Lovna kinologija > Prehrana pasa

Začinjena hrana u ishrani pasa. DA ili NE?

(1/5) > >>

donet:
Pozdrav,

Interesuje me dali je tačno da psu nikako ne treba davati začinjenu hranu, dimljeno meso i slično, jer će pas usled takve ishrane izgubiti na kvalietetu njuha ččč

 Moji roditelju poseduju pekarsku radnju, pa često ostane burek, pizza,neko parče dimljenog mesa ili neko pecivo koje ja povremeno dam psima. Neki stariji lovci mi kažu da nikako takvu hranu ne dajem psima jer ću im tako upropastiti njuh. Kažu samo da im dajem gotovu(granuliranu) hranu, hleba, kuvano meso...

Koliko je sve ovo tačno i kakva su Vaša iskustva?

Ukoliko je tačno, dali se podjednako odnosi na mlade, kao i na stare pse?

SEJFO:
 Kolega pozdrav!
 EVO ti moje laičko mišljenje a ako me pojedinci demantuju zaboli me! Ako kod bolesti pasa mislim čak 80% lijekova koje koriste ljudi pomaže psima pri ozdravljenju -normalno u manjim dozama-vitamini-itd. (oligovit-AD kapi- dexmetazon itd) onda im ni male količine začina ne smetaju, mislim u različitoj hrani koja im se daje, pod uslovom da to nije biber, čili, itd.
Takođe mislim da  umjerena hrana nema veze sa njuhom!
 E sad stručnjaci nek nastave!! z10

fazan:
Ja svojim psima probam koliko je najviše moguće iz hrane koju jedu izbaciti začinjenu hranu koja mi ostane od mojih obroka.No u hranu im uvijek iznječim grincajg iz juhe i sve povrće koje je kuhano a nije bilo popapreno.
Svjestan sam da se začinjena hrana nemože uvijek izbjeći, ali treba gledati da bude zastupljena u što manjoj mjeri.

donet:
Ali zašto je potrebno izbegavati začinjenu hranu, šta ona loše može učiniti psu? Kad kažem začinjena hrana mislim na hranu iz našeg normalnog jelovnika, odnosno iz moje pekare(kifle sa premazima, kroasani, pogačice, burek...)

Ja te hrane imam na pretek, pravo da Vam kažem ljudima koji je jedu baš se svidja  :) Šta onda može faliti psu?  :hundtrinkend:

PinzHunter:

--- Citat: donet - 21. 07. 2008. 16:20:17 ---Ali zašto je potrebno izbegavati začinjenu hranu, šta ona loše može učiniti psu? Kad kažem začinjena hrana mislim na hranu iz našeg normalnog jelovnika, odnosno iz moje pekare(kifle sa premazima, kroasani, pogačice, burek...)

Ja te hrane imam na pretek, pravo da Vam kažem ljudima koji je jedu baš se svidja  :) Šta onda može faliti psu?  :hundtrinkend:

--- Kraj citata ---

ako nije previse začinjena onda je to u redu. a da li je hrana iz tvoje pekare prezacinjena to bi se mi morali uvjeriti ;)
Salu na stranu, sve je to ok samo ako je previse papreno ili preslano netreba davati psima. Preslano milsim na sol sa kifle recimo itd..
Ako se pazi na to onda je takva ishrana sasvim o.k., samo netreba uvijek davati istu hranu. Promjena u ishrani dobro dodje i domacim zivotinjama.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju