Autor Tema: Pucanje u glavu/vrat  (Posjeta: 11214 vremena)

Offline Tiho team

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: Pucanje u glavu/vrat
« Odgovori #30 u: 23. 10. 2014. 19:34:48 »
Prakticiram kad je god moguće gađati u plećku ili malo iza ako divljač dobro stoji ali zadnji veprić od 92 kg(vagano!) mi je stao ravno prema meni,tak da sam bio prinuđen gađati pravo u glavu,dobio je ispod desnog oka,zrno prošlo kroz vrat i zaustavilo se iza plećke u rebrima. daljina gađanja bilo oko 40 m ,cal 8x57. To mi je drugi takav slučaj,ako si siguran u sebe i svoju pušku onda nema problema za takvo gađanje,na većim daljinama ipak radije čekam da se divljač okrene. zagi

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Pucanje u glavu/vrat
« Odgovori #31 u: 07. 11. 2014. 10:05:56 »
Prije nekoliko godina pucao sam srnjaka u vrat, i nikad više, zašto! Izašao mi je srnjak između dva grma okrenut od mene na nekih 50 - 60 m. Vidim ga cijelog, ali mi je žao leđa, butova itd., te se odlučujem za vrat i to što bliže glavi  uf.
Pucanj, srnjak pada u mjestu bez ikakvog trzaja just, a onda razočaranje uf. Pogodak u vrh lubanje - zrno je doslovno odnijelo dio lubanje sa rožištem i jednim rogom i zato nikad više teaa - okrenut će se dobro kad tad. Promašio sam možda 5 cm i ostao bez lijepog trofeja, još 2 cm više vjerojatno i bez trofeja i srnjaka ili tko zna. Zato, nikad više, ali moj savjet lovcima je ipak 2 prsta iza plečke. Što se tiče svinja, naravno da je vrhunski pogodak iza uha, ali to mogu samo oni s ogromnim iskustvom i streljačkom vještinom, a za nas obične, ipak je plečka zakon htjeli si to priznati ili ne.  zagi
Ovisi koliko je iza uha... Prošle godine obilazim kukuruz rano u jutro i zateknem macana kako se vraća prema šumi, ide po putu i svako malo uđe u 1.red ko da slalom vozi,ide od mene, karabin na rašlje i čekam da pokaže "flanku", u jednom trenutku proviri iz kukuruza i stane vjerojatno me vidio, mislim si nemam kaj čekat, križić na uho i pucam,u trenutku dok sam povlačio okidač on kreće al povratka nema... padne ko gromom ošinut, sumnjivo mi, pa repetiram i prilazim, kad macan se diže prvo na zadnje noge pa i na prve, gubica visi do poda i mlatara glavom lijevo desno,a daljina oko 70m pa popravljam po plećki... prvi pogodak je bio možda 3-4prsta iza uha i to ne visoko, a rupa u vratu kao dvije šake, ali zrno nije zakačilo ni jedu kost jer na tom mjestu svinjina kičma radi "S" prema dolje... da sam s popravljanjem čekao još koju sekundu ode on...