Autor Tema: Problem sa upucavanjem  (Posjeta: 28074 vremena)

Offline cok

  • K
  • *
  • Postova: 22
Problem sa upucavanjem
« u: 05. 03. 2008. 23:13:22 »
Imam problem sa upucavanjem ocevog karabina CZ M70 8x57 JS, karabin je polovan optika i montaza su novi, ali je cijev dosta nagrizena jer je karabin kupljen polovan. Optika je LEUPOLD VX II 3-9 x 40 , a montaza Leupold QRW. Pucao sam na 100 m municijom NORMA Vulkan 12.7 g i rasturanje je oko 30 cm. Provejeravao sam zazor cijevi i kundaka i sve je ok, montaza i optika stoje besprekorno.Jedan moj kolega je mijenjao cijev, stavio je od M48, ali je vanjska obrada i bruniranje dosta lose uradjeno, sve je kostalo oko 1000 kn.  Htjeo bi da pitam ima li neko na forumu iskustva sa zamjenom cijevi, ako neko ima sliku bio bih mu zahvalan da vidim kako je obradjena i da mi kaze kakve su grupe bile poslje zamjene cijevi.
« Zadnja izmjena: 05. 03. 2008. 23:16:23 od cok »

Offline BROWNING 525

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #1 u: 05. 03. 2008. 23:29:27 »
imam frenda koji je isto tako promjeni cijev na karabinu 8x57 mislim da je CZ. stavio je novu belerovu cjev,optiku meoptu 3-10x50 sobzirom da skupa lovimo znam da je jako zadovoljan sa karabinom a ima bome i dobre rezultate  d7

Offline cok

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #2 u: 05. 03. 2008. 23:54:57 »
Moze li mi neko reci nesto vise o belerovim cijevima,  gdje se mogu kupiti u HR i jesu li skupe?

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #3 u: 06. 03. 2008. 08:00:56 »
Bellerova cijev za 8x57 ti košta nekih 200-220€, a može je nabaviti skoro svaki puškar. Nju staviš na karabin i miran si doživotno.

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #4 u: 06. 03. 2008. 08:29:58 »
Bellerova cijev za 8x57 ti košta nekih 200-220€, a može je nabaviti skoro svaki puškar. Nju staviš na karabin i miran si doživotno.
U usporedbi bellera i lothar waltera, koja je bolja?

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #5 u: 06. 03. 2008. 08:45:58 »
Bellerova cijev za 8x57 ti košta nekih 200-220€, a može je nabaviti skoro svaki puškar. Nju staviš na karabin i miran si doživotno.
U usporedbi bellera i lothar waltera, koja je bolja?
E u to ne bih ulazio, ja osobno otkad znam za oružje i lov, Beller je bio bog i batina kod nas, svi koriste njega, a pošto i imam bellere, meni je No.1, ne čistim ga skoro uopće, a grupe su već više 15 godina iste.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #6 u: 06. 03. 2008. 08:56:41 »
Iz informacija koje ja imam Lothar Walter za one naklonjene streljaštvu, Beller za one koji ne vole baš čistiti oružje.
Imam upalu volje.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #7 u: 06. 03. 2008. 09:31:40 »
Ima ih puno i sve su odlicne ,pa cak i vojne ako se ne koristi vojno streljivo.
Beller je odlican ali slicnih je dosta. Cistiti se mora svaka jednako i to zavisi o lovcu. Da se beller ne cisti to je osobna stvar ali ne i pravilo.Ispucajte nekoliko vojnih iz 54.god. i ostavite par dana ;D ;D

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #8 u: 06. 03. 2008. 09:45:39 »
Imam problem sa upucavanjem ocevog karabina CZ M70 8x57 JS, karabin je polovan optika i montaza su novi, ali je cijev dosta nagrizena jer je karabin kupljen polovan. Optika je LEUPOLD VX II 3-9 x 40 , a montaza Leupold QRW. Pucao sam na 100 m municijom NORMA Vulkan 12.7 g i rasturanje je oko 30 cm. Provejeravao sam zazor cijevi i kundaka i sve je ok, montaza i optika stoje besprekorno.Jedan moj kolega je mijenjao cijev, stavio je od M48, ali je vanjska obrada i bruniranje dosta lose uradjeno, sve je kostalo oko 1000 kn.  Htjeo bi da pitam ima li neko na forumu iskustva sa zamjenom cijevi, ako neko ima sliku bio bih mu zahvalan da vidim kako je obradjena i da mi kaze kakve su grupe bile poslje zamjene cijevi.

Provaj otiči do nekog puškara koji ima alat za odrediti čeoni zazor, a naj prije pogledaj kako izgleda čaura da li ima napuhnuča (premjeri šublerom puno je i 0,2 mm) i naročito da li ima ulegnuča na ramenima čaure.
Moguče je da je cijev dobra ali nije naj bolje upasovana.
Imam upalu volje.

Offline cok

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #9 u: 06. 03. 2008. 11:44:50 »
Na cauri nema nikakvih deformacija gledao sam to, leziste nije  jako nagrizeno,ja bi je najradje zamjenio.Koliko vidim po novinama Rusan ima iskustva sa preradama karabina, ali nisam imao prilike da vidim kvalitet njihovog bruniranja.Da li puskari upce mogu postici kvalitet vanjske obrade i bruniranja kakvo je tvornicko? 

Offline MLINKA 007

  • K
  • *
  • Postova: 27
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #10 u: 06. 03. 2008. 11:50:29 »
U Rusanu će ti to sigurno kvalitetno i profesionalno odradit uz garanciju z2

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #11 u: 06. 03. 2008. 12:18:02 »
cijevi na karabinima smo mijenjali i stari i ja. samo sto sam ja stavio od mg-42 ilitiga šarca, a on od m48. ako kazes da ti je prijatelju to lose ispalo, to treba vidit s onim tko mu je to radio. da vidis sliku od starvog karabina uopće ne bi mogao reci da je cijev mijenjana jer je onaj prijelaz na cijevi skinut i izgleda kao i svaka druga lovačka cijev. mislim da se cijene novih m48 cijevi krecu oko 500 kn, zavisi kod koga. koliko ce ti jos uzet majstor da ti to sve napravi ne znam, ali bi cijena trebala bit tu oko 1000-1500. i ja sam kupio polovni karabin i s njim se napromašivao, i mislio da je stvar u meni i svi su me zajebavali, a cijev je šarala ko luda, meta je izlgledala ko da si u nju pucao sačmom. u svakom slučaju mislim da se isplati investirat u novu cijev.
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #12 u: 06. 03. 2008. 12:23:33 »
evo ti pa pogledaj kako izgleda nakon tretmana. drzi šus nevjerojatno, ne ko moja ali...

http://www.lovac.info/lov/index.php?topic=16.30
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #13 u: 06. 03. 2008. 12:25:03 »
cijevi na karabinima smo mijenjali i stari i ja. samo sto sam ja stavio od mg-42 ilitiga šarca, a on od m48. ako kazes da ti je prijatelju to lose ispalo, to treba vidit s onim tko mu je to radio. da vidis sliku od starvog karabina uopće ne bi mogao reci da je cijev mijenjana jer je onaj prijelaz na cijevi skinut i izgleda kao i svaka druga lovačka cijev. mislim da se cijene novih m48 cijevi krecu oko 500 kn, zavisi kod koga. koliko ce ti jos uzet majstor da ti to sve napravi ne znam, ali bi cijena trebala bit tu oko 1000-1500. i ja sam kupio polovni karabin i s njim se napromašivao, i mislio da je stvar u meni i svi su me zajebavali, a cijev je šarala ko luda, meta je izlgledala ko da si u nju pucao sačmom. u svakom slučaju mislim da se isplati investirat u novu cijev.
Pa kaj nisi prije lova puknuo iz škripca 5 metaka da si vidiš grupu puške, da znaš s čim imaš posla? Očito da ti je stara cijev bila ko dimnjak pa je zato rastepavala. Sad si sa novom cijevi novi čovjek, ha? Ko da si se preporodio, kaj ne? Dobra kod kolega!  d4

Offline IŠiprak

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: Problem sa upucavanjem
« Odgovori #14 u: 06. 03. 2008. 12:32:34 »
U Rusanu će ti to sigurno kvalitetno i profesionalno odradit uz garanciju z2

Naravno da mogu, naime naslijedio sam jedan karabin i ima isti problem, kad nabavna bude gotova da ga prepišem, ide kod g. Domjankovića.
Sređival je karabin mom kumu, i napravil ga je prekrasno.
Ako se dobro sjećam na sajmu u Varaždinu sam pital za cijene i bilo je okvirno 1200 kn za mauzerovu cijev sa postavljanjem, vraćanjem nišana i bruniranjem, a bellerova prek 3000 kn.
Za Bellerovu cijev mi je sličnu cijenu rekao i g. Rusan

Nemojte me držat za riječ oko cijena ali mislim da su bile tak kak sam napisal.