Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 248247 vremena)

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: Lada Niva
« Odgovori #450 u: 26. 03. 2010. 18:35:06 »
moja je na krizevima imala mazalice i to one savijene tako da je pristup bio lagan
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline Kripton

  • K
  • *
  • Postova: 54
Odg: Lada Niva
« Odgovori #451 u: 25. 10. 2010. 16:51:26 »
Ja sam do sada imao dvije. S prvom sam prošao 170 000km, a s drugom koju još vozim 70 000km.
Šta reći?
A ništa. Ðubre ko đubre. Ali na terenu nezamjenjiva, kvari se, zato je održavanje jeftino i s obzirom na cijenu kolko košta je best buy. Probajte doći sa nekim Land Roverom, ML-om ili bilo čime drugim na servis.
Uzmu tisuću eura za dobar dan, pa onda tek pitaju šta je autu, a na Ladi za te novce napravite kompletnu pravu generalku i još ostane za dobru večeru i cugu.  zagi

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Lada Niva
« Odgovori #452 u: 25. 10. 2010. 17:13:20 »
Samo što one gore navedene servisiraš jednom godišnje, a Nivu jednom tjedno. Kad sve zbrojiš na kraju godine dođe te financijski isto, a sa Nivom si izgubio živce i bubrege.
Nisam mogao odolit.  zagi

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #453 u: 26. 10. 2010. 14:52:37 »
Odoleo ti ili ne - da smo u istom ld morao bi da gasim tel cim malo padne kisa, jer bi garant zapad`o gde inace Lada protrci hao
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Lada Niva
« Odgovori #454 u: 26. 10. 2010. 18:22:52 »
Još nigdje nisam pročitao po čemu je Niva toliko bolja od drugih terenskih vozila.
Po čemu je tvoja Niva bolja od mog Cherokee-a?
Računaj da sam u startu u prednosti sa 100 KS više od Nive. Nemaš na Nivi ništa bolje nego ja na Jeep-u.
Jedino gdje si u prednosti je jeftinija registracija i malo manja potrošnja.
Ostajem pri onom da je Niva najbolji terenac koji ćeš kupiti za 2000E a da je mlađi od 10 godina i to je to.

valdop

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #455 u: 26. 10. 2010. 18:47:51 »
Samo što one gore navedene servisiraš jednom godišnje, a Nivu jednom tjedno. Kad sve zbrojiš na kraju godine dođe te financijski isto, a sa Nivom si izgubio živce i bubrege.
Nisam mogao odolit.  zagi

ne znam od kuda podatak o tjednom servisiranju lade, na moju sam prošle godine potrošio 200€ za dijelove ako se sviječice, platine, razvodna kapa, ulje, disk pločice, metlice brisača . . . .  smatraju dijelovima, da i antifriz; ove godine u nju nisam uložio ništa, sjedi i vozi, ponekad pogledam ulje koje uopće ne troši od generalke prije četiri godine. naravno da je to lada i da ne pruža komociju kao drugi luksuzniji auti ali to ne znači da ne valja ništa i da ju treba podcjenjivati.

Offline baron

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: Lada Niva
« Odgovori #456 u: 26. 10. 2010. 19:15:30 »
Sto se tice komfora i bubrega, ni drugi terenci nisu puno udobniji, a neki su i znacajno neudobniji od Nive (kao npr. Samuraj)
ne pucaj dok mu ne vidis beonjace

Offline Kripton

  • K
  • *
  • Postova: 54
Odg: Lada Niva
« Odgovori #457 u: 26. 10. 2010. 19:42:40 »
Još nigdje nisam pročitao po čemu je Niva toliko bolja od drugih terenskih vozila.
Po čemu je tvoja Niva bolja od mog Cherokee-a?
Računaj da sam u startu u prednosti sa 100 KS više od Nive. Nemaš na Nivi ništa bolje nego ja na Jeep-u.
Jedino gdje si u prednosti je jeftinija registracija i malo manja potrošnja.
Ostajem pri onom da je Niva najbolji terenac koji ćeš kupiti za 2000E a da je mlađi od 10 godina i to je to.
Umoljavaju se vlasnici raznoraznih bijelosvijetskih drloga da ne mlate praznu slamu i ne daju svoje zaključke na osnovu ničega. Tih Cherokea sam se u ovih pređenih 270 000km. najviše našlepao po terenu od bilo kojih drugih. zagi

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #458 u: 26. 10. 2010. 23:14:11 »
 nosl "Kripton"!
Od "Cherokee"-a je pravi stajski gnoj - jedino veće đubre. Imao ga je kolega i to daleko mlađeg od moje Nive i od 10 puta koliko smo bili u lovu ja sam 8 puta bio mastan do lakta, jer je na njemu svaki puta neki k...c otkazao poslušnost.
Valdop i Bog su mi svjedoci (iako ovaj prvi nije baš pouzdan)!
« Zadnja izmjena: 26. 10. 2010. 23:20:10 od Jedan »

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #459 u: 28. 10. 2010. 09:26:06 »
JOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOJ hao, pa dobro - neka bude kako ti kazes i ja bi se slozio sa time, al` rekose ti i drugi ljudi.
Uopste nisam niti Rusofil niti toliki ljubitelj nive (pun mi klinac kad vozim 100 km u jednom pravcu ili leti kad greje iako je tek dosla iz servisa). Ali sam se od malena nagledao raznih dzipova i sminkeraja. Vadio i slepao iste kao i kolege sto kazu. Znam sta Niva moze, a sta drugi ne!
Ako ti mislis da nema razlike izmedju ``tvog`` i ``mog`` - neka, ziv ti meni bio i veprove po Belom brdu u gepeku vozio. zagi
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline siladji

  • K
  • *
  • Postova: 24
Odg: Lada Niva
« Odgovori #460 u: 29. 10. 2010. 13:32:09 »
Isto koristim Nivu,i mogu da Vam kazem da me nikad nije ostavio na polju,ni u blatu,samo jednom zahvaljujuci novom zakonu da svetla moraju biti ukljucena i danju,pa sam zaboravio da iskljucim..hvala bogu bili smo blizu sela.. happi..Dosta ga vozim na terenu u blatu kao i zimi u snegu,i kao sto Sumo kaze nagledao sam se koje kakvih dzipova,koje je Niva izvukla svaki put..






Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Lada Niva
« Odgovori #461 u: 29. 10. 2010. 19:12:36 »
kad već imaš te fotke de nam malo demonstriraj taj nosač pozadi...izgleda zanimljivo
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline siladji

  • K
  • *
  • Postova: 24
Odg: Lada Niva
« Odgovori #462 u: 30. 10. 2010. 15:38:00 »
Za koji dan cu sve da uslikam i detaljno da opisem ovaj nosac,inace nije nista strasno za napraviti,rucni rad je a moze da izdrzi puno.. d1
ps.taj napred je isto jako dobar,prvo smo taj napravili,nosio sam vepra od 190 kg na njemu bez problema.jedini problem je da se zagreje motor jako,nisam ni verovao da se temperatura ni na otvorenom putu nije opala kad sam stavio 3 srndaca..jednostavno zagusi hladnjak..iako sam sad napravio ovaj zadnji,ubacio san jedan dodatni ventilator za hladjenje,sto uvek moze dobro da dodje,,

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #463 u: 01. 11. 2010. 13:45:23 »
Siladji, smanji brojke - pojedini nemaju pojma gde je Kostanac i sta sve tamo ima - imaju slabo srce rol

pa ti nece ni poverovati :)
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Lada Niva
« Odgovori #464 u: 16. 11. 2010. 10:24:18 »
Koristio sam Ladu Nivu tri godine u lovovima i iz osobnog iskustva mogu reći da je to pravi univerzalni automobil za svakog lovca. Šta se tiče cijene vozila te novce stvarno vrijedi a oprema je takva kakva je drugim riječima srednjevijekovna ali služe svrsi. Koristiti automobil od pedesetak i više tisuća eura za lov po meni nema nikakve logike pa imao novaca ko Ðajić, ono što Lada pruža svojim terenskim sposobnostima malo koji terenac joj je ravan a ima odličnu manevarsku sposobnost pogotovo po šumi gdje su kratki terenci zakon. A što se tiče kvarova opet koliko je pazite toliko će izdržati, zna imati problema sa križevima kardana jer su oni najviše opterećeni a materijal nije ko Toyotin.
Sve u svemu čista petica što se tiče automobila za lov.
270 Win, gente et non dimittet.....