Streljaštvo > Tehnika gađanja

Lov na velikim daljinama

(1/447) > >>

Goran:
Ja se spremam u petom mjesecu u Novi Zeland u brda pa sad cesce odem na streliste. Ne mogu vjerovati koliko ljudi donosi te lijepe topice kao Styer SSG, Sako TRG, Robar,Mc Millan, Blaser, i druge slicne igracke u 308W a sve vise 300WM, 338 i 0.50BMG  i ostale dalekometne vojne snajperske puske. Posto su sve sa zatvaracem onda su legalne makar je tako ovde. Momci gadjaju mete od 600 cak do 1200m sa masivnim Nightforce i slicnim  optikama i ja se ne mogu nagledati ni naslusati koliko su bucni. Moj jadni 3006 je ko djecja igracka.... Sve je pocelo prije pet - sest godina i toga se namnozilo da ih je jako lijepo vidjeti sa svojim bebicama kako paradiraju. Jedan nas momak ciji otac radi za Blaser ima tu igracku koja  mijenja cijevi to je cudo tehnike. Malo pretesko za nositi po brdima ali gdje udari tu trava ne raste dugo vremena. Jedna sugestija kad vec volis udariti ravno i daleko pogledaj 338 lapua mag. Nisam probao ali glasno i tesko razvaljuje metalne divokoze na 800 m.

Nosler:
Gdje odoste sa ovom temom.... uf

800m....kada ce te preci na minobacace? happi
Na tim distancama se ne moze odrediti ni spol ni kvalitet divljaci a da ne govorimo o drazi da se prikrada i dodje na kratku distancu i napravi odstrel. happi

josip89:
meni je nekako ipak jače ovo na daleko

nekažem da ovo na blizu nevelja štoviše tu je jači adrenalin i nije lako ni malo

Nosler:

--- Citat: josip89 - 04. 03. 2009. 13:25:38 ---meni je nekako ipak jače ovo na daleko

nekažem da ovo na blizu nevelja štoviše tu je jači adrenalin i nije lako ni malo

--- Kraj citata ---
Jesi probao to? ;D

josip89:
misliš na bliže ili dalje fre
nisam probo neke enormne daljine ali ni divljač samo lisice
a ovo na bliže nisam imao isto priliku nasvašta ić ali recimo lisice koje kakve ptičurine i kune

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju