stručno, no nadam se da ste me shvatili. uglavnom, uvijek oba oka, bez obzira bila optika, mehanički nišan ili šina. vrijedi i za puške i pištolje. naravno, za optike mislim da je nemoguće gledati sa 2 oka ako je povečanje veče od 9 recimo.

--- Kraj citata ---
Dobar savjet je i od tebe i od Mede, ali mislim da je lovačkije divljač prvo osmotrit sa dvogledom i onda odlučit da li uopče dirat pušku.

--- Kraj citata ---
To svakako i savjeti su odlicni ali radi se samo o ciljanju u divljac za odstrijel,osmotrenu jedinku.
Dvogled bi trebao uvijek biti prvi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju