Lovna kinologija > Veterinarski kutak

KRPELJI

<< < (33/51) > >>

wortexhole:
Ma imam i ja sprej. Cjepivo protiv KME - a ne znači da krpelji neće ići na tebe, ali znači ako te i ugrize zaraženi da se ne razboliš. Probao sam svašta ali za sada krpelji uvijek nekako pronađu put kamo žele. Ne smeta njima ama baš ništa, beštije jedne.

spinnaker:
Cijepio se nisam,ali namjeravam. U dve godine sam popusio samo jednog,al i on je odstranjen na vrijeme.
Poslije lova obavezno kupanje i pregled nedostupnih dijelova tijela od strane lijepse polovice.

Lazar:
protiv ovog zapaljenja mozdane maramice je jedino odklanjanje krpelja na vrijeme prije nego sto ubode , ako se vec zakacio a zarazen je slijedi zaraza

deeejan:
jesi siguran, kolega lazar?
kolko sam cuo o tome, svaki krpelj kad se ubusi u kozu, kako pije krv tako izbacuje slinu s kojom razrijedi tu istu krv i na taj naci prenosi zarazu na domacina.
zato se ne preporucuje mazanje krpelja raznoraznim uljima, lakovima za nokte itd. jer tad se krpelj gusi i izbacuje puno sline i s tim povecava mogucnost zaraze.
ovisi od bolesti do bolesti, koju krpelj prenosi, koliko je vremena potrebno dok ne dodje do zaraze, tj. dok ne izbaci dovolju kolicinu zarazene sline, ali treba proci i do nekoliko sati pa i cijeli dan dok ne dodje do zaraze...

.50AE:
Na mene godinama već ne idu, kao ni komarci.... mali je problem što i ukućani bježe od mene. Češnjak u velikim količinama i B vitamin, čak se i zmije miču.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju