Autor Tema: Novi casopis: "METAK"  (Posjeta: 7800 vremena)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #30 u: 19. 08. 2018. 12:12:04 »
Nekakve kao naše riječi koje su ispale smiješne. Npr. i mene su u školi učili "usadnik", paljbored (rafal), pa se predmet zvao zemljopis godinama, da bi napokon netko shvatio da se rugamo sami sebi i vratio to na riječ geografija, što nije ni srpsko, bosansko niti bilo čije. Geography je riječ razumljiva svakome i ima svoje izvedenice kod nas. Tako se neki pametnjaković sjetio zrakomlata, brzoglasa i još nekih idiotskih pojmova.

Offline salic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 979
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #31 u: 19. 08. 2018. 23:03:55 »
Kada sam u vojsci dobio 100 komada za domovinu bilo je obrazloženje da Hrvatski jezik govorimo zahvaljujući Bogu i Hrvatskoj vojsci.
Naš je. zagi

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #32 u: 12. 09. 2018. 04:42:02 »
Losi i glupi prevodi i onaj ko to radi bas i ne mari da se ono sto se prevodi  moze lijepo razumiti i procitati. Kad vec prevode mogli bi to dati nekom lovcu sa malo znanja gramatike i jezika da im to uradi posteno i da lici na nesto.
Alan Ford je puno bolji talijanski proizvod bas zbog pametnog i dosjetljivog prevoda koji ga je i napravio tako popularnim.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #33 u: 12. 09. 2018. 10:54:49 »
Vrhunac preseransa s "hrvatskim" jezikom je bio u HV polovinom 90-ih.

Kreten iz Knina mi je dvaput vratio mjesečno izvješče jer sam koristio izraze koji nisu bili po trenutnom hrvatskom riječniku.

Baš me zanima da li netko rabi riječi tipa zatipak ili istovrijednik?



Imam upalu volje.

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #34 u: 12. 09. 2018. 16:12:22 »
Koliko se ja razumjem u hrvatski pravopis, to i nisu hrvatske riječi  zagi

Offline Bodul

  • K 500
  • ***
  • Postova: 747
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #35 u: 08. 02. 2019. 19:34:19 »
Ima li netko informaciju zašto ga nema na kioscima, a trebao je izaći 20. 01. ili se varam ?

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #36 u: 10. 02. 2019. 19:05:34 »
Mislim da je izašao novi broj...nisam obraćao pažnju na naslovnicu  sor
Em ti sumpor.....

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #37 u: 14. 10. 2019. 18:57:02 »
Vec mjesecima novog broja nema na kioscima.
Izgleda da je i ovaj strucni casopis prestao postojati u HR.
RIP
Gente Balcanico!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #38 u: 21. 10. 2019. 04:42:40 »
Ima vas dovoljno pa se udruzite i napravite digitalni magazin i prodajite on line jeftino a radite dobro i atraktivno i bice magazine.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #39 u: 21. 10. 2019. 08:40:37 »
Dobra je ideja, ali ja ne vidim nacin da to profukcionira u HR.
Ne vidim ljude koji bi to pisali. I ne vidim brojnost citatelja Ovo kazem koji bi platili on line magazine. iz lokalne perspektive. MEtak" je vjerojatno propao zbog nedostatka interesa.

Jedina dva casopisa koja egzisitirjau su Lovacki Vjesnik (slaba kvaliteta tektstova), i Dobra Kob (nesto malo bolja kvaliteta tekstva).

Inace dobru kob uzmem, iskljucivo iz razloga, sta clanke o oruzju napise na bazi iskustva i testova, jedan od nasih cijenjenih clanova foruma!!  Da tog nema, Dobru kob, kupovao ne bih. A LV dobijam po sili monopola koji imaju.
Gente Balcanico!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #40 u: 21. 10. 2019. 08:58:04 »
Kupim sve sto ima kad sam tamo ali najvise citam prodaju brodova. Ponekad nesto interesantno  ili nesto sto sam zaboravio ali prosjecno uglavnom- treba nova energija i pomak u dvadeseti vijek. Ponekad iskra zaiskri i neki dobri clanci su ocigledno srezani / skraceni zbog nedostatka prostora i obaveze prema drugim materijalima ili slikama vodja.

Online trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #41 u: 30. 05. 2020. 18:51:02 »
Metak se je zvao i Srpski prijeratni magazin , mislim da još imam nešto raskupusanih komada . Inače onda u vrijeme bivše Juge bio je naj časopis uz Zov koji je bio više univerzalan ali sam ga kupovao radi rubrika od Dušana Bojovića i Vojkana Jovanovića jer su imali dosta dobre savjete iz balistike .

Offline ssekir75

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
Odg: Novi casopis: "METAK"
« Odgovori #42 u: 31. 05. 2020. 13:27:33 »
Metak se je zvao i Srpski prijeratni magazin , mislim da još imam nešto raskupusanih komada . Inače onda u vrijeme bivše Juge bio je naj časopis uz Zov koji je bio više univerzalan ali sam ga kupovao radi rubrika od Dušana Bojovića i Vojkana Jovanovića jer su imali dosta dobre savjete iz balistike .

Zov je bio više "kučkarski" časopis nego bilo šta drugo. O da, bilo je i tekstova o golubarstvu hao sem pomenutih članaka dvojice znalaca, nije vredeo ništa za lovce. čini mi se da još izlazi, ali ga godinama nisam ni prelistao.

Metak, onaj predratni, bio je jako dobar časopis. Isto kao i Oružje, ali je ono više bilo okrenuto vojnom i starom oružju (izašlo 11 brojeva, imam ih što u papiru, što skenirane). Jedan ili dva broja izašli su kao objedinjeni list, a zatim nestali u vrtlogu rata i hiperinflacije.

ovaj novi, italijanksi metak, izlazio je i u srbiji, ali ne znam da li još izlazi. kupio sam mislim četiri broja, i batalio. razlog? već naveden, neverovatno glupi prevodi.