Lovna kinologija > Uzgajivačnice

Alpski brak jazvačari KUHADA

(1/11) > >>

Alpino:
U mom uzgoju su alpski brak jazvačari JELENJI I CRNI S PLALEŽOM.

* Idealna je boja tamnojelenje crvena s razasutim crnim dlakama ili bez njih
* Ili crna boja s jasnim oznakama crvenosmeče boje (paležom) po glavi, prsima, nogama, šapama i s unutarnje strane repa. Dopuštena je bijela zvijezda na prsimaAlpski je brakjazavčar ponajprije gonič, koji neumorno i temeljito traga, a potom goni glasno i smireno. Po boji glasa može se nepogrešivo zaključiti koju divljač trenutno goni. Doduše on goni nešto polakše i krače od dugonogih goniča, ali zato vrlo uporno i odlučno. Goni zeca, lisicu, čaglja i jazavca, a zbog svoje visine može ulaziti i u veče lisičje ili jazavčeve jame. Premda se to po izgledu ne bi moglo zaključiti, nevjerojatno je spretan i nemilosrdan u borbi s tim grabežljivcima.

Zbog svoje hrabrosti i oštrine osobito se istaknuo u lovu na divlje svinje. FCI je  najprije svrstala alpskog brakjazavčara u VI. skupinu, 1. podskupinu, i to meču goniče maloga rasta. Mečutim, 1991. godine prebačen je unutar iste skupine u 2. podskupinu krvosljednika, pokraj hanoverskog i bavarskog krvosljednika.

Danas je alpski brak-jazavčar veoma rasprostranjen lovački pas po cijeloj srednjoj Europi, a osobito u Austriji, Njemačkoj, češkoj, Slovačkoj i Sloveniji. Ima ga takočer u Italiji, Švicarskoj, Norveškoj, Švedskoj, a i u nekim drugim europskim državama.
Slika  alpski brak jazavčar "Flik"   d1 Foto by LOVAC

Alpino:
Slika  alpski brak jazavčar "Ari"   d1 Foto by LOVAC

Alpino:
Slika  alpski brak jazavčar "Dona"   d1 Foto by LOVAC

Alpino:
Slika  alpski brak jazavčar "Žaklina"    d1 Foto by LOVAC

Alpino:
Slika  alpski brak jazavčar "Štenci"     d1 Foto by LOVAC

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju