Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Obuća => Autor teme: Stipe cro - 13. 12. 2010. 13:21:05

Naslov: Planika ili Alpina......
Autor: Stipe cro - 13. 12. 2010. 13:21:05
Kakva su vaša iskustva sa gojzericama.Dvoumim se izmedu alpine i planike.Ima netko neka iskustva ili bolju gojzericu od ove dvije marke.Iako mislim da (slovenci rade najbolje  sor).....
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: gogo3006 - 13. 12. 2010. 14:25:42
Planika  d4

Alpina me tako razočarala da ti ne mogu opisat,
Nedavno san  kupija Planika Triglav Pro, i fantastične su, udobne, noga dobro leži, za sad sve 5, a vrime će pokazat konačan rezultat.

http://forum.lovac.info/index.php?topic=278.msg165009#msg165009 (http://forum.lovac.info/index.php?topic=278.msg165009#msg165009)
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: željko - 13. 12. 2010. 16:32:01
gogo sad si me uplašio,daj opiši šta nije valjalo s alpinom.........ja danas kupio nove alpina tibet dobro mi leže,tople su,vibram đon,sympatex materijal,kaže vodonepropusne.........sve ostalo će vrijeme pokazat.....
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: evaeva - 13. 12. 2010. 17:21:16
Dobr su i jedne i druge ukoliko ih se redovito "servisira". Nakon upotrebe treba ih osušiti na sobnoj temperaturi, ne na radijatoru ili blizu peći jer se vlaga iz kože brzo suši i nastaju sitne pore u koži kroz koje kasnije ulazi voda, ako su iznutra vlažne staviti u njih novine da izvuku vlagu, kada su potpuno suhe namazati ih odgovarajućom kremom ili impregnacijskim sprejom. Ovakvim održavanjem trajat će godinama i Alpina i Planika d4.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: gogo3006 - 14. 12. 2010. 08:43:08
Kako da ne,
jesi li ih ima pa tako govoriš ?

Moje Meindlice san namaza 5 puta u 6 godina , i eno ih još su u funkciji, al san toliko izdera đon da san zato mora kupit druge. Iako ču ih još nosit, volin imat rezervu.
 
Alpina Mont,
(http://www.alpina.si/img/sport_09/trekking_2010/hikking_classic/v/67622.jpg)
 je smeče najveće, koje san kupija na sniženju. Je da san ih jeftino platija, al sad san mišljenja da san triba dat još malo i kupit Tibet,  ove ka u Željka, one mi se ćine puuuuno bolje. Ali sad je gotovo. Ispočetka je bila dobra, onda se koža raširila a prsti nabiju u ovu plastiku naprid, a promoće čim prođeš blizu lokve  uf. Zato san se razočara u Alpinu.

 Odlučija san se za Planiku radi:
- udobnosti ( od 10-ak modela, najbolje mi je legla)
- cijene       (900 kunića nasuprot 1500 za Meindl)
- provjerena kvaliteta

Planiku san nosija još prije 13 godina, jedan model bez Vibrama, bez Airtex-a, bez gume okolo i bile su izvrsne, trajale su 5-6 godina.
Ove nove su puuuuno "opremljenije" i trebale bi bit bolje,  ako potraju toliko, ja ću bit prezadovoljan

P.S-
Željko, triba si jiš malo sačekat, svake godine oko Božiće ili Nove godine Alpina daje popust od 30-50 %..................... paci
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Boboo79 - 14. 12. 2010. 10:42:16
Ja sam se ipak odlučio za Planika Triglav Pro model u zelenoj boji-
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: gogo3006 - 14. 12. 2010. 10:44:18
I opet nisi napisa KOJI BROJJJJJJJJJJJ?????????????  dlovac
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: ferdoc - 14. 12. 2010. 11:25:50
ja sam nedavno uzea alpinine čizme, slične Tibetu ( bile su u crnoj i smeđoj boji), dosad nisu propuštale vodu i jaaako sam zadovoljan ( ne žuljaju, tople, ne propuštaju d4), samo je obavezno održavanje i nasprejati sa impregnacijskim sprejom

 z14 z10
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 14. 12. 2010. 15:09:20
Imam jedne Alpine gojzerice ali teže i nosim ih samo za velike hladnoče i na čeku i jako su dobre, s Planikom nisam baš imao dobra iskustva, trenutno naj više šetam LaSportiva  d4
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: željko - 14. 12. 2010. 21:51:26


P.S-
Željko, triba si jiš malo sačekat, svake godine oko Božiće ili Nove godine Alpina daje popust od 30-50 %..................... paci
[/quote]

a možda sam i trebao sačekat,ali j....a bio sam ljut,otišo i kupio........

evo danas ih isprobao......

prohodao u njima nekih 2-3km,jako tople u hodanju,imao sam samo jedne pamučne čarape..........
čine mi se dosta krute,možda zato što su nove .........
đon je jako dobar za snjeg i blato,dok se na ledu dosta skliže i nekako mi je pretvrd......
nakon hodanja sijedio na čeki nekih 2 sata(temp -8),tek pred kraj osijetio neku malu hladnoću,ako to mogu tako nazvat.......
napominjem još jedanput,samo jedne pamučne čarape.....
za sada zadovoljan,jedino me muči što su nekako krute,no nadam se s vremenom da se budu malo razgibale........

pozdrav.......
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: gogo3006 - 15. 12. 2010. 08:28:44
Ostavi se pamuka.
Priđi na neki High-tech materijal,
 ili 100 % vunu.  ( a može i kombinacija)  d4
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: OldHunter - 15. 12. 2010. 09:22:10
Ostavi se pamuka.
Priđi na neki High-tech materijal,
 ili 100 % vunu.  ( a može i kombinacija)  d4
Prije nekoliko dana sam u Brežicama (SLO) više iz zaj......e kupio neke super-extra termo čarape (dosta su debele ali jaaako mekane).
Pošto imam lošu cirkulaciju krvi, noge su mi večinom hladne. U ovim čarapama (za sada) zime NEMA !
Trgovina je Sport2000 u Brežicama, a detalje o čarapama nažalost neznam jer sam kutiju bacio (koštale su oko 7€ !).
Kad idem slijedeći puta, kupujem obavezno još dva-tri para (ako ih još bude). teaa
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: željko - 08. 01. 2011. 16:59:40
Ostavi se pamuka.
Priđi na neki High-tech materijal,
 ili 100 % vunu.  ( a može i kombinacija)  d4

zašto?
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: OldHunter - 10. 01. 2011. 09:32:05
Ostavi se pamuka.
Priđi na neki High-tech materijal,
 ili 100 % vunu
.  ( a može i kombinacija)  d4

zašto?
Vjeruj onome koji se već promrzao (i ne pitaj zašto).  teaa  d1
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: gogo3006 - 10. 01. 2011. 09:45:18
Bravo Stari Lovče........ d4

P.S.
Zašto?
Zato jer je već napisano par puta.
Pamuk upija vlagu i zadržava je uz tijelo.
Alpinisti pamuk nazivaju Smrt u planini,
dovoljno?
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 10. 01. 2011. 12:00:16
Poučak koji sam ja izvukao je da od donjeg rublja i čarapa za lov kupujem samo vrhunske planinarske brandove, je skupo ali i valja.

Ako nekoga zanima u Magme je dobar popust na Helly Hansen donje rublje, duge gače koje su bile 299 sad su 190 Kn (da mi je neko rekao prije pet-šest godina da ču ovo nositi poslao bih ga u rodno mjesto  ;D)
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: fazan - 10. 01. 2011. 15:50:37
Poučak koji sam ja izvukao je da od donjeg rublja i čarapa za lov kupujem samo vrhunske planinarske brandove, je skupo ali i valja.

Ako nekoga zanima u Magme je dobar popust na Helly Hansen donje rublje, duge gače koje su bile 299 sad su 190 Kn (da mi je neko rekao prije pet-šest godina da ču ovo nositi poslao bih ga u rodno mjesto  ;D)
Ja to zovem "Untrhose" i u nima se osjećam mlađe nego kada bih navukao duge gače .  happi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: željko - 10. 01. 2011. 20:34:23
Ostavi se pamuka.
Priđi na neki High-tech materijal,
 ili 100 % vunu
.  ( a može i kombinacija)  d4

zašto?
Vjeruj onome koji se već promrzao (i ne pitaj zašto).  teaa  d1

na zapovijed.....
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: šokac - 20. 06. 2011. 20:18:57
Ako nekog zanima do 30.06. je popust u
Alpini na sve gojzerize 30 posto . Uzeo danas
jedne sebi u Sl. Brodu .
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Promina John - 29. 01. 2012. 14:32:33
Ako koga zanma u planike je popust 30% do kraja miseca!
Imaju tri modela u Šibeniku u Dalmarea: od 700,900 i 1100 kn  -30%!
Mislim uzeti ove srednje prekosutra za nekih 700 kunića, neznam koji je model ali pise ds su za "niže planinarenje" i "hajking" kao neke duze đetnje po prirodi!
Kaže mi lik da su ih dosta prodali radi đona koje je neka specialna tvrda ali "mekana" tj. savitljiva guma đona!
Ako ko zna nesto o njima nek javi jer još je samo 2 dana sniženje!!
Hvala i lovački pozdrav!!
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: istrijan - 29. 01. 2012. 22:13:34
gogo sad si me uplašio,daj opiši šta nije valjalo s alpinom.........ja danas kupio nove alpina tibet dobro mi leže,tople su,vibram đon,sympatex materijal,kaže vodonepropusne.........sve ostalo će vrijeme pokazat.....


Ja sam kupio takve 2009 i super zadovoljan, voda ne prestavlja nikakav problem za njih, nosim ih samo za lov tako da ih čuvam sa redovnim servisima jer bez redovnih servisa kao što kaže kolega evaeva i aigelove i crispieve neće trajati mada su dosta skuplje od alpine.
Ja sam ih kupio iz razloga jer sam mislio da ću se riješit problema smrzavanja nogu, jako su tople ali svejedno za mene malo, morat ću pokušat sa nekim specijalnim termo čarapama, ako netko šta zna neka napiše i uvezi čarapa.
Hvala i pozdrav svima  d4   zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Miro - 30. 01. 2012. 11:50:14
Imam "alpina" gojze sa vibram đonom .................. zadovoljan - tople, ne premaču, ali moraju se posprejati impregnacijskim sprejom, lako se obuvaju i ugodne su za hodanje. Što se tiče termo čarapa negdje sam pročitao da postoje neoprenske i mogle bi biti dobre zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Promina John - 02. 02. 2012. 09:18:13
Evo iskoristija se popust 30% u peke na Planiku, pao snijed u Vodicama nakon dugo vrimena pa je vrime da se iznese teško naoruobučarenje, vidite iz priloženog.
Za sad su super, po snigu se ne klizu, po ledu malo, tople i nisu promočile nista!!
Reče mi jedan gospodin iz Zadra da kupim u "dajhmana" sprej za impregnaciju, cca 57 kn.
Šta vi kažete koji imate iste šuze, da li je bolje impergnaciski sprej ili mast (tuljanova ili koja već)??
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: gogo3006 - 02. 02. 2012. 09:26:56
Bilo bi dobro odmah ih namazat,
imaš u Peka, mast za cipele, sa nekakvin žućkastin poklopcon.
 Lagano ih cile namazat i pobrisat krpon.  Odličan model, Magnart jel tako? Bit ćeš zadovoljan
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 02. 02. 2012. 09:46:28
Obuču od goretexa sympatexa i sličnih membranskih materijale ne mazati nikakvim impregnacijskom kremama jer češ ih spriječiti da "dišu"

Imaš od npr. Grangersa kremu i vosak koje su namjenjene baš za takvu obuču.

Traži da piše "Recomended for Goretex"
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: lovac davor - 02. 02. 2012. 10:08:25
Evo iskoristija se popust 30% u peke na Planiku, pao snijed u Vodicama nakon dugo vrimena pa je vrime da se iznese teško naoruobučarenje, vidite iz priloženog.
Za sad su super, po snigu se ne klizu, po ledu malo, tople i nisu promočile nista!!
Reče mi jedan gospodin iz Zadra da kupim u "dajhmana" sprej za impregnaciju, cca 57 kn.
Šta vi kažete koji imate iste šuze, da li je bolje impergnaciski sprej ili mast (tuljanova ili koja već)??

Bit ćeš jako zadovoljan. Ja ih imam već 1,5 godinu. Ja ih prešpricam sa sprayom i ostavim da se suše prirodno nikako
blizu izvora topline. Većinom sam u pogonu i dosta je i kamena na mom terenu, al odrađuju posao super !!
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Nosler - 02. 02. 2012. 10:14:56
Nikad mazane,nikad prane(osim u potocima),nikad propustile vodu,nikad smrznutih nogu i tako vec 8 godina....al sad ce u zasluzenu penziju. zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Schultz and Larsen - 02. 02. 2012. 11:54:27
A sto si ti neki ljenov  pljus hao hao
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: proof - 02. 02. 2012. 12:03:15
i poslje 8 godina ti cjel đon. ja kod kuće imam 4 para planika i od toga se ne 3 para raspao đon (one cijele su relativno nove). jednostavno se raspadne onaj "pjenasti" dio između cipele i onog čvršćeg gaznog dijela.

Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Nosler - 02. 02. 2012. 12:27:54
i poslje 8 godina ti cjel đon. ja kod kuće imam 4 para planika i od toga se ne 3 para raspao đon (one cijele su relativno nove). jednostavno se raspadne onaj "pjenasti" dio između cipele i onog čvršćeg gaznog dijela.
Kao sto vidis..nosene su a nisu pazene ali jos se komotno mogu koristiti. Nemam nikakvih problema sa djonom.
Da mi je jos jedan ovakav par.. paci
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: šokac - 02. 02. 2012. 13:00:04
Promina , imam takve već oko godinu i za sada sam zadovoljan .
Uzeo na preporuku dobrog prijatelja koji radi na poslovima
razminiravanja . Njegova cijela ekipa nosi takve i kaže
da su stvarno zadovoljni a budu na svakakvim terenima .
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Promina John - 02. 02. 2012. 13:16:52
Promina , imam takve već oko godinu i za sada sam zadovoljan .
Uzeo na preporuku dobrog prijatelja koji radi na poslovima
razminiravanja . Njegova cijela ekipa nosi takve i kaže
da su stvarno zadovoljni a budu na svakakvim terenima .

Super, sad mi dođe čovjek na vrata s dostavom, znamo se neko vrijeme, kad šta: odma mu na nogama spazim iste šuze, i krene priča jedno pola sata,nisam ni zna da je lovac   uf
Nakon po ure veli moram dalje: u hebote kako je vrime proletilo, ubit će me šef!!!
I tako ode brajko gazi i ne boji se! Kaže mi da sam uzeja najbolje "postole" koje je on dosad ima a ima covik lova i lova iza sebe!!
Hvala svima na savjetima.

Sprec. zahvala ide >gogo3006< jer sam po njegovoj preporuci preko PP uzeja ih!! TX legendo imaš sauf kad se vidimo!!
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Stipe cro - 10. 02. 2012. 09:29:32
Kako sam otvorio ovu temu vrijeme je da kažem da sam jučer kupio planiku mangart po nevjerovatnoj cijeni od 770kn...mislim da je to definitivno BEST BUY   ref
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 10. 02. 2012. 09:31:32
i poslje 8 godina ti cjel đon. ja kod kuće imam 4 para planika i od toga se ne 3 para raspao đon (one cijele su relativno nove). jednostavno se raspadne onaj "pjenasti" dio između cipele i onog čvršćeg gaznog dijela.

Proof koliko kila imaš?   ;D
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Promina John - 10. 02. 2012. 12:41:15
Kako sam otvorio ovu temu vrijeme je da kažem da sam jučer kupio planiku mangart po nevjerovatnoj cijeni od 770kn...mislim da je to definitivno BEST BUY   ref

Mislim da si u pravu ali ja ih testiram ima već 7 dana i kad ih skinem bude mi mokra (vlažna) jedna i druga čarapa, s donje strane prstiju i lijevo i desno sa strane ( na palcu i malom prstu)!!
Uvjeti su: 90% dana sjedim za kompom u "uredu" na nekih 6-10 °C i većinu dana mi bude hladno prstima, i to najvise malom i prstu do njega,upravo sad i mičem prstima dok pišemo ovo!! ludiloo

Nisam od onih kojima se noge ludo znoje, znoje mi se ali malo, neki normalni level znojenja da ne mislite da je to to!??
Prijedlozi, mišljenja dobrodošla!!
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: proof - 13. 02. 2012. 18:18:54
i poslje 8 godina ti cjel đon. ja kod kuće imam 4 para planika i od toga se ne 3 para raspao đon (one cijele su relativno nove). jednostavno se raspadne onaj "pjenasti" dio između cipele i onog čvršćeg gaznog dijela.

Proof koliko kila imaš?   ;D

95 kg, moj tata ima oko 75 kg i njemu se isto raspao đon. kod mene je na jednima kožni dio cipela bio kao nov pa sam poslao na zamjenu đona i stavili su mi vibram đon, sada to traje već drugu zimu tako.

Mislim da si u pravu ali ja ih testiram ima već 7 dana i kad ih skinem bude mi mokra (vlažna) jedna i druga čarapa, s donje strane prstiju i lijevo i desno sa strane ( na palcu i malom prstu)!!
Uvjeti su: 90% dana sjedim za kompom u "uredu" na nekih 6-10 °C i većinu dana mi bude hladno prstima, i to najvise malom i prstu do njega,upravo sad i mičem prstima dok pišemo ovo!! ludiloo

Nisam od onih kojima se noge ludo znoje, znoje mi se ali malo, neki normalni level znojenja da ne mislite da je to to!??
Prijedlozi, mišljenja dobrodošla!!

staviš u džep / torbu / ruksak rezervne čarape. kad su ove u planikama vlažne zamjeniš ih suhima i noga opet topla.

meni je na poslu jednostavno prevruće u planikama i tamo se preobujem u tenisice.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: sisaric - 13. 02. 2012. 19:04:07
Evo i ja sam kupio na popustu Planiku Mangart. Lovio sam sa njima tri dana za redom po snigu. Mogu reći da su stvarno udobne, tople, lagane, sve super. Međutim primjetio sam da su mi kao i kod kolege Promina John vlažne čarape na palcima. Dok hodam nemam osječaj da su pustile vodu, tako da se nadam da je to zbog znojenja stopala.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Stipe cro - 13. 02. 2012. 19:11:49
i meni budu malo vlažni prsti,isto tako cini mi se da nije mokro,mislim da ipak neka vrsta vanjske vlage je .Da nije baš od prstiju.namazt cu je dobro kremon pa cu vidit!
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: sisaric - 13. 02. 2012. 19:41:13
Ja sam proba sa impregnacijskim sprejom, ali nije pomoglo. Javi kakvi su rezultati sa kremon.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Stipe cro - 13. 02. 2012. 19:57:57
danas dobio informaciju da sprejevi nisu baš najbolji,da vise vridi krema u tankom sloju namazana ! nakon par dana napisat cu svoje iskustvo!
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: gogo3006 - 14. 02. 2012. 09:03:13
Malo se osjeti vlaga i kod mojih , istina,
Može bit iz par razloga,

puno se znoji noga,

Air-tex membrana nešto ima manju propusnost od Gore-texa iako nakon cjelodnevnog nošenja kod mene se vidi znoj kako izbija vanka u ogromnim količinama, cila cipela pobili ,( ovo je poželjno ražentat u vodi da ne ostaje sol u porama jer kristali soli posli kidaju kožu)

Čarapa  ( nikako nosit pamučnu )

Meni su u svakom slučaju izvrsne ( Triglav-pro) ,
 a ako smeta malo vlage, puder za noge protiv znojenja i eto ga..... zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Promina John - 14. 02. 2012. 10:45:14
majstor si i Gotovo Gogo3006 svaka ti dala, imaš odgovor na sve  ludiloo bravooo
ti ćeš postati moj osobni guru, s plaćom od pive i čevapa  zagi rostilj
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 14. 02. 2012. 13:14:01
Malo se osjeti vlaga i kod mojih , istina,
Može bit iz par razloga,

puno se znoji noga,

Air-tex membrana nešto ima manju propusnost od Gore-texa iako nakon cjelodnevnog nošenja kod mene se vidi znoj kako izbija vanka u ogromnim količinama, cila cipela pobili ,( ovo je poželjno ražentat u vodi da ne ostaje sol u porama jer kristali soli posli kidaju kožu)

Čarapa  ( nikako nosit pamučnu )

Meni su u svakom slučaju izvrsne ( Triglav-pro) ,
 a ako smeta malo vlage, puder za noge protiv znojenja i eto ga..... zagi

Može bit, ili membrana (goretex, sympatex ...) nije varena nego samo prošivena i onda vlaži na vrh prstiju, tako bilo na mojim Assolo.

Još jednom cipele od goretexa i impregnacijski sprej je  uf
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: VEThunter - 13. 06. 2013. 08:54:50
Evo, ako nekoga zanima do 15.6. je akcija u Alpini - 50% popusta za keš, 40% na kartice.
Ispadne dosta povoljno...
Ja sam tražio neke "heavy duty" pa mi se Alpina Peak učinile dobrima. Sa 1299 kn na 649 kn! Za te novce...  fre

 d1
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 13. 06. 2013. 11:03:48
Gogo zašto ne pamuk??? Šta uzeti umjesto toga? Tražit babu da mi isplete nešto?? Imam službenih čarapa zimskih do ispod koljena sa velikim postotkom vune,nemam zamjerke. Prije su bile neke termo sa sintetikom, grijale strašno ali kada se upali noga u njima, ajme majko!! Smrdi u krugu 10 m kad skineš cipele. Nekako mi najbolje sportske pamučne čarape. Ima li kakva preporuka jer kad jarebice počnu nije baš hladno,čak je i vruće, a hoda se dosta. Što je Gogo rekao, cipele mi pobijele od znoja. Trenutno sam na Dolomite Adamello, odlične. Jbg., trebao bi netko raditi cipele samo za Dalmaciju i dati meni i Gogi na testiranje.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Fratt - 13. 06. 2013. 11:32:37
Ja sam nakon Coolmaxeva,Polartecova i ostalih govana završio na ličkoj vunenoj dokoljenki.
Ne govorim o šetnji nego o čekanju cijelu noć u zatvorenoj čeki na -15,dobra lička štumfa + dobra čizma s membranom i miran si,nije problem znojenje noge nego kondenzat (topla noga-hladna čizma),to pamuk i razni moderni materijali ne mogu baš riješiti,imaš mokru nogu i cvokoćeš a obučen si gore za sibirske uvjete.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: dabar - 13. 06. 2013. 18:26:04
Alpina gležnjaće imam nekoliko godina, prve zime mokre noge, namažem sa crispi kremom ali ne koristi puštaju negdje na spojevima tako da ih nosim samo po suhom, e sad drugi problem, počele su škripat na mjestima gdje se koža sa kožom dodiruje  ajde i to sam rješio da ih koji put namažem kremom po tim mjestima ali sad je nastao problem da đon na desnoj  škripi kod svakog koraka i tu si nemrem pomoć, jednostavno kupit kvalitetnije kolko god košta a ove ostavit za štalu čistit  sor
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grga81 - 13. 06. 2013. 19:49:03
Ja sam prosle godine kupio alpina gojze i nimalo nisam zadovoljan. Bila je isto ta akcija (450kn) nosio ih ovu zimu,uredno ih čistio i mazao sa kremom i sve se odlijepile po spojevima guma-koža.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Promina John - 13. 06. 2013. 20:46:48
Znaci Planika rulz!!
Pozz svima!! zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Boboo79 - 13. 06. 2013. 21:27:20
Alpini je pala kvaliteta to je sigurno  dr.i
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: deeejan - 13. 06. 2013. 23:32:37
pala je,pala..sve je bilo ok dok nisu pocele,a sad doslovce pucaju po savovima,ocekivao sam vise muzike za te pare
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 14. 06. 2013. 14:45:51
Susjed našao neke u Pevecu, oko 300 kn. Moram vidit kakve su jer ih nije uspio uništiti za 2 god, a taj gazi nemilo. Jedino kaže da nisu baš za kišu i veliku rosu,ali da su za kamen odlične i ne kližu se ni po mokrom.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Fred - 14. 06. 2013. 19:44:35
ja sam imao i jednu i drugu ,alpinu sam davno otpisao ,zbog pucanja i skripanja koze ,a i za malo vece rose noge su mi bile mokre ma koliko god ih mazao i sprejo voda u njima a kad se osuse cuje ih se na kilometar kako skripe na spojevima ,planiku koristim jos i danas onaj poviseni model ne znam mu ime ,uglavnom promjenio sam vec tri para i kod svakog isti problem i to problem sa đonom ,nije vibram i svakog razrezem tako da je cipela jos prakticki nova ali vjerojatno se na kamenjaru đon razreze i poslije kad je snjeg ili kisa pusta odozdo    ,i to samo kad hodas naravno kad se guma rasteze ...
ali sto se tice udobnosti su prva liga ,tako da sad koristim Chiruca cipele sa boa sistemom vezivanja model boa dogo i prezadovoljan sam jest da im je cijena puno veca od alpininih i planikinh cipela ali za suhu nogu i pogotovo za one koji imaju problema sa cirkulacijom ko i ja to je moja preporuka ...
ali kad bi morao birat izmedu alpine i planike dajem veliki plus planiki
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: DejanG - 18. 06. 2013. 10:39:00
S obzirom da sam u zimskom lovu isključivo na čeki po nekoliko sati a ponekad i preko 8 (sjedim u snijegu, čekam svinje i vukove), koji model Planike preporučujete?
Bitno mi je da je topla i da ne pušta vodu, ponekad se po jugovom snijegu i bljuzgavici...!  z10
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 18. 06. 2013. 19:05:31
Dobre gumene s neoprenom i vunenom čarapom,tu nema greške,a neće promočiti sigurno.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Schultz and Larsen - 18. 06. 2013. 20:09:58

Cipele trabaju da su bar do sljanaka....to je bitno za potporu upravo njih. Ovo ako se misli nesto malo ozbiljnije hodati i nositi veci teret na ledjima....

Gumene cizme i ostala "mlitava" obuca nije adekvatna.... teaa teaa

A sto se tice carapa i donjeg vesa, NISTA, ne moze zamijeniti vunu. Sto se tice izolacije i transporta znoja van.  zagi zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: DejanG - 18. 06. 2013. 21:22:17
Koji model Planike bi bio pogodan?
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Schultz and Larsen - 18. 06. 2013. 21:40:49
Planika Mangart i Triglav Pro su meni po izgledu, materijalu, solidni modeli  i adekvatna obuca.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 19. 06. 2013. 12:14:34
Ima li šta od Adidasa, vežu me lijepe uspomene za tu obuću?? Nitko ih ne spominje, a svi smo ih nosili.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: deeejan - 19. 06. 2013. 14:22:58
adidaske zengice,nenadhebive..prije ih bilo u svam ducanu u ilici,a sad ih vise ne mozes naci nikako..one slogine nisu im  ni do koljena
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grga81 - 19. 06. 2013. 19:00:54
Ja sam ih vidio prije godinu dana u jednom dučanu od adidasa kod mene u Istri. Cijena je bila oko 1000kn. Inače Jako dobre gojze!
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Boboo79 - 19. 06. 2013. 20:00:50
je je jos ih proizvode i to sa gore-tex membranom
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grga81 - 19. 06. 2013. 20:30:38
To su te Boboo! Baš ću vidjet dali ima još toga u toj trgovini.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grga81 - 19. 06. 2013. 20:37:01
To su te Boboo! Baš ću vidjet dali ima još toga u toj trgovini. Inače kad smo već kod toga mislim da najbolju kopiju tih gojzi radi Borovo. Ovo sve ostalo je loše. Ja ih dobivam na firmi i od Borova su jako kvalitetne.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Joža - 19. 06. 2013. 20:52:00
ako su adidas i sa goretex membranom i ja bi jedne 43 samo recite gdije se prodaju, jer ja ih nisam vidio nigdije osim sloginih
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Fratt - 19. 06. 2013. 21:28:24
I Inkop proizvodi slične.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grga81 - 19. 06. 2013. 21:50:51
Sloga,Inkop,Jelen i ima jos nekih kopija.  Probao sam sve ove tri vrste. Borovo su najbolje. Imate ih na njihovoj web.stranici. Cijena je oko 550kn ali vrijede. Joža pogledat ću ja pa ti javim za te Adidas.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Boboo79 - 19. 06. 2013. 22:04:20
ja sam prije godinu dana u jednoj adidas trgovini naletio na ovakve gore ali bas orginalne adidas sa gore-tex membranom i koliko se sjecam cijena je bila 1300 kn
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grga81 - 19. 06. 2013. 22:08:04
Bit će to ta cijena. Tražio sam po net-u i našao stari oglas za te gojze 1200kn.  Možda malo prevelika cijena. Jos 200kn i imas crispi..
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Boboo79 - 19. 06. 2013. 22:16:53
da to su lijepi novci za to mozes kupiti dobru gojzericu ali tko je prije nosio orginalne adidaske (dobivala specijalna na pocetku rata) zna da su super udobne i lagane cipele a sada ako su ih jos pojacali sa gore-texom mislim da svakako vrijede !!!
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: zhrvoje - 19. 06. 2013. 22:39:49
Po meni ipak preskupo.
Za te novce mozes dobiti ovo:
 http://www.ritosa-trgovine.hr/obu (http://www.ritosa-trgovine.hr/obu)ća/cipele/gojzerice-crispi-lapponia-htg-gtx-48935-crispi
Fine lagane, goretex, vibram dzon...
Nosio sam te adidaske ali uvijem sam imao osjecaj da nije dovoljno cvrsta i da kao da nosim tenisice.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: pepi2 - 19. 06. 2013. 23:51:32
To sto pise GORE-TEX puno puta ne znaci nist protiv vode, to sam se uvjerio sa odjecom a ove godine i sa Crispi cipelama, nakon nekoliko sati hodanja po mokroj travi pocele su piti vodu kao spuzva.  Jako lice na model FALKON samo su bile 200kn skuplje lani .Redovito su odrzavane sprejom.
Ali za hodanje po suhom noga je kao u perju.

Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Štef - 20. 06. 2013. 15:03:15
Zhrvoje slažem se sa tobom... poderao sam ih dosta tih adidasovih ali to je više tenesica nego gojza. Lovačka gojza mora imati petu ! Za ove light izlete po lovu u ljetnom periodu su adidaske upotrebljive - od jeseni pa nadalje i još ako su strmine one ne zadovoljavaju.  teaa
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Lazar - 20. 06. 2013. 16:31:18
To sto pise GORE-TEX puno puta ne znaci nist protiv vode, to sam se uvjerio sa odjecom a ove godine i sa Crispi cipelama, nakon nekoliko sati hodanja po mokroj travi pocele su piti vodu kao spuzva.  Jako lice na model FALKON samo su bile 200kn skuplje lani .Redovito su odrzavane sprejom.
Ali za hodanje po suhom noga je kao u perju.
cipela il carapa u cipeli
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: pepi2 - 20. 06. 2013. 23:53:32
To sto pise GORE-TEX puno puta ne znaci nist protiv vode, to sam se uvjerio sa odjecom a ove godine i sa Crispi cipelama, nakon nekoliko sati hodanja po mokroj travi pocele su piti vodu kao spuzva.  Jako lice na model FALKON samo su bile 200kn skuplje lani .Redovito su odrzavane sprejom.
Ali za hodanje po suhom noga je kao u perju.
cipela il carapa u cipeli
Cipele.Obadvije. Koja je pocela ranije malo bitno , dok sam ih izuo mogao sam izliti skoro pola deci vode iz njih.Evo proslo mjesec dana jos se suse.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 21. 06. 2013. 08:29:31
je je jos ih proizvode i to sa gore-tex membranom

Ne znam zašto ljudi lude za ovom patikom?

Ogromna mana im je što imaju po mokrom kamenu ili travi po život opasan đon, kao da si na rošulama  ;D
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: mve - 21. 06. 2013. 09:56:27
je je jos ih proizvode i to sa gore-tex membranom

Ne znam zašto ljudi lude za ovom patikom?

Ogromna mana im je što imaju po mokrom kamenu ili travi po život opasan đon, kao da si na rošulama  ;D

E to se slažem - imao ih 2 dana na gradilištu, tresnuo ko kruška pa su završile za lov - i to samo za suho vrijeme ( u lovu su mi se zamjerile na blatu )
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: manufrance - 21. 06. 2013. 16:07:47
Ja sam u njima jednom napravio špagu,a jednom su mi obe noge otišle u zrak a na zemlju sam se dočekao desnim uhom tako da mi ih je bilo dosta za cijeli život.Na moju nogu više neće po mokrom i klizavom vremenu,samo kad je suho može. d6
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Lazar - 21. 06. 2013. 19:38:51
To sto pise GORE-TEX puno puta ne znaci nist protiv vode, to sam se uvjerio sa odjecom a ove godine i sa Crispi cipelama, nakon nekoliko sati hodanja po mokroj travi pocele su piti vodu kao spuzva.  Jako lice na model FALKON samo su bile 200kn skuplje lani .Redovito su odrzavane sprejom.
Ali za hodanje po suhom noga je kao u perju.
cipela il carapa u cipeli
Cipele.Obadvije. Koja je pocela ranije malo bitno , dok sam ih izuo mogao sam izliti skoro pola deci vode iz njih.Evo proslo mjesec dana jos se suse.
da koza propusti vodu je u redu ali da kroz goretex membranu tako voda prodje je nemoguce tu nesto n8je u redu , cak je obuca sa gore tex membranom isto od velikog kvaliteta jer gore tex kontrolise proizvodjace
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: pepi2 - 21. 06. 2013. 20:04:08
To sto pise GORE-TEX puno puta ne znaci nist protiv vode, to sam se uvjerio sa odjecom a ove godine i sa Crispi cipelama, nakon nekoliko sati hodanja po mokroj travi pocele su piti vodu kao spuzva.  Jako lice na model FALKON samo su bile 200kn skuplje lani .Redovito su odrzavane sprejom.
Ali za hodanje po suhom noga je kao u perju.
cipela il carapa u cipeli
Cipele.Obadvije. Koja je pocela ranije malo bitno , dok sam ih izuo mogao sam izliti skoro pola deci vode iz njih.Evo proslo mjesec dana jos se suse.
da koza propusti vodu je u redu ali da kroz goretex membranu tako voda prodje je nemoguce tu nesto n8je u redu , cak je obuca sa gore tex membranom isto od velikog kvaliteta jer gore tex kontrolise proizvodjace
Ma ne opterecujem se sa time kroz sta je voda prosla,ako je gore prisivena traka na kojo pise GORE-TEX onda naivac poput mene ocekuje da takva obuca ne propusta vodu.
Imam 4 para cipela za lov , sve propustaju vodu i navikao sam na to.
U vodi jedino gumenoj cizmi vjerujem a ipak najradije nosim cipele.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 21. 06. 2013. 20:52:28
Rijetke su gojzerice koje neće pustiti vodu ako staneš do pola i stojiš par minuta, ne znam da li postoje takve. Ove Dolomite koje sada imam čine mi se dosta dobre i nisu puštale po rosi ili ako bih nakratko zagazio u kakvu lokvu.Za ekstremnije uvjete ne znam baš. Za vodu i blato je napravljena gumena čizma. Što se tiče Adidasa biti će sljedeće skuplje cipele za lov pa što bude, Imao sam nekoliko pari onih starih ali samo jedne original i bile su zakon. Nisu bile klizave po mokrom niti previše krute.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Joomla - 23. 06. 2013. 12:03:32
Ja imam ove, duže vreme ih koristim i zadovoljan sam http://www.planika.si/cevlji/anapurna_man.html (http://www.planika.si/cevlji/anapurna_man.html) ove sam nedavno kupio, za sada odlične http://www.batesfootwear.com/US/en-US/Product.mvc.aspx/9396M/0/Mens/8-inch-DuraShocks-Desert-Steel-Toe-Boot?dimensions=0 (http://www.batesfootwear.com/US/en-US/Product.mvc.aspx/9396M/0/Mens/8-inch-DuraShocks-Desert-Steel-Toe-Boot?dimensions=0)
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: manufrance - 27. 06. 2013. 22:49:02
Prolazio danas kroz grad i ugledam alpininu prodavnicu sa istaknutim sniženjima 40%,reko ajd da vidim što slovenci nude.Bile su 800 a sa sniženjem 480 kn,ok cijena,alpitex membrana,vibram đon,lagane ko pero,a trgovkinja mlada,plave oči.. i kupio.Ima dobar izbor pa ako neko već razmišlja ponovit šunjalice neka pronjuška po alpininim dućanima
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Boboo79 - 28. 06. 2013. 10:49:22
Za suho odlicne! 1liga
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grga81 - 28. 06. 2013. 13:02:23
Prolazio danas kroz grad i ugledam alpininu prodavnicu sa istaknutim sniženjima 40%,reko ajd da vidim što slovenci nude.Bile su 800 a sa sniženjem 480 kn,ok cijena,alpitex membrana,vibram đon,lagane ko pero,a trgovkinja mlada,plave oči.. i kupio.Ima dobar izbor pa ako neko već razmišlja ponovit šunjalice neka pronjuška po alpininim dućanima
Takve sam ja prošle godine kupio. Sve se odljepile. Sad ih nosim samo za SUHO vrijeme!!
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: manufrance - 28. 06. 2013. 14:05:05
Po mokrom nosim samo gumene čizme jer koliko sam do sad vidio nema te kožne koja neće propustiti.Zašto nisi zamjenio pod garancijom znam da to rade bez problema?
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grga81 - 28. 06. 2013. 14:19:09
Po mokrom nosim samo gumene čizme jer koliko sam do sad vidio nema te kožne koja neće propustiti.Zašto nisi zamjenio pod garancijom znam da to rade bez problema?
Nosio sam u tgrovinu di sam kupio  ali garancija je 3mj.od datuma kupnje. Ja ih uzeo u 5mj. A meni su taman na početku sezone lova se odljepile po spojevima .
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grga81 - 28. 06. 2013. 14:23:19
Kolega je uzeo malo drukčiji model od ovih,više su i bile su 50tak kuna skuplje i njegove su  puno bolje.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Fratt - 28. 06. 2013. 15:51:56
Kolege planinari i kamperi tvrde da su Alpina Tibet dobre gojze....
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 28. 06. 2013. 16:30:26
Po mokrom nosim samo gumene čizme jer koliko sam do sad vidio nema te kožne koja neće propustiti.Zašto nisi zamjenio pod garancijom znam da to rade bez problema?
Nosio sam u tgrovinu di sam kupio  ali garancija je 3mj.od datuma kupnje. Ja ih uzeo u 5mj. A meni su taman na početku sezone lova se odljepile po spojevima .
Imam Borovo službene čizme koje su jako dobre i od prave kože. Iako ih namažem dobro nakon dužeg hodanja po snijegu puste malo unutra.Nema te cipele koja neće pustiti u teškim uvjetima. Ljepilo obično pusti kod naglog sušenja pored peći. Srećom kod mene je uglavnom kamen pa neću smočiti noge tako lako,problem je kada staneš u zemlju pa onda na kamen. E tu letiš ako ne paziš. Bijeli lišajevi na kamenu su isto problem kada je mokro.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: deeejan - 02. 07. 2013. 12:39:34
manufrance..e da te nije trkovkinja smantala,vrazju mater bi ti njih kupio.. ;D z10
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: manufrance - 02. 07. 2013. 16:56:00
Priznajem,slabost je to,a samo veliki ljudi priznaju svoje slabosti(veliki=110 kila) rol
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Snake - 14. 07. 2013. 12:55:27
Pozdrav!

Ja se bavim planinarstvom već 7 godi i najbolje gojzerice što sam kupio su Alpina Lhotse. One su dosta tvrde i đon im se ne savija ali kad stanem imam osjećaj sigurnosti. Što se tiče promačanja nikad nisu promačale, po 12 sat na snjegu i bez problem.
Kupovao sam i Mammut, Merell Hi-tec i ostale da ne nabrajam.
Merell me toliko razočarao da mi je to najgore bačen novac. Nakon 3-4 mjeseca što sam ih kupio su se raspale na peti a nsi prešle ni 50km.

link za aplinu:
http://www.alpinasports.com/product/lhotse/115 (http://www.alpinasports.com/product/lhotse/115)
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: spinnaker - 17. 07. 2013. 23:46:08
Koliko kostaju?
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Boboo79 - 18. 07. 2013. 11:48:11
ako se dobro sjecam to je najskuplji Alpinin model bez popusta 1600 kn ali na 50% su prihvatljivih 800 kunelica dr.i
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Snake - 21. 07. 2013. 08:23:23


tako je najskuplji Alpinin model ali kad su neke akcije onda se definitivno isplati kupit
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: DejanG - 09. 09. 2013. 08:43:12
Koji model Planike je dobar za zimu...nekad budem na čeki na -15 preko 8h, takođe hodam po kiši, snijegu i bljuzgavici i gadno je kad prokvase i noga bude mokra. Treba mi neki model koji ne pušta vodu a pritom da je toplo???   zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: likabrinje - 09. 09. 2013. 16:19:20
Crispi Nevada za mene broj 1.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 09. 09. 2013. 20:21:32
Prijatelju za tebe su gumene čizme sa neopren uloškom plus domaće vunene čarape. Tu nema vode ni zime.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: filip79 - 09. 09. 2013. 22:14:29
crispi nevada dobre možda,kupio sam ih i nakon osam mijeseci počeo se đon raspadati nazovem u ritošu i ništa od garancije kažu popravak bi koštao 70€ ,trgovac kaže da se je to desilo zbog mnogo hodanja po kamenu i kršu a ja njemu pa kakav kamen i krš u ravnoj slavoniji i opet ništa od garancije samo se dobro reklamiraju a kada treba nešto popraviti o svom trošku nađu sto razloga da to i ne urade.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: zhrvoje - 10. 09. 2013. 07:32:49
Koji model Planike je dobar za zimu...nekad budem na čeki na -15 preko 8h, takođe hodam po kiši, snijegu i bljuzgavici i gadno je kad prokvase i noga bude mokra. Treba mi neki model koji ne pušta vodu a pritom da je toplo???   zagi

Za -15 ti treba nesto ovakvo...

http://www.frankonia.de/429616/279777/productdetail.html?lastSelected=f_s_marke&f_s_marke=Kamik&articleNumber=280753&navCategoryId=9044 (http://www.frankonia.de/429616/279777/productdetail.html?lastSelected=f_s_marke&f_s_marke=Kamik&articleNumber=280753&navCategoryId=9044)


Prijatelju za tebe su gumene čizme sa neopren uloškom plus domaće vunene čarape. Tu nema vode ni zime.

Za hladnocu nema nista gore od gumene cizme sa neoprenom.
Noga se brzo uznoji a nakon toga slijedi smrzavanje.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Schultz and Larsen - 10. 09. 2013. 07:41:49
Sorel Caribou koje imam i njih preporucujem za hladne dane. Kupe se broj vece i koristis samo grubo strkane vunene carape.  zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: DejanG - 19. 09. 2013. 08:18:31
Pozdrav za kolege. Zna li neko kakve su KAMIK Nation Plus ??? Izgledaju odlično...ima li neko iskustva?  zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: wortexhole - 19. 09. 2013. 08:55:29
Ja osobno imam JELEN
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: wortexhole - 19. 09. 2013. 08:57:28
Prst mi u zavoju pa mi je zbrisao JELEN i ENTER, sory.
Dakle, ja imam JELEN čizmu i to njihov vojni program i jako sam zadovoljan, cijna je bila oko 800,00 Kn.
Nije reklama već pomoć, adm. ako misli da je neka skine url.
http://www.jelen.hr/radna_obuca/vojna_obuca.htm (http://www.jelen.hr/radna_obuca/vojna_obuca.htm)
 zagi zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: HS-2000 - 19. 09. 2013. 10:47:05
Ja imam isto ove jelen čizme vojni program, osobno sam prezadovoljan s njima... 1liga
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: wortexhole - 19. 09. 2013. 12:53:53
Da, ja moje već 4 godine peri deri po svakom terenu. Po snijegu po blatu, po kamenu, ma nepoderive su stvarno.
Kupio sam crne jer onih s uzorkom kao maskirne nije bilo, ali kad ove razderem, a bojim se da to neće bit tako skoro, onda ću sigurno opet kupit JELEN čizmu ali probat ću nabavit ovakvu sa slike.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: DejanG - 02. 10. 2013. 09:16:57
Zna li neko kakve su PLANIKA KILIMANJARO HIGH ?  zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 02. 10. 2013. 19:21:56
Ima li gdje ovih "Jelen" za kupiti??
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: spinnaker - 03. 04. 2014. 18:45:53
Snizenje u Alpina ducanima 40% za kes
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: spiritus cro - 27. 05. 2014. 23:09:00
pozz svima..

imam alpina tibet i zadovoljan sam. Ispočetka malo pretvrde, ali poslije su ok, ne propuštaju vodu, noga se ne znoji..

prije njih sam imao alpina mont, odlijepile su se nakon dva nošenja, ali su super lagane i udobne, zamijenio sam ih i uzeo tibet

sto se tiče alpine mont, dosta sam čuo prigovora na račun kvalitete
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Nosler - 15. 07. 2014. 21:48:12
Zasluzeni odmor poslije mnoooooooooogo kilometara. zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Štef - 15. 07. 2014. 21:58:02
Zasluzeni odmor poslije mnoooooooooogo kilometara. zagi

 happi happi happi d4 d4 d4 d4 zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 15. 07. 2014. 22:26:23
U nove cipele posadio cvijeće!
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 09. 11. 2019. 19:11:06
Da dignem temu.

Gledam lakše gojzerice i vidio sam planiku model forest i izgledaju mi solidno, bile na nekoj akciji u intersporta .

i je neko probao?
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 11. 11. 2019. 18:53:44
Baš niko?
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Milan26 - 12. 11. 2019. 13:10:37
Ja sam sebi nedavno isto u intersporta uzea planikine gojzerice nije taj model ali slican bile na nekoj akciji s 1200 na 900kn uglavnom katastrofa neudobne jel ima imalo rose noge mokre totalno o kisi da i ne pricam sad kakav je ovaj model neznan....uglavnom  na moje noge nece više ni da su  mukte... zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: trapavi - 12. 11. 2019. 14:24:05
Ja uvjek nekako kad se spremam kupiti gojzerice ili prevedeno meni cipele za lov po planini i ljutom kamenju gledam kad je akcija u Alpini .
Zadnje sam uzeo na popust od 50% i nisam se pokajao ,jako su udobne i baš sam zadovoljan.
Uglavnom uzeo san ih a i još 2 prije u Toweru u Rijeci prije 2 godine .Sad ću otić jer nisam nikako bio od tada da se raspitan kad će popusti. Mada ako me sjećanje služi to je bilo nekako poslije nove godine. Uglavnom sad pomalo treba druge pa se mora uzet.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 12. 11. 2019. 15:55:00
Alpina Tibet je dobra i ne mijenjaju je već šest-sedam sezona ali imam već jedne teške gojzerice i treba mi nešto lakše a nepromočivo.

Odustao sam od ove planike dobio sam info da je dosta teška
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Ideerp - 12. 11. 2019. 18:06:59
Iman Tibet 6 godina,nisan ih satra puno po brdu,sa njima san kupio Timberland vosak i prije nošenja bi ih namaza i nikad nisu promočile dosta vrimena,neki dan su promočile nakon uru(po rosnoj travi,a ona je najgora),kupio san Crispi Nevada (800grama) i vrhunske su čizme,udobne,odličan grip imaju i vride svake kune,bile su po kršu(stine ko sikira naopako) i u nedilju san uru vrimena po nevrimenu šljuku zalovio(gusta trava i kamen) i nisu promočile,večer prije lova ih namažen Crispi kremon i zasad funkcionira odlično,mogu reć da su na teškoj robiji,od tih lakših kad bi kupova kupio bi Crispi Laponiu(1500kn),one su lagane ko pero i imaju gore tex,kad bi ih se uredno namazalo držale bi vjerojatno al jedan prijatelj kaže da bi njemu promočile nakon nekog vrimena po rosi,tako da najbolje bi bilo imat jedne prave kvalitetne čizme za loše vrime i jedne lagane kad je suvo,al nakon Crispija nebi više Alpinu nosio nema šanse,ja bi na tvom mistu kupio ovaj model Laponia i uredno bi ih maza,ako ništa durat će ti dvi-tri godine
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Tyger - 12. 11. 2019. 18:08:32
Baš prije nekoliko dana uzeo Alpinu Tibet u Rosesu u Začretju na - 50% sniženju, odnosno sa 1399 kn na 699 kn, sljedeći popusti bi trebali biti u 2. ili 3. mjesecu. Kako su za naš teren gumene čizme ipak puno bolji odabir čekam prvi snijeg ili Liku da ih testiram. Prema svim mogućim iskustvima morala bi biti odlična gojzerica za ono za što većini lovaca pa tako i meni treba.

(https://i.imgur.com/MDMrBBD.jpg)
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Ideerp - 12. 11. 2019. 18:17:25
Kupi vosak za cipele(čizme) i obavezno namaži prije izlaska(lova),jer tako suve ti neće dugo ne promočit,snijeg možda ali kišu(rosu)...
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Tyger - 12. 11. 2019. 19:16:58
Hvala na savjetu ali već je kupljena Grangres krema na bazi silikona koja ne zatvare pore Simaptex membrane tako da bi noga morala ostati suha i ne znojiti se a tokođer hrani kožu cipela i daje elastičnost i vodootpornost.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Ideerp - 12. 11. 2019. 19:33:03
Nemoj se puno oslanjat na te membrane,ni Gore-Tex (koji je jedina prava membrana dok su ostalo loše kopije) ne može dati 100% zaštitu,pogotovo na mjestima gdje se čizma presavija tu se membrana deformira pa tu treba više njege,sve ovisi o kvaliteti šivanja,lijepljenja...
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: salic - 12. 11. 2019. 21:01:56
Nisam ni znao da se Tibet još proizvodi. Gazio sam ih kojih 7 godina. Sada zadnjih 2 imam model Nepal. Alpina je stvarno kvalitetna cipeletina, samo im je mana što pomalo škripe kada se hoda. Dobra mast i to rješava, ako nemaš neke kvalitetne i krema za ruke je dobar izbor. zagi
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 13. 11. 2019. 10:53:05
Simpatex na alpini srži mi noge suhima već sedam godina, goretex na lasportivi je propustio ali nakon pet-šest godina.

Sobzirom na uvjete i kilometražu OK.

Sad tražim nešto lagano i vodonepeopusno .
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 13. 11. 2019. 13:28:22
Neno Decathlon, puno jeftinije i lagano, nepropusne kao i ove. Nego meni opet nije jasno kako vam te cipele traju po par godina? Meni dvije sezone da su ne znam koje. Tibet je dobra cipela, mozda i najbolja njihova. Kruta je, ali uz mast i korištenje nadođe.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Neno - 13. 11. 2019. 13:58:58
Moj Grome i ja bi ih prije 15-20 godina ubio u jednu dvi sezone, sad mi traju po pet-šest.

Stra me samo da ne dođem do doživotno  ;)
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Gabro - 13. 11. 2019. 14:12:00
Neno ako ces lagano i udobno La Sportiva je bez premca. Ali nisu bas nesto robusne i kad je voda propusti. Meni su svake znale propustit i Alpia, Planika, Crispi, La Sportiva....kad se lovi po kisi noge mi se smoce, ili niz nogavicu ili kako vec. I da ja ubijem cizme za sezonu max 2 ali ja nisam mjerilo jer gazim ko budala i vucem noge ka da nisu moje.
Ove sad nosim, samo druga boja i stvarno su lagane i udobne. Zamjerka su plitki cepovi i malo losiji grip po travi i klizavom

https://www.iglusport.hr/katalog/80SP%2027I/TX5-GTX (https://www.iglusport.hr/katalog/80SP%2027I/TX5-GTX)

Ima sam i ove. Ko pero lagane i udobne super, samo osjetljive iskidao ih u po sezone. Ali udobneee. Ima neka mrezica sa strane i tu su se pokidale. Brat ima iste i tu sa strane je zapunio sikom i jos mu traju evo druga godina.

https://www.lasportiva.com/en/footwear-man/hiking/nucleo-gtx (https://www.lasportiva.com/en/footwear-man/hiking/nucleo-gtx)

Ja za suho vrijeme odsad pa nadalje ostajem na ovim laganim modelima. Ne moze se usporedit sa ovim ostalim ciglama
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: grom - 13. 11. 2019. 15:40:14
Ma jok, i ove za 539 kn vride svaku lipu. Ne sataru me kao ove krute. I nece pustit vodu bas lako. Dođe mi probat njihov bolji model za 1050 kn, Quechua mi je bas ok.
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: moro - 13. 11. 2019. 18:36:07
Stra me samo da ne dođem do doživotno  ;) hao hao hao hao
Naslov: Odg: Planika ili Alpina......
Autor: Ideerp - 13. 11. 2019. 19:18:46
Meni je sad u nedilju po pljusku niz nogavicu do gležnja noga bila mokra,ali doli suvo ko barut,jebiga "teža" čizma,namazana,kvalitetno stavljen Gore Tex i teško će promočit,u subotu iša u Split kupit prave gaće(sa membranom i pizdarijama) i nisan moga nigdi broja nać,al na mladu je...