Autor Tema: Radovi u lovištu  (Posjeta: 170812 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #30 u: 24. 03. 2010. 12:07:42 »
Svaka čast na inicijativi...  z10  d4   z1

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #31 u: 24. 03. 2010. 12:49:52 »
Ma kod nas su svake godine radne akcije takve da se nezna što se radi, pa eto mi smo odlučili napraviti nešto konkretno a ako se pokaže da je uspješno ...... planova k'o u priči, a priči nikad kraja  hao

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #32 u: 24. 03. 2010. 14:39:31 »
 Evo par riječi o tvom slučaju-ako zemlja nije rabljena ,iskorištavana preko 20 god. samo ju dobro preorite tj. mi na kontinentu bi rekli duboko oranje ,zatim dobro isitniti ili iztanjurati i onda posijati kukuruz ,nema veze ako je za prihranu njima paše sve kad nema klope.Iza tanjuranja bilo bi dobro korijenje odvojiti sa oranja  da se opet ne korijeni.Ako ima puno korijenja i trave ,suhe najbolje to staro da se zapali,da izgori sjeme od onoga šta sad raste-samo pazite da ne zapalite okoliš.Pošto je tu bila i ispaša stoke bilo je i izmeta os njih pa če to  biti sigurno dovoljno da bude solidan urod-pozdrav DEDA M...   zagi  i   zagi

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #33 u: 24. 03. 2010. 17:23:22 »

 slažem se s postom od -Deda M- a dosta je važno napomenuti da ak imate DS u tom dijelu,recimo ak su se krmače nastanile tu zbog koćenja,sve kaj posijete, do 9.mj ne budete ništa imali...kod mene je stvar takva da ja,moj otac i još par lovaca iz moje grupe sijemo kukuruz i do 4 puta u 25 dana...sijemo u centru lovišta,gdje postoji izvor vode i šuma je stvarno gusta,u ljeti se ne može ni pješice prolazit...ovih dana je uočeno tragova bar 15 ak-ak ds na tom području tak da će bit veselo  do jeseni a i bit će zanimljivo u zimi   :smil4226ce1d491b5:  2p 2p 
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #34 u: 25. 03. 2010. 00:06:36 »
sve mi je jasno,ali onda mora biti druga priča-mora se onda zaštititi,nekak ograditi ,makar sa nekom žicom jel znam da če pojesti ,iskopati svako zrno koje je posijano ali onda nema druge nego kak sam rekel-ili od kuruze nema ništa .To ču i ja uskoro morati napraviti ili.....  čuvati ,kaj nemožeš jel radim-o tj. da ti neko može par večeri patiti sa petardama ,upalilo bi ,samo ko bi to tak mogao raditi-jel one su vrlooooo lukave i pametne zvjerke ,kaj ne.Ja ču nabaviti 200 -300 met. žice pa da vidimo prvu godinu kak bude bilo.MOŽDA bi trebalo prihranu raditi negdje malo dalje od toga mjesta sa namočenom kuruzom da ne udaraju baš na to ranjivo mjesto-oranje.Razmisli i probajte sa prihranom na drugom mjestu-pozdrav DEDA M....-buduči i poljoprivrednik za d.s. - hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao hao

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #35 u: 25. 03. 2010. 00:15:40 »
 ETO kolege da se konačno malo i ja pohvalim -primljen sam u jedno društvo u Podravini ,blizina Ðurđevca,pa več 1 vikend nakon primitka ide se u prebrojavanje divljači-to če biti moj prvi susret sa stvarnim lovačkim životom ,iako sam VEČ i ČAK bio u 1 pogonu na d.s.-i naravno dobio kroničnu zarazu,kao i večina vas,klica koja je dugo klicala je izašla -lov i šuma oko mene.Tak ste se valjda i vi manje više svi zarazili,pa zašto bi i ja bio iznimka.Nadam se zdravlju pa da vas bar malo sustignem-držite mi fige-lovačke naravno-pozdrav svim kolegama dobre volje -DEDA M... zagi+ ref+ ref+ ref+ ref+ zagi

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #36 u: 25. 03. 2010. 05:46:07 »
Oranje,  prihrana urea, tanjuranje , sijanje prihrana mješanac, špricanje , kad naraste do 35 cm obavezno kultiviranje sa prihranom kan, moliti boga da padne kiša , berba,

Ako hočeš da ti ideju svinje na kukuruz i dobro jedu posij 462  2p 2p d7 hao hao

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #37 u: 25. 03. 2010. 12:32:10 »
Ok kolege, hvala na savjetima.
Da ponovim:
- oranje
- urea (vjerujem da može i gnoj)
- tanjuranje odn. usitnjavanje (+ odvajanje korijenja i trave)
- sijanje
- špricanje
- prihrana
- oborine  sauf

Uskoro bismo trebali početi pa ćete biti informirani i o radovima i o napretku.
A s obzirom da ih nema previše ds su itekako dobrodošle  rol 

Deda M sretno u novome društvu i vjerujem uz dobru volju da ćeš nas brzo sustići  z10


Offline scorpion

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #38 u: 25. 03. 2010. 13:56:46 »
Bez uree nemojte ni pokušavati. Njena uloga je u održavanju vlažnosti u tlu što posebno dolazi do izražaja u sušnijem dijelu godine. U nedostatku uree dolazi do prijevremenog ili prisilnog sazrijevanja zrna već u fazi mliječne ili voštane zriobe tako da zrno ostaje šturo odnosno nekvalitetno, a i zeleni dio biljke najčešće zbog toplinskog udara naglo sazrije odnosno osuši se. Puno uspjeha želim   d4

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #39 u: 26. 03. 2010. 09:49:24 »
Hvala scorpion!
Po meni će biti uspjeh samo što ćemo posijati, a ako bude i kuruze  ref  sauf
Bitno da se nešto radi....

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #40 u: 26. 03. 2010. 10:26:19 »
G skorpion na brazdu se baca urea upravo radi toga što zadržava vlagu a o nekom prijevremenom sazrijevanju nema priće .
Pošto tamo i ima malo padalina treba staviti ,,ureu,,0 i odi sa sijačicom čim dublje u zemlju posijati. Obavezno je potrebno špricati i kad se kultivira dodati obavezno mješanac gnoj..

Oliver ti posij ovako kako sam ti ja rekao  i dio posij kako ti drugi kažu .
I obavezno nabavi 462 broj kukuruza. Biti če svinja sa svih strana..

Offline scorpion

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #41 u: 26. 03. 2010. 16:55:51 »
Po meni će biti uspjeh samo što ćemo posijati, a ako bude i kuruze  ref  sauf
Bitno da se nešto radi....
Šteta bi bila uložiti zrud, vrijeme i novac, a da ne bude bar neke koristi za divljač   d1

G skorpion na brazdu se baca urea upravo radi toga što zadržava vlagu a o nekom prijevremenom sazrijevanju nema priće .
Pošto tamo i ima malo padalina treba staviti ,,ureu,,0 i odi sa sijačicom čim dublje u zemlju posijati. Obavezno je potrebno špricati i kad se kultivira dodati obavezno mješanac gnoj..


Mora biti da su nas krivo učili na faksu   uf   Sa dubinom sjetve nemojte pretjerati jer se može desiti da energija klijanja ne bude dovoljna, odnosno da klica ne uspije niknuti.  Prihrana obavezno sa KAN-om i možete mu dodati kombinirano gnojivo ako ga niste stavili u predsjetvenoj pripremi tla.  Za odabir optimalnog hibrida kukuruza se posavjetujte s nekim tko ima iskustva za područje na kojem sijete.  Pozdrav.

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #42 u: 26. 03. 2010. 18:06:03 »
Znam gdje oliverl planira sijati taj kukuruz, i vjerujte mi to tlo nema ama bas nikakve veze sa tlom u unutrasnjosti...
Ako je tu ikada sijan kukuruz, onda je to bilo zadnji put pred 70-80 godina...
Tako da stoji tvrdnja da onaj hibrid koji super uspjeva u unutrasnjosti moze potpuno podbaciti na ovom podrucju...
U svakom slucaju savjetovati se s nekim lokalno...
Mozda da potrazis savjet u Pavlomiru (Oliverl zna gdje je to)...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #43 u: 16. 04. 2010. 14:19:13 »
zhrvoje i neznaš koliko si bio vidovit!
Sutra nadam se napokon krećemo, a izvještaj slijedi!  z1

Offline zhrvoje

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2457
  • Gun Nut
Odg: Radovi u lovištu
« Odgovori #44 u: 16. 04. 2010. 15:04:28 »
Super, nadam se da ce vam uspjet d4 z10!
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://www.youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ