Divljač > Zaštita usjeva i Štete

Zaštita poljoprivrednih kultura od divljih svinja

(1/5) > >>

boby 2:
Kako spriječiti štete na tek posađenom krompiru. Ima li kakav djelotvoran repelent za odvraćanje osim d7.
Zanimaju me vaša iskustva.

istrijan:
Ima kod Ritoši jedan dobar repelent u tekučem izdanju ili elek. pastir, jeftinija solucija ti je probat sa repelentom, a efikasnija će bit pastir, ja da sam na tvojem mijestu kupija bi pastira i onda ga imao vijećno, od sadnje pa do berbe, repelent je dobar kratko vrijeme nešto duže ako je suho razdoblje kad se ga koristi, ako je kišno onda ga treba obnavljat.
Pozdrav i nek ti je sa srećom u obrani z10

Macak:
Nikako, osim ako dezuras sa karabinom.
U mom kraju su sve sto je na trzistu isprobali, od mirisa, petardi pa do elek. pastira itd. pa nista nije pomoglo, osim karabina  d6

evaeva:
Kolega Istrijan rekao je manje više sve, repelenti su trenutna zaštita ali ne i trajna, vremenski uvjeti određuju trajnost repelenta i njegovu učinkovitost. Što se tiče pastira oni su mnogo djelotvorniji ali ne i stopostotno djelotvorni jer se zna desiti da svinje slome žicu kod naglih ulazaka u kulturu. Zato je najbolje ostaviti jedan dio kulture NE OGRAĐEN cca 10 metara i tu ih čekati, kada jednom skuže da bez problema tuda mogu unutra imat ćeš razloga za kupnju nove kutije metaka.

Lazar:
kad jedno ulete kroz ovaj neogradjeni dio e onda tek nastaju problemi .....

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju