Autor Tema: LOVOCUVAR  (Posjeta: 42369 vremena)

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #120 u: 12. 02. 2009. 12:33:44 »
meni je bolji barem sto se tice uzgoji divljaci,barem ima vise od 10 recenica napisano nego kod konkurencije koji pisu 90% o vlasniku kak se zove,kolko ima godina i koliko ima veliku obitelj,a ne o problemima pri uzgoju,nacinu hranjenja itd...meni je to dosta da kupim caspois,ionak barem nema naslova tipa "na skupstini xx drustva se pojelo xx litara gulasa i popilo xxx litara vina"

ovak naj jednostavnije imas recimo neki casopis doktor u kuci a imas isto tako da kupis strucnu literaturu!
neznam ocemu pricate te sve novine su dostojne tari guza jeli su obicni casopis nema veze o kojeme se radi!
a strucna literatura je strucna i to je to!


eto!!!
zna i Zoran biti nekada biti pametan! teaa

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #121 u: 12. 02. 2009. 16:08:47 »
U Hrvatskoj NEMA kvalitetnog časopisa vezanog uz lovstvo. To je činjenica. I da se uzme od svih najbolje, opet bi ispalo jedva 10 stranica. To je moje mišljenje
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline komer

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
    • Uzgoj divljaci
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #122 u: 12. 02. 2009. 16:32:10 »
a nema ni strucne literature na hrvatskom vezanog uz uzgoj sto se mene tice!imam i knjiga i enciklopedija vezanog uz uzgoj,ali ipak je drugacije kad procitas nesto na nasem jeziku,ili procitas tuđe iskustvo...sta mene zanima naprimjer sto u americi najvise stete u sitne divljaci radi rakun kojega kod nas niti nema...te kako se obraniti od rakuna!to je samo primjer..ako se nekome casopis ne svida dovoljno ga je ne kupiti,ja ga kupujem jer mi se svida,i zato sto mogu procitati nesto sto nema u strucnoj literaturi...moje misljenje je da je kvalitetniji od LV ili DK,iako ima tekstova koji me uopce ne interesiraju..ali imajte razumijevanja,ipak je to tek treci broj i ekipa se uhodava!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #123 u: 13. 02. 2009. 15:56:30 »
Nema savrsenog produkta pa tako ni casopisa.
Isto tako casopis ako je specijaliziran vise nije lovacki jer Lovstvo cini nekoliko disciplina
tako da za svakoga nesto mora biti unutra. Za one koji se dobro sluze engleskim ili njemackim
internet je dovoljan za nauciti puno toga ali casopis je nesto sto imas uvijek i citas i kad nema struje.
Moze se i brisati guz ako ne recikliras.
 Strucna literatura je skupa, nedostatna, zastari s vremenom, zauzima puno prostora itd.
tako da su magazini nuzni kao medij izvjestavanja. Istina da se na forumu puno sazna ali
jako mali dio lovaca visi na forumu.
 Tko ne zeli neka ne kupuje ali zasto blatiti nesto sto nije lose uopce.
Zasad dobra strana Lovocuvara je to da je marketinski neovisan i tekstovi se ne pisu kako proizvodjac
ili prodavac kazu. Iskreno je pisan i pisu ga lovci. Zasad su kritike odlicne od strane lovaca.
 Svakim brojem biti ce bolji ali nikad nece biti ispolitiziran niti ulizivacki.
 
 

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #124 u: 13. 02. 2009. 17:25:16 »
-Preskup je za ono što nudi.
-Stručna literatura zastarijeva ali u mojoj struci -informatici, u lovstvu i ne tom brzinom
-Stručna literatura je kudikamo jeftinija ako čovjek želi nešto naučiti (to je kao da iz Bug-a ili Vidi-ja učiš informatiku) magazina moraš kupiti milion da nešto saznaš jer obično ono najzanimljivije izlazi u nastavcima.
-Magazini uvijek stvaraju više prostora nego stručna literatura (još uvijek su mi iza regala hrpetine informatičkih časopisa koje zauzimaju kudikamo više prostora nego stručna literatura koju imam) kod lovačkih časopisa nastojim primati tekuće brojeve ali i ukoričena izdanja za arhivu jer ukoričeni zauzimaju manje mjesta.
-Marketinški nitko nije neovisan (kamo sreće da se može biti)
-Nitko nije blatio (tek neki kritički osvrti... i ove kritike ovdje su bile od lovaca)
- z10

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #125 u: 13. 02. 2009. 21:30:48 »
Časopij je preskup mislim da je korektna cijena max 25 kn,trebao bi izlazit kao mjesečnik jer če na taj način bolje popratit situaciju sa terena,npr. tema je lov na patke ako je zadni broj izašao u 11 mj idući u drugom kad već završila sezona lova itd.
Meni bi osobno pasalo da ima što više oglasa tvrtki jer je to jedini razlog zbog kojeg neki časopis otvaram i nakon 15 dana čitanja.
Akcijske cijene,novi modeli,nove trgovine!
Inače ja kupujem svaki časopis lovačke tematike tako da ću i lovočuvar kupovat i ubuduće bez obzira na kvalitet cijenu itd. jer glas lova i ribolova nisam nikad držao u ruci duže od 15 min. pa ga svejedno uvik kupim
Ćaća viče mater plače!

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #126 u: 13. 02. 2009. 21:39:12 »
-Preskup je za ono što nudi.
-Stručna literatura zastarijeva ali u mojoj struci -informatici, u lovstvu i ne tom brzinom
-Stručna literatura je kudikamo jeftinija ako čovjek želi nešto naučiti (to je kao da iz Bug-a ili Vidi-ja učiš informatiku) magazina moraš kupiti milion da nešto saznaš jer obično ono najzanimljivije izlazi u nastavcima.
-Magazini uvijek stvaraju više prostora nego stručna literatura (još uvijek su mi iza regala hrpetine informatičkih časopisa koje zauzimaju kudikamo više prostora nego stručna literatura koju imam) kod lovačkih časopisa nastojim primati tekuće brojeve ali i ukoričena izdanja za arhivu jer ukoričeni zauzimaju manje mjesta.
-Marketinški nitko nije neovisan (kamo sreće da se može biti)
-Nitko nije blatio (tek neki kritički osvrti... i ove kritike ovdje su bile od lovaca)
- z10

To je sasvim točno. Koliko bi časopisa trebao skupiti da imaš kakvo takvo štivo o oružju? Jedino da izrezuješ stranice i napraviš si knjigu od 200 str. A za to bi nam sa ovakvim lovačkim časopisima trebalo nekoliko godina. Kako kaže File Lovočuvar je skup, a sa četiri broja godišnje daje premalo informacija.
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #127 u: 13. 02. 2009. 22:12:46 »
 Danas sam ga kupio (kao i predhodna dva broja) i uspio samo na brzinu malo prolistat te pročitat jednu stranu, slučajno odabranu - Kershaw noževi. Na cijeloj strani je pet slika noža u zatvorenoj i otvorenoj varijanti te u tekstu spomenuto 5 puta (upravo izbrojeno) da je jako oštar!!! ččč Nije sad to nikakvo blaćenje ali nisam ni kratkouman da mi jednu te istu stvar treba 5 puta ponavljat.
 Nikakvo blaćenje samo kratki osvrt na jedan kratak text o Leek-u!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #128 u: 13. 02. 2009. 23:01:33 »
-Preskup je za ono što nudi.
-Stručna literatura zastarijeva ali u mojoj struci -informatici, u lovstvu i ne tom brzinom
-Stručna literatura je kudikamo jeftinija ako čovjek želi nešto naučiti (to je kao da iz Bug-a ili Vidi-ja učiš informatiku) magazina moraš kupiti milion da nešto saznaš jer obično ono najzanimljivije izlazi u nastavcima.
-Magazini uvijek stvaraju više prostora nego stručna literatura (još uvijek su mi iza regala hrpetine informatičkih časopisa koje zauzimaju kudikamo više prostora nego stručna literatura koju imam) kod lovačkih časopisa nastojim primati tekuće brojeve ali i ukoričena izdanja za arhivu jer ukoričeni zauzimaju manje mjesta.
-Marketinški nitko nije neovisan (kamo sreće da se može biti)
-Nitko nije blatio (tek neki kritički osvrti... i ove kritike ovdje su bile od lovaca)
- z10

Svaka kritika dobro dodje ;)
Lovocuvar ima cijenu koja je mozda preskupa (3 boce piva u bircu) ali naklada mu je mala, a kvaliteta izrade, ako nista drugo na zavidnoj razini. Da se prodaje u nekoliko tisuca primjeraka cijena bi mozda bila i niza. Ipak je pocetak i kao takav ovaj projekt zahtjeva puno ulaganja.
 Strucna literatura i u lovstv brzo zastari,ovisno o disciplini o kojoj se prica. Magazini su informativno strucna literatura koja donosi neke stvari na nacin i brzinom koju strucne knjige ne prate na isti nacin.
 Marketinski se moze biti neovisan, barem na nacin da ti marketing ne diktira sto i kako ces pisati.
Ja osobno,kao i svi koje znam oko sebe imamo puno literature ali casopise ne propustamo,barem ne one dobre ;)

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #129 u: 14. 02. 2009. 11:30:11 »
z10 Cijenu ne uspoređuj sa pivama već sa ostalim časopisima na tržištu i kiosku
Kvaliteta je na razini ostalih magazina na kiosku, ništa spektakularno, na kiosku ima stotine časopisa i sa nižom cijenom i kvalitetnijim tiskom i fotografijama (naravno imaju višu nakladu pa mogu imati i nižu cijenu)
Stručna literatura ne zastarijeva u lovstvu i balistici optici tom brzinom ... ali naravno magazin koji izlazi češće može donijeti neke novosti koje možda posljednja knjiga na tržišu ne pokriva, ali kako je zoran rekao bilo koje područje da se želi potkovati čovjek će kupiti literaturu iz tog područja.. bilo da je to reloading, uzgoj jelena običnog ili lov srnjaka....
U hrvatskoj je uništena izdavačka djelatnost iz područja lovstava, pa tu postoji jaz prema europi i svijetu, ranije je LS izdvajao jedan mali postotak iz članarine lovaca za izdavačku djelatnost (7,5% - 825000kn) i godišnje je izlazilo više naslova najkompetentnijih autora nekog područja lovstava. danas to nažalost ne postoji...
Marketinski se moze biti neovisan, barem na nacin da ti marketing ne diktira sto i kako ces pisati. (naravno, ali to nije marketinška nego urednička neovisnost)...
Svi volimo i knjige i časopise samo ako ih si možemo priuštiti...

Offline norvasc

  • K 100
  • **
  • Postova: 145
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #130 u: 14. 02. 2009. 14:17:23 »
Po mom mišljenju to je ipak najbolji časopis vezan za lovstvo koji izlazi na hrvatskom jeziku i može se kupiti u Hrvatskoj. definitivno bolji od dobre kobi, kao što je jedan kolega napisao baš me briga koliko su gulaša i pive popili na nekoj skupšiti nekog lovačkog društva.

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #131 u: 14. 02. 2009. 14:26:57 »
Časopis Kalibar ima cijenu u Hrvatskoj od 15 kn. Što se tiče kvalitete papira, ona je nikakva, malo je bolji od novinskog. Ali ako ćemo o kvaliteti članaka onda je to druga stvar. Članci su rađeni sasvim korektno, i mislim da je to najbolji časopis o oružju na ovim prostorima. Naravno da može i mora težiti da bode još bolji. Kod Lovočuvara je priča pak obrnuta, vrhunski papir, prosječni tekstovi i cijena koja je neopravdano visoka. Treba još puno posla napraviti da bi se moglo reći da se stvarno isplati kupiti Lovočuvar. Ja mislim, a vjerovatno i većina, da je bitnija kvaliteta sadržaja nego kvaliteta ambalaže. Nemojte ovo shvatiti kao pljuvanje, nego kao dobronamjernu kritiku. Jer i ja bi htio čitati vrhunske časopise o lovu, balistici i kinologiji
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline komer

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
    • Uzgoj divljaci
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #132 u: 14. 02. 2009. 22:07:54 »
ja sam sasvim zadovoljan dijelom o uzgoju zeca,ja mislim da nitko javno nije ovako nesto napisao o uzgoju zeca,uzgajivaci takve savjete iz vlastitog iskustva skrivaju ko zmija noge,tako da realno gledano,i jedno uginuce zeca manje u uzgoju nakon ovog clanka,meni predstavlja dobitak jer ako uzmem u obzir cijenu zeca mogu kupiti nekoliko izdanja navedenog casopisa...

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #133 u: 15. 02. 2009. 09:19:57 »
Izgleda da mijesamo kruske i jabuke.
Magazin je prije svega informativno strucna literatura dok su knjige znanstveno strucna literatura te usporedbe ne bi smjelo biti.
 Onaj tko si nesto ne moze priustiti neka ne kupuje. Ja mercedesa ne vozim ;)
U lovstvo je ukljuceno mnogo toga: balistika,oruzje,kinologija,uzgoj divljaci, veterina itd. i samim time lovacki casopis ne moze i nesmije biti orijentiran na balistku ili sl.
 Clanci su takvi kakvi jesu i konkurentniji od LV i DK. Oni koji ih pisu to rade volonterski tako da nista nije prepisano ili napisano kako netko zeli da bude.
 Nije savrseno ali tek je projekat zapoceo.
U slucaju da magazini nisu potrebni ili nisu dovoljno dobri jer knjige su bolje koja je poanta Lovac.info i tisuce ostalih internet stranica.

 Sva sreca da ljudi imaju mozak i slobodu misljenja i izbora pa da kupuju i citaju sto zele.  z10

Zoran

  • Gost
Odg: LOVOCUVAR
« Odgovori #134 u: 15. 02. 2009. 09:24:37 »
Izgleda da mijesamo kruske i jabuke.


meni vise izgleda da ti sve to pomjesa!!!
procitaj prehodne postove ocemu pises i na koji nacin!  zagi