Autor Tema: Planika ili Alpina......  (Posjeta: 82900 vremena)

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #15 u: 10. 01. 2011. 12:00:16 »
Poučak koji sam ja izvukao je da od donjeg rublja i čarapa za lov kupujem samo vrhunske planinarske brandove, je skupo ali i valja.

Ako nekoga zanima u Magme je dobar popust na Helly Hansen donje rublje, duge gače koje su bile 299 sad su 190 Kn (da mi je neko rekao prije pet-šest godina da ču ovo nositi poslao bih ga u rodno mjesto  ;D)
Imam upalu volje.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #16 u: 10. 01. 2011. 15:50:37 »
Poučak koji sam ja izvukao je da od donjeg rublja i čarapa za lov kupujem samo vrhunske planinarske brandove, je skupo ali i valja.

Ako nekoga zanima u Magme je dobar popust na Helly Hansen donje rublje, duge gače koje su bile 299 sad su 190 Kn (da mi je neko rekao prije pet-šest godina da ču ovo nositi poslao bih ga u rodno mjesto  ;D)
Ja to zovem "Untrhose" i u nima se osjećam mlađe nego kada bih navukao duge gače .  happi
Hrvatske Domovine Sin.

Offline željko

  • K 100
  • **
  • Postova: 160
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #17 u: 10. 01. 2011. 20:34:23 »
Ostavi se pamuka.
Priđi na neki High-tech materijal,
 ili 100 % vunu
.  ( a može i kombinacija)  d4

zašto?
Vjeruj onome koji se već promrzao (i ne pitaj zašto).  teaa  d1

na zapovijed.....

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #18 u: 20. 06. 2011. 20:18:57 »
Ako nekog zanima do 30.06. je popust u
Alpini na sve gojzerize 30 posto . Uzeo danas
jedne sebi u Sl. Brodu .
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Promina John

  • K 100
  • **
  • Postova: 200
  • Lov je adrenalin,lov je gušt,lov je .....
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #19 u: 29. 01. 2012. 14:32:33 »
Ako koga zanma u planike je popust 30% do kraja miseca!
Imaju tri modela u Šibeniku u Dalmarea: od 700,900 i 1100 kn  -30%!
Mislim uzeti ove srednje prekosutra za nekih 700 kunića, neznam koji je model ali pise ds su za "niže planinarenje" i "hajking" kao neke duze đetnje po prirodi!
Kaže mi lik da su ih dosta prodali radi đona koje je neka specialna tvrda ali "mekana" tj. savitljiva guma đona!
Ako ko zna nesto o njima nek javi jer još je samo 2 dana sniženje!!
Hvala i lovački pozdrav!!
Lovački PozzZZzzdrav!!
Kupujem MK 22LR pištolj, Colt woodsman ili S&W model 41.

Offline istrijan

  • K 100
  • **
  • Postova: 178
  • Lovim da zaboravim
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #20 u: 29. 01. 2012. 22:13:34 »
gogo sad si me uplašio,daj opiši šta nije valjalo s alpinom.........ja danas kupio nove alpina tibet dobro mi leže,tople su,vibram đon,sympatex materijal,kaže vodonepropusne.........sve ostalo će vrijeme pokazat.....


Ja sam kupio takve 2009 i super zadovoljan, voda ne prestavlja nikakav problem za njih, nosim ih samo za lov tako da ih čuvam sa redovnim servisima jer bez redovnih servisa kao što kaže kolega evaeva i aigelove i crispieve neće trajati mada su dosta skuplje od alpine.
Ja sam ih kupio iz razloga jer sam mislio da ću se riješit problema smrzavanja nogu, jako su tople ali svejedno za mene malo, morat ću pokušat sa nekim specijalnim termo čarapama, ako netko šta zna neka napiše i uvezi čarapa.
Hvala i pozdrav svima  d4   zagi

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #21 u: 30. 01. 2012. 11:50:14 »
Imam "alpina" gojze sa vibram đonom .................. zadovoljan - tople, ne premaču, ali moraju se posprejati impregnacijskim sprejom, lako se obuvaju i ugodne su za hodanje. Što se tiče termo čarapa negdje sam pročitao da postoje neoprenske i mogle bi biti dobre zagi

Offline Promina John

  • K 100
  • **
  • Postova: 200
  • Lov je adrenalin,lov je gušt,lov je .....
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #22 u: 02. 02. 2012. 09:18:13 »
Evo iskoristija se popust 30% u peke na Planiku, pao snijed u Vodicama nakon dugo vrimena pa je vrime da se iznese teško naoruobučarenje, vidite iz priloženog.
Za sad su super, po snigu se ne klizu, po ledu malo, tople i nisu promočile nista!!
Reče mi jedan gospodin iz Zadra da kupim u "dajhmana" sprej za impregnaciju, cca 57 kn.
Šta vi kažete koji imate iste šuze, da li je bolje impergnaciski sprej ili mast (tuljanova ili koja već)??
Lovački PozzZZzzdrav!!
Kupujem MK 22LR pištolj, Colt woodsman ili S&W model 41.

Offline gogo3006

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1289
  • What are you looking at, punk....
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #23 u: 02. 02. 2012. 09:26:56 »
Bilo bi dobro odmah ih namazat,
imaš u Peka, mast za cipele, sa nekakvin žućkastin poklopcon.
 Lagano ih cile namazat i pobrisat krpon.  Odličan model, Magnart jel tako? Bit ćeš zadovoljan
Ako želiš bit sritan jedan dan, opij se,
ako želiš bit sritan misec dana, oženi se
a ako želiš bit sritan cili život,
BUDI LOVAC

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #24 u: 02. 02. 2012. 09:46:28 »
Obuču od goretexa sympatexa i sličnih membranskih materijale ne mazati nikakvim impregnacijskom kremama jer češ ih spriječiti da "dišu"

Imaš od npr. Grangersa kremu i vosak koje su namjenjene baš za takvu obuču.

Traži da piše "Recomended for Goretex"
Imam upalu volje.

Offline lovac davor

  • K 100
  • **
  • Postova: 232
  • ...što je više lome, to je volim jače...
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #25 u: 02. 02. 2012. 10:08:25 »
Evo iskoristija se popust 30% u peke na Planiku, pao snijed u Vodicama nakon dugo vrimena pa je vrime da se iznese teško naoruobučarenje, vidite iz priloženog.
Za sad su super, po snigu se ne klizu, po ledu malo, tople i nisu promočile nista!!
Reče mi jedan gospodin iz Zadra da kupim u "dajhmana" sprej za impregnaciju, cca 57 kn.
Šta vi kažete koji imate iste šuze, da li je bolje impergnaciski sprej ili mast (tuljanova ili koja već)??

Bit ćeš jako zadovoljan. Ja ih imam već 1,5 godinu. Ja ih prešpricam sa sprayom i ostavim da se suše prirodno nikako
blizu izvora topline. Većinom sam u pogonu i dosta je i kamena na mom terenu, al odrađuju posao super !!

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #26 u: 02. 02. 2012. 10:14:56 »
Nikad mazane,nikad prane(osim u potocima),nikad propustile vodu,nikad smrznutih nogu i tako vec 8 godina....al sad ce u zasluzenu penziju. zagi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #27 u: 02. 02. 2012. 11:54:27 »
A sto si ti neki ljenov  pljus hao hao
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #28 u: 02. 02. 2012. 12:03:15 »
i poslje 8 godina ti cjel đon. ja kod kuće imam 4 para planika i od toga se ne 3 para raspao đon (one cijele su relativno nove). jednostavno se raspadne onaj "pjenasti" dio između cipele i onog čvršćeg gaznog dijela.


Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Planika ili Alpina......
« Odgovori #29 u: 02. 02. 2012. 12:27:54 »
i poslje 8 godina ti cjel đon. ja kod kuće imam 4 para planika i od toga se ne 3 para raspao đon (one cijele su relativno nove). jednostavno se raspadne onaj "pjenasti" dio između cipele i onog čvršćeg gaznog dijela.
Kao sto vidis..nosene su a nisu pazene ali jos se komotno mogu koristiti. Nemam nikakvih problema sa djonom.
Da mi je jos jedan ovakav par.. paci
I aint asked any pardon for anything I've done.