Lovna kinologija > Uzgajivačnice

UZGAJIVACNICA "VITEZANSKA"

<< < (35/46) > >>

šokac:
Mislim da si tu u pravu .
"zemljana " je širok pojam ... samo ako ti neznaš, kako ćemo mi "laici "znati.
Još ako može jedn pitanje , znam da si pravi poznavatelj pasmine .
Kakve je boje pas na 154. stranici bivšeg udžbenika za polagenje "Uvod u lovstvo ".
Vjerujem da imaš knjigu .

lovacpd:

--- Citat: STARI AVDZIJA - 04. 06. 2012. 21:51:47 ---Što se tiče te boje "zemljane" vjeruj da ja nisaM NAČISTO ŠTA JE TO NITI MI JE IKO MOGAO IKADA OBJASNITI ŠTA PODRRAZUMJEVA POD POJMOM"ZEMLJANA" JEDNOSTAVNO BILO JE RAZLIČITIH ODGOVORA pa jke u revidiranom standardu(ali oficijelno nevažečem) bilo i drugačijih meni lično prihvatljivbijih definoicvija boje kad je riječ o tonovima boje i osnovne i druge pepeljaste na gornjim di9jelovima ali je osnovna uvijek u osnovi crvena odnosno u tim tonovima i bila i ostala kao i kod većine ostalih vrsta

--- Kraj citata ---
moze li se jos jednom postaviti taj rwevidirani, nevazeci standard?

STARI AVDZIJA:
pogledaj na lov.bih ima tamo na temi o baracima a postavio sam na par mjesta samo ne mogu da se sjetim

STARI AVDZIJA:

--- Citat: šokac - 04. 06. 2012. 23:01:49 ---Mislim da si tu u pravu .
"zemljana " je širok pojam ... samo ako ti neznaš, kako ćemo mi "laici "znati.
Još ako može jedn pitanje , znam da si pravi poznavatelj pasmine .
Kakve je boje pas na 154. stranici bivšeg udžbenika za polagenje "Uvod u lovstvo ".
Vjerujem da imaš knjigu .

--- Kraj citata ---
Mislim da je pojam zemljana vjerovatno autorizirao pokojni prof.Ljubo Obradović inače svojevremeno zadužen da sastavi standard baraka u bivšem JKS, ali pojam zemljano prljava je korišten u praksi kod sudija i kad je u pitanju pepeljastosivi plašt i kad je u pitanju hajde recimo dominantnije crveno žuta,naročito je nepouzdan opis boje na baraku kasnije u starosti u8 odnosu na opis u prijavi legla jer je obojenost u tim uzrastima dijametralno različita.

STARI AVDZIJA:
nego da probamo sliku uživo

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju