Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci > Vabilice i repelenti

Vabilice za lisicu prodajem(ry-eve vabilice)

<< < (42/55) > >>

tyrol:
Mene interesira koliko je vama na čeki trebalo da lisica dodje (vremenski) i kolika je mogučnost krivog dozivanja (vabljenja) tom vrstom vabilice, pa da lisica "otkrije dozivača" i pobjegne?

Harry P.:
Kao prvo, poanta je kao i kod svih lovova da se dobro kamufliraš jer samim dozivanjem otkrivaš svoj položaj. Moraš imati dobar pogled na sve strane da ipak ti prvi primjetiš lisicu kad ide prema zvuku. Vabiti treba polagano bez nekakvog sumanutog puhanja bez prestanka u vabilicu. Par puta pisneš i onda dobro razgledavaš u svim smjerovima. Lisica kad čuje piskanje onda potrči malo i onda zastane i snima odakle dolazi zvuk pa onda malo potrči i opet zastane i sve tako. Doduše ove mlade kad čuju zvuk zašpuraju se ko blesave  happi. Uz pravilno vabljenje lija dolazi u okviru do nekih 15-20 minuta. Nakad dođe za par minuta, a nekad treba malo više.

E sad ovo nije pravilo da će svaki put doći jer vabilica ipak nije extasy pa kad lije čuju da je rave party u blizini da sve odmah trče glavom bez obzira.

Normalno da postoji krivi način vabljenja...

Zbog toga treba poslušati ovih par linkova koje sam ja već negdje postavio i neki od kolega pa malo baciti vježbice kod kuće.
He, sad koliko treba vježbati  kod kuće? Meni je mjerilo bilo kada me žena izbacila iz kuće i rekla da više nikada ne dolazim...    ref ref

 

Harry P.:
I da ne zaboravim... Dok vabite pazite da vam se sova ili kakav jastreb ne zaleti u "čuturu"   uf

tyrol:
Kolega Harry P.  d4 hvalaaaa!!! d1
Ostaje samo strpljenje i dobra kob

Pepi18KA:

--- Citat: Harry P. - 26. 06. 2012. 17:30:43 ---I da ne zaboravim... Dok vabite pazite da vam se sova ili kakav jastreb ne zaleti u "čuturu"   uf

--- Kraj citata ---

 hao stavit kacigu na glavu (ili građevinski šljem )  zagi

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju