Streljaštvo > Tehnika gađanja

Preciznost sa mehaničkim nišanima

<< < (2/4) > >>

trapavi:
Sa poluautomatom u 3 cm na 100m iz ruke je naučna fantastika. Da je reko da sa optikom i dobrim naslonom ili sa stalka bilo bi normalno a ovako po meni nemoguće .
Pa koji poluautomat opće i sa kojim će streljivom grupirat u 3 cm na 100m ? To je automatski odličan poluautomat koji baš i nema svako.

leon:
Republikaner, pa probaj i sa dobrim naslonom, da vidiš ako bude razlika.

Republikaner:
Moj zadnji posjet streljani. Vidi se da je par zrna otislo izvan mete ali napredak je tu. A sto se tice potpore tu je jastuk sa pijeskom. Toliko koliko za potporu.

Gogsa:
Meni se svidja kako ste pucali kolega, sta je bitno kad se puca na divljac u pokretu je da drzite liniju,znaci da vam pogodci mogu biti malo napred i nazad ali ne i po vertikali rasuti.
Jel ste sve ovo na slici pucali iz ruke ili sa potpore?
Ja vezbam i na suvo to znaci uzmem karabin i uhvatim nekiu ravnu liniju recimo gde se spajaju zid i plafon i onta pratim liniju u odredim sebi tacku gde opalim(na suvo razume se ;D).Tada moze i sami da primetite ako pravite nekorektne pokrete kad potegnete obarac,to je najcesce da povlacite i cev nadole

Republikaner:

--- Citat: Gogsa - 31. 03. 2020. 20:24:55 ---Meni se svidja kako ste pucali kolega, sta je bitno kad se puca na divljac u pokretu je da drzite liniju,znaci da vam pogodci mogu biti malo napred i nazad ali ne i po vertikali rasuti.
Jel ste sve ovo na slici pucali iz ruke ili sa potpore?
Ja vezbam i na suvo to znaci uzmem karabin i uhvatim nekiu ravnu liniju recimo gde se spajaju zid i plafon i onta pratim liniju u odredim sebi tacku gde opalim(na suvo razume se ;D).Tada moze i sami da primetite ako pravite nekorektne pokrete kad potegnete obarac,to je najcesce da povlacite i cev nadole

--- Kraj citata ---

Zahvaljujem na savjetu. Par pogodak je sa potpore na stolu kao na drugoj slici, ali nije se pokazalo dobro. Većina je pogodaka sa pucanjem iz ruke.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju