Autor Tema: Knjige o lovu  (Posjeta: 31654 vremena)

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3154
Odg: Knjige o lovu
« Odgovori #210 u: 26. 12. 2023. 10:00:40 »
Skidam kapu, na istrazivackom radu.
Trebali ste se prije aktivirati na forumu!
 d1
Gente Balcanico!

Offline Oryx

  • K
  • *
  • Postova: 24
Odg: Knjige o lovu
« Odgovori #211 u: 03. 01. 2024. 11:06:30 »
Pretraživao sam katalog Knjižnice Veleučilišta u Karlovcu.
https://katalog.nsk.hr/F/IVTDKDEIE5DMRUT4NJMV2UH7AMCUS59HKIFGJ51SLBB1EXDMU5-17599?func=find-e&request=lov&find_scan_code=SCAN_PRE&adjacent=N&local_base=VK_WEB&x=52&y=10&filter_code_1=WLN&filter_request_1=&filter_code_2=WYR&filter_request_2=&filter_code_3=WYR&filter_request_3=&filter_code_4=WFM&filter_request_4=

Ostao sam osupnut, da ta knjižnica nema ni 50 različitih naslova o lovu i lovstvu. Je li to tako ili sam ja pogrešno pretraživao?

Publikacija ima daleko više no nisu katalogizirane :)

Offline Oryx

  • K
  • *
  • Postova: 24
Odg: Knjige o lovu
« Odgovori #212 u: 03. 01. 2024. 11:13:28 »
Za Richtera i Darabuša na internetu, za Darabuša i Jakelića u njihovoj knjizi Osnove lovstva, za Stojadinovića izvodim iz njegove e-mail adrese  ;D, za Alegra na internetu ima otisnuto njegovo predavanje koje uključuje i uvodnu riječ u kojoj je predstavljen njegov životopis, dok sam se za Sabljicu poslužio Bibliografijom Lovačko-ribarskog vjesnika koju je uredio pokojni Alojzije Frković.

Za prethodnih 30 sam se služio raznim biografskim leksikonima uključujući Hrvatski biografski leksikon i Hrvatski šumarski životopisni leksikon, osmrtnicama i člancima objavljenima u LV te podatcima objavljenima u njihovim vlastitim knjigama.
Dubranec,
za Alegra si povukao podatke od sina ;)
poštovani profa je malo starije godište...

Offline Dubranec

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Knjige o lovu
« Odgovori #213 u: 04. 01. 2024. 23:05:23 »
Za Richtera i Darabuša na internetu, za Darabuša i Jakelića u njihovoj knjizi Osnove lovstva, za Stojadinovića izvodim iz njegove e-mail adrese  ;D, za Alegra na internetu ima otisnuto njegovo predavanje koje uključuje i uvodnu riječ u kojoj je predstavljen njegov životopis, dok sam se za Sabljicu poslužio Bibliografijom Lovačko-ribarskog vjesnika koju je uredio pokojni Alojzije Frković.

Za prethodnih 30 sam se služio raznim biografskim leksikonima uključujući Hrvatski biografski leksikon i Hrvatski šumarski životopisni leksikon, osmrtnicama i člancima objavljenima u LV te podatcima objavljenima u njihovim vlastitim knjigama.
Dubranec,
za Alegra si povukao podatke od sina ;)
poštovani profa je malo starije godište...

Hvala na upozorenju.  z10

Offline Laufer 223

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2146
Odg: Knjige o lovu
« Odgovori #214 u: 05. 01. 2024. 09:40:18 »
Obzirom da je Rade Stojadinović moj prijatelj i svakako br. 1. forenzičar bivše države slobodan sam preporučiti da kupiš njegovu briljantnu knjigu Lovačko oružje nekad i danas u kojoj ćeš pronači podatke o autoru.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3154
Odg: Knjige o lovu
« Odgovori #215 u: 05. 01. 2024. 10:43:31 »
Knjiga Radeta Stojadinovica "Lovacko oruzje nekad i sad" je vrhunsko osvjezenje u domacoj lovackoj publicistici. Preporuka s moje strane.
Gente Balcanico!

Offline Dubranec

  • K
  • *
  • Postova: 67
Odg: Knjige o lovu
« Odgovori #216 u: 05. 01. 2024. 19:17:17 »
Obzirom da je Rade Stojadinović moj prijatelj i svakako br. 1. forenzičar bivše države slobodan sam preporučiti da kupiš njegovu briljantnu knjigu Lovačko oružje nekad i danas u kojoj ćeš pronači podatke o autoru.

Hvala Vam na preporuci. :)

Dobra kob!

Offline calibar3006

  • K
  • *
  • Postova: 89
  • calibar 30-06
Odg: Knjige o lovu
« Odgovori #217 u: 20. 02. 2024. 18:56:43 »
.


Koje su godine izdanja dviju Čeovićevih knjiga? Jedna je iz 1953. - piše na njoj, a druga?

Kako glasi naslov knjige koja se nalazi iznad Čeovićevog lovstva iz 1953., a na njoj su vidljivi samo otisci šapa?
kolega Dbranec, oprosti tek sad vidim tvoje pitanje.. Tako je ono Čeovićevo  je 2. prošireno i prerađeno izdanje iz 1953. god. 733 stranica - tvrdi uvez a ovo pokraj je njegovo 1. izdanje iz 1940. god.445 stranica - meki uvez, a knjiga iznad sa šapama je od Alexander Schmook: Lisica Kako živi kako lovi kako jo lovimo- na slovenskom jeziku izdana 1962. god. 139  stranica.
.30-06 (7.62×63mm)
 "Novcem ne možete kupiti sreću,ali možete oružje i
  streljivo,a to vam je isto!"

Offline calibar3006

  • K
  • *
  • Postova: 89
  • calibar 30-06
Odg: Knjige o lovu
« Odgovori #218 u: 20. 02. 2024. 19:33:56 »
.
Ovoj mojoj kolekciji pridružila se još i knjiga ing. Petra Dragišića - LOVAČKI PRIRUČNIK iz 1967. god.  sa 704. str.
  (ovim putem moja zamjerka autoru Dragišiću na njegovu izjavu iz njegovog predgovora koju citiram: "... Poslijednih nekoliko godina, Savez lovačkih društava NRH, izdao je putem
»Male lovačke "biblioteke«, nekoliko većih i manjih lovačkih brošura, u kojima je
obuhvaćeno lovno gradivo posebno za svaku vrst divljači, no do danas nije postojao kod nas ni jedan lovački priručnik, u kojem bi bilo sažeto obuhvaćeno' sve
lovno gradivo..." - ŠTO DAKAKO NIJE ISTINA, JER I PRIJE NJEGOVOG 1. IZDANJA 1953. GOD. ISTOG NASLOVA, ING. ČEOVIĆ 1940. GOD.  IZDAO JE SVOJE 1. IZDANJE ENCIKLOPEDIJE LOVSTVO. Po mom skromnom mišljenju Dragišić bi to morao znati.. Kasnije su obojica izdali iste 1953. god. svaki svoje 2. izdanje istoimenih knjiga.
.30-06 (7.62×63mm)
 "Novcem ne možete kupiti sreću,ali možete oružje i
  streljivo,a to vam je isto!"