Lovna kinologija > Veterinarski kutak

pomoć ili savjet!

(1/3) > >>

vladolovac83:
danas mi je u gateru stradala terijerka,vepar joj je otrgnuo na slabini kocku kože skoro 10x10cm,i posijeko je po butini i vratu.veterinar je ove rane zašio al ovu veliku nemože,fali kože!dao joj je antibiotike i dao mi sprej za rane!
dali je netko imao sličnih slučajeva,dali če se ta koža moći obnovit,ona je sad još pod narkozom,pa neznam ni kako če se ponašat kad se probudi!
 !ako netko ima kakav savjet,unaprijed hvala!

TUROPOLJE:
to će se sve zarasti ali treba dosta vremena , prvenstveno ti treba okovratnik da sa zubima ne trga šavove..

grom:
Da ne otvaram temu, danas sam primjetio da mi kuja ima proljev i slaba je.  Jedva hoda i jede travu.  Sinoć je bila u šetnji i, nakon toga normalno jela. Danas belaj. Odmah zvao veterinara i odveo, ništa posebno. Dao tri inekcije, Atropin kao u slučaju da je otrov,antibiotik i jos neki klinac. Ne povraća niti je imala vrućicu. Na nogama je ali jedva, rekao da ne dajem nista osim jogurta pa sam joj dao malo domaćeg kefira. Ne izgleda dobro,vet. kaže da je možda pojela kakvu strvinu i sl. ili je crijevna infekcija. Sve mi to čudno jer nisam to imao do sada, je li tko imao što slično, mislim vasi psi??

Dadx:
Piroplazmoza nije?
Moje je imal piroplazmozu s takvim simptomima, s tim da je drugi ili treći dan počel pišat smeđi urin, a proljev je bio bakrene boje. Izvuko se je, ali vidim da je ostalo posljedica na vidu.

Inače, krpelja u banovini ko pljeve. Zima ih nije ništa uništila.

grom:
Nema kod nas piroplazmoze, bar još nije bilo. Navečer je bila super, sutra oko podne primjetio da nije dobro. Jutros mi se čini mrvicu bolje. Najviše me strah da nije kakvu kost zgrizla, da je povraćala bi ili bar pokušala. Temperatura 38.2, normalno.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju