Autor Tema: Garmin Astro?  (Posjeta: 30536 vremena)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Garmin Astro?
« u: 04. 03. 2008. 08:01:20 »
Da li netko ima iskustva s ovim uređajem, mislim da bi bio idealan za pse koji "probijaju" fermu kada se oglasi biper, samo mu  je cijena paprena da bi ga uzeo bez da vidim kako radi.

https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=8576&tab=astro

Imam upalu volje.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #1 u: 18. 04. 2008. 15:54:44 »
Da pojasnim uređaj na pokazuje na ekranu vaš položaj na terenu, položaj psa na terenu i iscrtava putanju koju je pas prošao.
Imam upalu volje.

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #2 u: 20. 04. 2008. 21:06:16 »
reci mi jel se to moze koristiti na svinjarima tako kad pas drzi vepra u mistu ili se vraca da znam di je?

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #3 u: 21. 04. 2008. 07:51:39 »
Koliko vidim po dometu od nekih 300 metara prvenstveno je namjenjeno radu s ptičarima i to izgleda nekako ovako s tim da signalizira stajanje na divljači.

Imam upalu volje.

Offline ante.rupe

  • K
  • *
  • Postova: 91
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #4 u: 28. 04. 2008. 01:16:04 »
reci mi jel se to moze koristiti na svinjarima tako kad pas drzi vepra u mistu ili se vraca da znam di je?

imas i takav uređaj dođe oko 5000 kn jedan komplet, odlicna stvar tocno vidis pasa di se nalazi i na udaljenosti od oko 10 km. mozes vidit i kad drzi na mistu.

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #5 u: 13. 10. 2008. 19:36:38 »
di se to moze nabaviti? koliko pasa se moze pratit odjednom?

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #6 u: 14. 10. 2008. 09:49:53 »
Te stvari kostaju i jako su korisne za one koji imaju gonice.Onaj koji nije lovio s gonicima koji znaju zaglaviti u vrletima Velebita,Dinare itd. ne zna koliko je potrebno vremena da ti se pas vrati ili da saznas sto je s njim. Najgore je kad ga cekas i trzis danima,a vuk ga je sredio jos prvi dan. To je dobra strana za pracenje pasa.
Ima i ona losa ,a to je da se ode tocno tamo gdje pas drzi na mjestu medjutim to nije uopce tako jednostavno kako izgleda na prvi momenat jer pas cesto puta drzi negdj u daljini ,u gustisu i dok dodjes oni vec promijene poziciju.

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #7 u: 14. 10. 2008. 10:06:49 »
Medo u potpunosti se slazem sa tobom jer isto znam kako je cekati psa kad "prebaci" sa one strane planine.
Jedino sto me smeta kod ovih spravica je velicina odasiljaca tojest prijemnika koji se nalazi na psu.mislim da predstavlja jedan izvor opasnosti da pas u nekom siblju ili granama zapne i udavi se. mozda kad ja budem ovako nesto kupovao izmisle manji prijemnik ;)
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #8 u: 14. 10. 2008. 10:15:29 »
Medo u potpunosti se slazem sa tobom jer isto znam kako je cekati psa kad "prebaci" sa one strane planine.
Jedino sto me smeta kod ovih spravica je velicina odasiljaca tojest prijemnika koji se nalazi na psu.mislim da predstavlja jedan izvor opasnosti da pas u nekom siblju ili granama zapne i udavi se. mozda kad ja budem ovako nesto kupovao izmisle manji prijemnik ;)
Tocno i zato je to dvosjekli mac. Tesko je reci sto je najbolje jer najvise volim kad mi pas nema ogrlicu jer sam vise puta vidio kako zaglave u siblju.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #9 u: 14. 10. 2008. 10:31:34 »
Uređaj čini mi se po dometu nije ni namjenjen goničima a i ovako je pitanje vremena kada če nam psi morati nositi floroscentne prsluke  ;)
Imam upalu volje.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #10 u: 14. 10. 2008. 10:35:42 »
Ima uredjaja koji pomocu GPSa prate sve,a ne samo pse u velikom radijusu madjutim do toga se ne dolazi lako i skupo je.
Ovo za pticare je ok ali i biper je sasvim dovoljan,bar meni.
 Floroscentne prsluke za gonice je bih koristio uvoijek,za pticare bas i ne

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #11 u: 14. 10. 2008. 21:56:51 »
jednom sam bio u lovu s covijekom koji to ima,i to je prava stvar..za vracanje pasa super..uvijek znas di je..i ne moras se poslin 2-3 dana vozat po terenu i trazit pase,a pogotovu one koji se losije vracaju..

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #12 u: 14. 10. 2008. 23:03:18 »
jednom sam bio u lovu s covijekom koji to ima,i to je prava stvar..za vracanje pasa super..uvijek znas di je..i ne moras se poslin 2-3 dana vozat po terenu i trazit pase,a pogotovu one koji se losije vracaju..
oprosti.. ali pas se MORA vraćati... a takva tehnička pomagala samo kvare psa...
šta bi se on vraćao kad ću ga ja loviti po lovištu s GPS-om...

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #13 u: 15. 10. 2008. 19:48:47 »
a sta bi ti napravio s pasom koji je na starom tragu odlican,goni dobro i dobro laje u mistu,a slabije je orjentacije? na takve se pase stavlja tragac,i onda si miran.. samo neka on radi svoj posa a ja cu moj i to je to..a ako i nema orjentaciju za to je tragac stvoren..

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Garmin Astro?
« Odgovori #14 u: 15. 10. 2008. 19:57:21 »
ja astro g zamisljam sebi kao nesto protiv kradje pasa jer to je kod nas u BiH postao nacionalni sport. cak su lopovi naoružani i priznaju da bi pucali ako ih neko uhvati. Znam isto da bi to lopovi skinuli psu sa vrata ali bi se mozda uspjelo nesto napraviti dok je trag "vruc".velim samo pokusaj. mozda na trzistu postoji nesto bolje i djelotvornije. savjest je mirnija kad znas gdje su psi
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"