Autor Tema: Garmin Astro?  (Posjeta: 30733 vremena)

Offline lovacpd

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1277
  • Nema lova bez starog Garova!
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #15 u: 15. 10. 2008. 20:51:31 »
ja astro g zamisljam sebi kao nesto protiv kradje pasa jer to je kod nas u BiH postao nacionalni sport. cak su lopovi naoružani i priznaju da bi pucali ako ih neko uhvati. Znam isto da bi to lopovi skinuli psu sa vrata ali bi se mozda uspjelo nesto napraviti dok je trag "vruc".velim samo pokusaj. mozda na trzistu postoji nesto bolje i djelotvornije. savjest je mirnija kad znas gdje su psi
Eeee, moj Pinz....
Borba prtiv kradje pasa je borba protiv vjetrenjaca!
To sto se veza oko vrata ne pije vode, nesto pod kozu pa GPS, mozda bi i pomoglo , ili jedna dobra baza pasa(stene, prijava legla, cip, pa unijeti u bazu, cim se  desi neka promjena javiti i mogucnost pregleda baze u zemljama u okruzenju, od vet ambulanti, vet inspektora na g.prelazima...itd)
To su samo neki od nacina, ali sta je psu izvaditi cip....5 min i malo zavoja....
Najbolje je da ti se ne desi kradja....ali cim imas nesto da valja to je trazeno
Zuto zensko i zuto pasce ne vodi kuci!!! (M.Lovric, davnih 80-tih)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #16 u: 16. 10. 2008. 11:24:36 »
ja astro g zamisljam sebi kao nesto protiv kradje pasa jer to je kod nas u BiH postao nacionalni sport. cak su lopovi naoružani i priznaju da bi pucali ako ih neko uhvati. Znam isto da bi to lopovi skinuli psu sa vrata ali bi se mozda uspjelo nesto napraviti dok je trag "vruc".velim samo pokusaj. mozda na trzistu postoji nesto bolje i djelotvornije. savjest je mirnija kad znas gdje su psi
Eeee, moj Pinz....
Borba prtiv kradje pasa je borba protiv vjetrenjaca!
To sto se veza oko vrata ne pije vode, nesto pod kozu pa GPS, mozda bi i pomoglo , ili jedna dobra baza pasa(stene, prijava legla, cip, pa unijeti u bazu, cim se  desi neka promjena javiti i mogucnost pregleda baze u zemljama u okruzenju, od vet ambulanti, vet inspektora na g.prelazima...itd)
To su samo neki od nacina, ali sta je psu izvaditi cip....5 min i malo zavoja....
Najbolje je da ti se ne desi kradja....ali cim imas nesto da valja to je trazeno

to si u pravu, bila su to i  moja razmisljanja ali nisam htio da na glas razmisljam.problem je kod nas kad psi prevale u susjedno loviste.onda ili sjedi u auto pa trazi odmah ili se oprosti od pasa.tim lopova je jako dobro uigran i rade brzo. >:(
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline jura

  • K
  • *
  • Postova: 92
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #17 u: 16. 10. 2008. 12:31:22 »
Stvar izgleda jako praktično, ali da to stavim psu oko vrata u društvu bi mi se smijali barem godinu dana pesi

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #18 u: 16. 10. 2008. 16:11:31 »
Nisu problem psi koji se vrate vec oni koji se ne vrate. d1
 Psi u planinskim krajevima obicno gone duze nego ovi gdje se DS dize u malom krugu. Pas se moze ozlijediti, izgubiti ili naletjeti na vuka. Ako se pas ne vrati kroz nekoliko sati je ok ali ako psa nema 1-7 dana nesto ne valja. Upravo zato su te ogrlice dobre. Slazem se sa Nikolom da se pas mora vratiti ali treba razumijeti da se mnogi ne vracaju. Recimo ,moji gonici su bili predugi i znali ostati po 5-7 dana negdje u Velebitu. Samo sam gubio zivce, gorivo i vrijeme.
 

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #19 u: 16. 10. 2008. 20:22:41 »
tako je medo,trazeci pasa gubis vrime novce i zivce..a onako uvijek znas di je..a cuja sam da ima odasiljac koji se stavi pasu ispod koze,tako da se ne vidi izvana..

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #20 u: 16. 10. 2008. 20:26:55 »
medo pogodio si ekser u glavu sto se kaze u narodu. koliko se zivaca potrosi dok nadjes pse, pa kad ih nadjes nakon 7 dana nemozes vjerovati da si ih nasao. ali najgore je kad covjek 7 dana trazi strepi i raduje se svakoj informaciji gdje bi mogli biti, a ono u vise slucajeva psi u gepeku lopova vec odavno preko grane pa pravac i...... >:(
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline dragan123

  • K
  • *
  • Postova: 1
ogrlice za gps praćenje pasa
« Odgovori #21 u: 15. 11. 2008. 14:45:01 »
pozdrav svima!
zanima me gdje se mogu nabaviti ogrlice za gps pracenje pasa i kolika im je cijena.
ako netko vec koristi moze iznijeti svoja misljenja i iskustva. hvala


Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #22 u: 17. 11. 2008. 07:59:20 »
Ja sam se raspitivao i u Hrvatsku če problem biti uvesti jer uređaj uz GPS koristi i radio frekvenciju
Imam upalu volje.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #23 u: 19. 11. 2008. 08:30:17 »
Uvoz iz SAD šljaka.

Evo par sličica, uređaj izgleda šljaka

Imam upalu volje.

Offline mate

  • K
  • *
  • Postova: 65
GPS uređaj praćenje pozicija i kretanja pasa
« Odgovori #24 u: 20. 11. 2008. 15:02:13 »
Kolege znam da ovakav uređaj postoji (Garmin Astro 220 GPS), pa mi molio pomoć ako netko ima više informacija o ovom uređaju, kvaliteti, cijeni te gdje se može nabaviti.....

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: GPS uređaj praćenje pozicija i kretanja pasa
« Odgovori #25 u: 20. 11. 2008. 15:15:54 »
Kolega imaš već moj post o Garminu Astro 220, koristi opciju  "Traži"
Imam upalu volje.

Offline mate

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: GPS uređaj praćenje pozicija i kretanja pasa
« Odgovori #26 u: 20. 11. 2008. 15:27:48 »
ma vidio sam sada to, ali da li je to netko koristio u praksi???? gdje nabaviti? cjena???

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: GPS uređaj praćenje pozicija i kretanja pasa
« Odgovori #27 u: 20. 11. 2008. 15:41:44 »
5000 kn

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: GPS uređaj praćenje pozicija i kretanja pasa
« Odgovori #28 u: 20. 11. 2008. 15:48:42 »
5000 kn

Maverick jel to ima kod nas negdje za kupit?

Poznanika je izišlo u americi 800$ (astro 220 + još jedna ogrlica) + carina i pdv, dosta više od 5000 Kn.

Imaš na mom postu slike gdje smo ga provali, malo je glupast kada pokazuje status psa ali sve u svemu jako dobro radi.
Imam upalu volje.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #29 u: 03. 12. 2008. 10:15:45 »
Ja sam ga uspio dobaviti za 4000kn. Kazu da je odlican. Ja sam ga donio jednom od mojih pogonica.