Streljaštvo > Streljane

Smijem li pucati na streljani ?

<< < (2/2)

burki28:
Roger   just just just just just just just just

deeejan:
kolega, posjedovanje i koristenje lovackog oruzja nema nikakve veze sa lovackim drustvom.
ti uopce ne trebas nikad ni bit clan lovackog drustva, recimo...
trebas bit clan hls-a, imati njihovu lovacku iskaznicu i markicu, nabavnu tj oruzni list kad kupis oruzje.
i to je sve.
slobodno ides na bilo koju strenjanu i u bilo koji lov tj loviste kao gost, takodjer i u komercijalu... zagi

tomo6:
Evo deeejan sve jednostavno i kratko objasnio zagi

milohnic1983:
Hvala kolege na odgovorima

roger:

--- Citat: milohnic1983 - 14. 05. 2017. 17:34:06 --- A ja znam da postoji stažiranje i stažirati ću koliko bude trebalo jer i želim nešto naučit, samo me to zanimalo za pušku znači da li ja smijem imati pušku doma pod ključem i nositi ju samo u streljanu dok mi društvo ne da dozvolu da smijem loviti u lovištu ili postoji neka druga praksa .

--- Kraj citata ---

Staziranje nije zakonska obaveza kao nekad, ali se jos uvjek sprovodi od drustva do drustva. Ali ne u svim.

Drugim rijecima, ako se uclanis u neko drugo drustvo, lako moguce da nemas staziranje i punopravni si lovac.
Znaci tu se vec razlikuju dvije prakse: drustva sa staziranjem, i drustva bez staziranja.

Generalno, u svim lovackim drustvima pravo lova stjeces radnim satima na radovima na lovistu.

Takodjer, u dobro organiziranom drustvu, trebao bis dobiti starijeg i iskusnog lovca za mentora, bez obzira da li si tamo stazista/pripravnik, ili si punopravni i mladi lovac bez iskustva.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju