Lovna kinologija > Uzgajivačnice

Odgajivačnica "Kamička" 2181 FCI- NLT i bosanski baraci

(1/19) > >>

kamičanin:
registrovana 1987 g,vlasnik Miroslav Popović,Šabac,sa uzgojem NLT se bavim od 1978g.prvi IUO položio 1982 g.sa kerušom Atina(Coco Sandis x Agi- Keti,odg.Pavle Nikolić,Šabac) u III nr,LZ5.U toku služenja vojnog roka u Zagrebu upoznajem se sa Druško Vladimirom iz Šestina kod Zagreba,uzg."Šestinska",od koga nabavljam sve svoje sledeće pse:Diego Šestinski,Lina i lana Šestinska,Panto Šestinski,Knof Šestinski,zar Šestinski....i kombinacijama parenja uz Vladinu nesebičnu pomoć i prijateljske savete moja znanja,vidici,poznanstva sa drugim kinolozima a i fond pasa postaju obogaćeniji,na čemu sam mu neizmerno i dandanas zahvalan.Sledio sam i dalje sledim načela na kojima smo bazirali uzgoj NLT-a:psi u standardu,nikako eksterijer ispred rada,maksimalne urodjene osobine,počev od volje za radom na površini preko vode do oštrine,orijentacija i snalaženje na svakom terenu itd.Od 2007 g.se počinjem baviti i gajenjem baraka,ne zapostavljajući NLT-e,ali istovremeno se posvećujući ovoj predivnoj autentičnoj autohtonoj pasmini "punim gasom"uz saradnju sa mojim drugom Slobom Krsmanovićem iz Šapca,pri čemu smo imali  sreće da se upoznamo na vreme sa ljudima iz vrha uzgoja braka kao u BiH,tako i u Srbiji.Slike i rodovnici slede u narednim postovima.

kamičanin:
Moj prvi pas od Druška,stradao na žalost od automobila.

kamičanin:
Lina Šestinska sa 14 m.

kamičanin:
Lana(lev0)i Lina (desno)sa vlasnikom 1987g.

Lina u Komlu,Madjarska,1989 g.aport iz vode,na lisicu CACIT

kamičanin:
Rodovnik Line Šestinske(Lana iz istog legla)
i ocenska lista sa IUO i rovaške utakmice

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju