Autor Tema: TALKIE-WALKIE!  (Posjeta: 81335 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #30 u: 05. 06. 2008. 08:42:11 »
Onda da ne bi imali problema s zakonom koristite ovo.Piše da radi na 5km,ali u stvarnosti je to manje.


Znam da su zakoni u HR stroziji nego u BiH, ali samo bi htio reci da su ovi aparatici dobri sve dok vidis onog sa kim konverziras, ako ga nevidis sumnjam da ces i pricati sa njim. Nevelim da su losi, ali su za lov malko preosjetljivi i malko vise nepouzdani. z10
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #31 u: 05. 06. 2008. 08:51:42 »
Slične stanice ima i moja družina a lovimo uglavnom na prilično nezgodnom području gdje se zbog konfiguracije terena često gubi i signal mobitela, ali u kombinaciji ovakve stanice i mobitel, sasvim dovoljno. Slušalice u svakom slučaju koristim jer koliko god iskusni lovci bili, uvijek se nađe netko kome je do igre, zapitkivanja, gdje se čuju psi... tko je pucao... šta je ono bilo... Mislim da su ovo stvarčice koje potpuno zadovoljavaju osnovne potrebe komunikacije, baterije traju sasvim dovoljno, cijena je pristupačna svima (par se može naći već od 300 kn).
Da nebi bilo zabune, imali smo Motorola svih generacija pa čak i nekih starih Riz-ovih stanica, mogli smo ostvariti vezu i sa udaljenim ekipama lovaca ali evo sada smo ipak na ovoj lakšoj a i jeftinijoj kombinaciji, i zadovoljni smo.      
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #32 u: 05. 06. 2008. 11:13:45 »
Ma mogu se za ok cijenu kupit od npr. kenwooda  ili sličnih firmi i razgovati dalje nego što će nam ikad trebat
Ćaća viče mater plače!

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #33 u: 05. 06. 2008. 11:56:27 »
Ma mogu se za ok cijenu kupit od npr. kenwooda  ili sličnih firmi i razgovati dalje nego što će nam ikad trebat

Pa daj malo reci više o tome-jel za te treba imati ispite i kakav im je domet na brdovitom terenu. Koristili smo ove jeftine,ali u većini slučajeva su pušiona-krči,jedva se čuje,slabi domet... Mislim meni osobno su te radio veze špansko selo(znam otprilike da treba stisnuti gumb sa strane i pričati :D),a vjerujem i velikom broju drugih lovaca, daj nam malo pojasni molim te što se smije,a što ne, frekvencije ččč,radio amaterski ispiti ččč... Mislim da bi to zanimalo veliki broj ljudi.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #34 u: 05. 06. 2008. 12:34:08 »
To su isti walki talki uređaji koji samo imaju bolji domet nego ovi diječiji koriste ih često građevinari na auto putu,ili nekakvi redari na skupovima i sl.
Takvi uređaji ne rade na istim frekvencijama kao i ovi vojni ili policijski,oni najčešče imaju unaprijed određenu frekveciju koja je jednaka ukucana u oba uređaja i nju koriste konstantno,na nekima se može frekvencija i mjenjati,ako vas ima u ekipi više od 2 nastojte kupit jednake uređaje jer če te tako uvijek bit sigurni da če vas druga strana čuti i da vam je jednak domet.Za takve uređaje netreba nikakva licenca barem ne kod nas i nebi trebalo bit nikakvih problema barem ne ovdje.Kupite od bilo koje poznatije firme tipa motorola,kenwood,sagem, itd. i svi bi trebali biti pouzdani u uvjetima kojima lovcima trebaju!
Signal ovisi i o konfiguraciji terena pa tako nekad u mene (Biokovo) na požaru se nečujemo sa puno boljim uređajima jer smo udaljeni 2 brda dalje a to nije ni 2 km. Nadam se da sam bar malo pomogao i još jedna korisna info. pogledajte na e bayu možda se nađe i nešto povljno
Ćaća viče mater plače!

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #35 u: 06. 06. 2008. 08:39:23 »
Upravo tako, niti najbolji uređaji nisu u mogućnosti nositi se sa ovakvim preprekama, nemogu to niti policijske ili vatrogasne stanice koje funkcioniraju preko velikog broja odašiljača, a kako bi mogle ove kojima se mi koristimo, stvar je u tom da se s vremenom nauči gdje si u vezi a gdje nisi, pa ako je ekipa postavljena kako treba, u svakom momentu si s nekim u kontaktu i nema problema, zato sam mišljenja da netreba davati velike novce za te spravice jer je rezultat na kraju skoro pa isti     
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #36 u: 06. 06. 2008. 13:43:51 »
Hvala na odgovoru! d4

Offline lucky

  • K 100
  • **
  • Postova: 384
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #37 u: 06. 06. 2008. 16:03:20 »
Kupiš jeftinije pa ako nezadovoljavaju uvijek se nađe netko kome baš one trebaju, ja sam išao sa "boljih" prema jeftinijim  z10   
Bolje piti sam nego ne piti nikako

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #38 u: 03. 07. 2008. 23:20:32 »
Molim za pomoć!
Dobio sam binatone mr 250 toki voki ali bez onih pismenih pojašnjenja - uputa. Ako ima netko kopiju ili scan uputstava ili zna kakav dobar link...

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #39 u: 04. 07. 2008. 00:08:48 »
 goog je tvoj prijatelj

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #40 u: 04. 07. 2008. 18:02:10 »
goog je tvoj prijatelj

Baš zato i pitam jer sam tražio preko google. Ako ima netko upute molim da mi se javi.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #41 u: 05. 07. 2008. 09:39:25 »
Donesi sutra na trening i skužili ga bumo u 2 minute jel tak?  ;D

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #42 u: 05. 07. 2008. 11:11:25 »
http://www.binatoneonline.com/twoway.aspx#info

pa onda dolje lijevo imaš "user manual"
« Zadnja izmjena: 05. 07. 2008. 18:21:41 od oliverl »

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #43 u: 05. 07. 2008. 14:05:03 »
Ja koristim ICOM model F3022, tezi 320gr. 2000mAh Li-ion baterija koja moze dugooo, i na dobroj studeni.  12 kanala, dosta raznih dizi-midji funkcija, i sto mi je najbitnije dalekometan je.

Mnoge kolege u  druzini koriste ovakav, ili neki drugi model od ICOM-a. Dobro se pokazao u svim testovima. Po meni najbolja komunikacija za lovce, cuvare, planinare, itd.



sa zada

Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: TALKIE-WALKIE!
« Odgovori #44 u: 05. 07. 2008. 15:07:01 »
koliki je domet u brdovitim krajevima