Lovna kinologija > Veterinarski kutak

pomoč oko štenaca

(1/2) > >>

ZEUS:
Imam kratkodlaku Mađarsku vižlu koja se oštenila prije 5 dana. Ima box  4x3 zatvoren sa tri strane i gore je krov, a buduči da se bliži zima i Vižle baš ne vole hladnuču stavio sam joj crvenu žarulju za grijanje. Danas mi je jedan kolega rekao da to nije dobro jer štenci mogu oslijepiti od tog svijetla. Dal ima istine u tome??

VEThunter:
Prvo direktan odgovor - ne.
Drugo, opasnosti ima, ali u vidu pregrijavanja. Treba promatrati ponašanje kuje i štenaca.
Treće - treba uvijek imati na umu da su ljudi i od najbezopasnijih stvari sposobni napraviti opasne stvari.

 d1

grom:
Samo ti njima dobru kućicu, po mogućnosti sa malo izolacije i napuni slamom kad zahladi. Ne prevelik ulaz i da nije na vjetru. Grijanje nepotrebno, pas je to. Ako baš gadno smrzne svakako ih moraš skloniti.

ZEUS:
ima kučicu al manjih je dimenzija pa je sad kraj nje. složio sam joj pregradu i napunio slamom. Al opet me strah jer vižle ne vole hladno(ma ne voli nijedan pas hladno) i nebih da štenci obole
Znači nema straha da psi oslijepe od crvene žarulje?

ZEUS:
PS. žarulja je na visini od 80ak cm od njih,dal je to ok što se tiče tog pregrijavanja?

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju