Lovstvo > Sokolarenje

Sve sokolarski slet

(1/3) > >>

Petrinja Saker:
Dakle ,
uvidom u dosadašnja pre mad avanja, ponukan sam da vidimo koliki bi bio odaziv na jedan skup svih hrvatskih sokolara ili osoba koji podupiru sokolarstvo.
Dosadašnja borba za vlast i samovolja pojedinaca prijeti našoj drevnoj umijetnosti.Prije svega bih volio čuti glas onih koje se nikada ne čuje a uvijek su tu negdje i špijuniraju.
Uspio sam nabrojati 40 hrvatskih sokolara.Sada je na vama red da se izjasnite jer svi možemo ostati bez naše najmilije okupacije.
Bilježim se sa štovanjem,
Tomislav Cvar
predsjednik udruge Sokolarstvo Petrinja

Petrinja Saker:
Svi junaci nikom ponikoše , od sto glasa glasa čuti nije.

Harry P.:
A šta da ti kažem. To me puca i uvijek me pucalo, međutim, trenutno nemam uvjeta ni mogućnosti za držanje. Kao klinac sam imao 36 svraka, 4 vrane, 1 sovu i jednog "orla"
Ni dan danas neznam što je u stvari bio taj moj "orao" a najviše mi je ličio na štekavca mada nisam 100% siguran.
 

Petrinja Saker:
Bar jedan se javio...svaka čast prijatelju.

mve:
Nisam sokolar i takvih afiniteta nemam ali ja vas kolege koji se sa time bavite podržavam 100% jer je takav lov utkan u tradicije i povijest i šteta da se tako šta ugasi. Gube se neke vrijednosti koje su godinama tu pa zašto izgubiti i ovakav tradicionalni i "iskonski" oblik lova.  d4 d4 d4 za  trud, muku i borbu sa "vjetrenjačama-čega vjerujem ima.

Pozz kolege  i podrška d4 d4 d4 d4 d4

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju