Streljaštvo > Tehnika gađanja

Pad u vatri

(1/46) > >>

perop:
Obzirom da je ova aktuelna tema "pad u vatri" često obrađivana po meni OT kroz tematike vezane za pojedine kalibre molio bih cijenjene kolege lovce i forumaše da "stručno" obradimo ovu temu.
Naročito molim da se jave oni lovci i forumaši koji odstreljuju preko 90% divljači u vatri. Molim da daju svoj stručni osvrt. Također bi bilo dobro i poslati slike odstreljene divljači koja je pala u vatri.
Molim kolege da napišu koja je divljač, kojim kalibrom, kojim je streljivom odstrljena, gdje je divljač pogođena i navedu sve one razloge za koje smatraju da su bitni bitni za pad divljači u vatri.
Zahvaljujem

magwin:
"pad u vatri" u tolikim postotcima su samo bajke ref

Nosler:
Moja statistika mi kaze(imam sve uredno zapisano) da mi je srednja udaljenost gadjanja visoke divljaci 85m a daljina bijega sa mjesta nastrela 25m...bazirano na preko nekoliko komada divljaci..

Tako da ja sigurno nemam 90% od padova na mjestu...a i ne trebaju mi. laz Mora se nekad i cuko trenirati.. ;D

skyangel:

--- Citat: perop - 10. 02. 2009. 09:27:10 --- navedu sve one razloge za koje smatraju da su bitni bitni za pad divljači u vatri.


--- Kraj citata ---
Jedan jedini razlog. Precizno plasiran šus! Glava, vrat, kičma.

Moji svi odstreli u lovačkoj karijeri koja nije nešto preduga su redom padovi u vatri. Najviše iz 8x68S, a nešto sitno iz .308, 30-06 i .22 magnum. Radi se o nekoliko desetaka svinja, isto toliko srneće divljači, isto toliko jelena lopatara, a lisice, kune, divlje mačke i slično ne ubrajam u tu kategoriju jer im ne znam više broja, a ta divljač većinom pada u vatri od bilo kojeg kalibra. Nisam odstrelio još uvijek fond divljači koji je pozamašan, ali u svom kratkom lovačkom vijeku držim 100 postotan pad u vatri. Naravno, ne mogu se uspoređivati sa nekim od svojih kolega koji odstrele 60-ak svinja godišnje, ja toliko nisam odstrelio u 6 godina šta sam lovac i pitanje kad ću hehe.

Možda kad odstrelim 100 svinja, bit ću puno kompetentniji pričati o ovoj temi.

Lazar:
nemogu da dam nikakvo objasnjenje zasto je tako al kod mene je preko 90% odstrijela pad u vatri,vecinom ds cekanjem na daljinama od 30-70m i srnece divljaci od 70-150m, pucam uvijek po sred plecke i vecinom 8x57is sa gromom i 8x68 sa gromom il accu bondom, e sad strucnjaci neka pokusaju objasnit zasto je to tako
predatore necu ni da spominjem jer tamo je pad u vatri 100% ako sam tamo pogodio gdje sam gadjo  hao

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju