Autor Tema: "Novi" Lovački vjesnik by Robert Maleković  (Posjeta: 17214 vremena)

Offline Predator

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #45 u: 29. 06. 2009. 10:14:47 »
Nisam uspio pronaći ni jedan prijedlog!
Lekić nije "opet" urednik" bez obzira na Martćevo pisanje.
"javio se u redakciju elektronskim putem"??? Možda telepatski...


Offline antoniog

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1099
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #46 u: 29. 06. 2009. 17:50:50 »
Evo dobili i mi lovački danas .
Jeli to broj za idući mijesec  ččč

Offline walther9mm

  • K
  • *
  • Postova: 74
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #47 u: 29. 06. 2009. 18:57:43 »
kolege,ja sam postar u splitsko dalm zupaniji.bas sam se pitao di mi je LV za 6 mjesec.sta je rec da kasni?jer obicno ga dijelimo na pocetku miseca i tada ga i ja dobivam isto.ali mi nije jasno kako jos nije izasa za 6 misec.zna li itko?

Offline Predator

  • K
  • *
  • Postova: 4
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #48 u: 30. 06. 2009. 10:13:51 »

kolege,ja sam postar u splitsko dalm zupaniji.bas sam se pitao di mi je LV za 6 mjesec.sta je rec da kasni?jer obicno ga dijelimo na pocetku miseca i tada ga i ja dobivam isto.ali mi nije jasno kako jos nije izasa za 6 misec.zna li itko?

Već je 10 dana na online izdanju. Imalo se nešto neradnih dana u tiskari....
Jučer je poslan poštom..
Pozdrav

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #49 u: 30. 06. 2009. 13:01:52 »
danas samo prolistao LV i kad sam vidio križaljku i rješenja uz nju pišu odmah i rješenje tako da nema potrebe rješavati nego samo poslati rješenja  hao
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #50 u: 30. 06. 2009. 16:47:27 »
Danas sam dobio LV i moram priznati već na str. 5 me dočekalo lice gosp. Roberta Malekovića, urednika. Pročitao sam i njegovo obraćanje lovcima i moram priznati ostao sam "paf". Pa nas, ljudi moji, ima 50000 lovaca koji idemo u lov i ne znajući da smo upitno kompetentni za ovu vrstu aktivnosti jer su (tako piše urednik) ovdje uključene dvije posebno opasne komponente - divljač i vatreno oružje. On konstatira da je u zadnjih 10 godina smrtno stradalo čak 29 lovaca,a od tog broja 14 vatrenim oružjem i tako dalje i tako dalje. Ukratko tekst ispod svake kritike znajući da ga dobiva već navedenih cca 50000 članova. Pa ako službeno glasilo HLS-a smatra svoje članove ovcama i neznalicama čemu se onda čudimo kad nas "peru" zaštitari i slični. Lov je sport koji nosi određeni rizik, ali zato daje puno više. U zadnjih 10 godina mislim da je više ljudi poginulo zato što se spotaknulo i palo niz stepenice nego što je autor naveo u svom tekstu. No zato su slučajeve u lovu i nazivali nesretnim jer su se jednostavno događali već i po vjerojatnosti velikih brojeva. Nikako ne smijemo takve slučajeve generalno pripisivati svim lovcima, a nesreća će na žalost uvijek biti. Cijeli članak je napravljen sa distance i mislim od čovjeka koji se baš i nije nauživao lova i druženja u prirodi. Osjećao sam potrebu da ovo napišem i da se izjadam jer me ovaj članak pogodio i kao lovca i kao čovjeka. NE, MI NISMO GRUPA PIJANIH LJUDI KOJA SA ORUŽJEM IDE KROZ ŠUMU DO PRVE BIRTIJE.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #51 u: 01. 07. 2009. 09:00:04 »
Čestitam  Tava ...   teaa

Znaju oni dobro da mi nismo ,,ovce ,, samo nas tako prikazuju i kroje zakone da bi nas bilo što bolje prizemljiti,  iznenaditi , ustrašiti paralizirati itd ..

Jer svaka vladajuča mašinerija zna .. Šta znaći 50 000 naoružanih građana od toga sigurno

15 000 ,,terijera,, lovaca??????????????????? d4

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #52 u: 01. 07. 2009. 09:08:47 »
Da vidite samo časopis moj pas ... najviše u njemu pudlica i ostalih nelovnih pasa a hrana i reklame na svakoj stranici . sramota ...

Da HKS i HLS nemogu od količine novca koje dobiju od članarina i ostalih ,,dobiti ,, urediti mjesečnike kako treba i biti korisni kako mladim tako i starim lovcima  ..

Sve je to tužno kad pomislim jer obavljaju funkcije oni koji su ,,umijetno postavljeni na mjesta u vodečim krugovima  bl bl bl ččč

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #53 u: 01. 07. 2009. 11:17:12 »
Daj malo pojasni , što si mislio time : " Umjetno postavljeni na mjesta u vodećim krugovima " ?
Hrvatske Domovine Sin.

Offline imota

  • K
  • *
  • Postova: 19
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #54 u: 01. 07. 2009. 11:38:10 »
Danas sam dobio LV i moram priznati već na str. 5 me dočekalo lice gosp. Roberta Malekovića, urednika. Pročitao sam i njegovo obraćanje lovcima i moram priznati ostao sam "paf". Pa nas, ljudi moji, ima 50000 lovaca koji idemo u lov i ne znajući da smo upitno kompetentni za ovu vrstu aktivnosti jer su (tako piše urednik) ovdje uključene dvije posebno opasne komponente - divljač i vatreno oružje. On konstatira da je u zadnjih 10 godina smrtno stradalo čak 29 lovaca,a od tog broja 14 vatrenim oružjem i tako dalje i tako dalje. Ukratko tekst ispod svake kritike znajući da ga dobiva već navedenih cca 50000 članova. Pa ako službeno glasilo HLS-a smatra svoje članove ovcama i neznalicama čemu se onda čudimo kad nas "peru" zaštitari i slični. Lov je sport koji nosi određeni rizik, ali zato daje puno više. U zadnjih 10 godina mislim da je više ljudi poginulo zato što se spotaknulo i palo niz stepenice nego što je autor naveo u svom tekstu. No zato su slučajeve u lovu i nazivali nesretnim jer su se jednostavno događali već i po vjerojatnosti velikih brojeva. Nikako ne smijemo takve slučajeve generalno pripisivati svim lovcima, a nesreća će na žalost uvijek biti. Cijeli članak je napravljen sa distance i mislim od čovjeka koji se baš i nije nauživao lova i druženja u prirodi. Osjećao sam potrebu da ovo napišem i da se izjadam jer me ovaj članak pogodio i kao lovca i kao čovjeka. NE, MI NISMO GRUPA PIJANIH LJUDI KOJA SA ORUŽJEM IDE KROZ ŠUMU DO PRVE BIRTIJE.

Pozdrav

kolega Tava
Moram priznati da se danas dosta po svim novinama pise protiv lovaca, ali ovaj clanak urednika bas i nebih shvatio kako si ti Tava napisao. Naime, poznam gospodina koji je slucajno propucao covjeka u lovu pucajuci na divlje svinje i on bi rado cijlom svijetu lovaca kazao svoju pricu da se takvo nesto nekome ne ponovi. Naime, ovaj tekst shvacam prvenstveno kao mjeru opreza jer opreza medu lovcima nikad dosta. Tekst je po meni na tebe dobro utjecao i drago mi je da citas LV kako ga i ja cijelog procitam. Dobro je i da imas svoju kritiku sto znaci da o tome razmisljas i kad pogledam sebe zapravo stalno razmisljam o tome kako pise - nece se to meni dogoditi i nedaj Boze da se dogodi takvo nesto.

Offline imota

  • K
  • *
  • Postova: 19
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #55 u: 01. 07. 2009. 11:50:07 »
Pozdrav!! d4
recite da sam lud al me zaboli.::: Mislim da bi "naš" forum-mislim mi (ne JA) forumaši  mogli dosta unaprijediti kvalitetu LV svojim raznoraznim prilozima, za početak odmah tražim da se honorariše ovaj moj prijedlog!!!! ;) ;) zagi
Kolega SEJFO
Drzim da tvoj prijedlog drzi vodi. Kako sam vec pisao prije na forumu za mene je ovo znacajan napredak obzirom na vrijeme Lekica i mislim da forumasi mogu dati ideje o temama LVa. Ja evo osobno mislim da bi jedan clanak o odabiru puske za mlade (pa i stare) lovce bio jako dobar. Isto tako pomoc u biranju montaze, optike, dalekozora, i sl.gdje bi intervju  mogao se napraviti s nekim puskarom (npr. Rusan).

Pozdrav

« Zadnja izmjena: 01. 07. 2009. 11:52:05 od imota »

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #56 u: 01. 07. 2009. 15:28:54 »
Poimence nebi imenovao ,  ali bez ikakvih znanja i svoje pameti o lovstvu i kinologiji prodaju nam maglu sa ,,zapadnog kolodvora,, i za to su još plačeni a mi si nemožemo pomoći jer sve se odvija u našem malom selu HR kao i u politici tako u svim krugovima od vrtića do staračkog doma..

Ps .. možda sam malo previše reko.. teaa

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #57 u: 01. 07. 2009. 16:00:44 »
[ Kako sam vec pisao prije na forumu za mene je ovo znacajan napredak obzirom na vrijeme Lekica i mislim da forumasi mogu dati ideje o temama LVa.



 A tko je rekao da sad nije vrijeme Lekića. Gospodin je tamo točno gdje je bio i prije par mjeseci.  d1
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #58 u: 02. 07. 2009. 08:49:27 »
Danas sam dobio LV i moram priznati već na str. 5 me dočekalo lice gosp. Roberta Malekovića, urednika. Pročitao sam i njegovo obraćanje lovcima i moram priznati ostao sam "paf". Pa nas, ljudi moji, ima 50000 lovaca koji idemo u lov i ne znajući da smo upitno kompetentni za ovu vrstu aktivnosti jer su (tako piše urednik) ovdje uključene dvije posebno opasne komponente - divljač i vatreno oružje. On konstatira da je u zadnjih 10 godina smrtno stradalo čak 29 lovaca,a od tog broja 14 vatrenim oružjem i tako dalje i tako dalje. Ukratko tekst ispod svake kritike znajući da ga dobiva već navedenih cca 50000 članova. Pa ako službeno glasilo HLS-a smatra svoje članove ovcama i neznalicama čemu se onda čudimo kad nas "peru" zaštitari i slični. Lov je sport koji nosi određeni rizik, ali zato daje puno više. U zadnjih 10 godina mislim da je više ljudi poginulo zato što se spotaknulo i palo niz stepenice nego što je autor naveo u svom tekstu. No zato su slučajeve u lovu i nazivali nesretnim jer su se jednostavno događali već i po vjerojatnosti velikih brojeva. Nikako ne smijemo takve slučajeve generalno pripisivati svim lovcima, a nesreća će na žalost uvijek biti. Cijeli članak je napravljen sa distance i mislim od čovjeka koji se baš i nije nauživao lova i druženja u prirodi. Osjećao sam potrebu da ovo napišem i da se izjadam jer me ovaj članak pogodio i kao lovca i kao čovjeka. NE, MI NISMO GRUPA PIJANIH LJUDI KOJA SA ORUŽJEM IDE KROZ ŠUMU DO PRVE BIRTIJE.

Pozdrav

kolega Tava
Moram priznati da se danas dosta po svim novinama pise protiv lovaca, ali ovaj clanak urednika bas i nebih shvatio kako si ti Tava napisao. Naime, poznam gospodina koji je slucajno propucao covjeka u lovu pucajuci na divlje svinje i on bi rado cijlom svijetu lovaca kazao svoju pricu da se takvo nesto nekome ne ponovi. Naime, ovaj tekst shvacam prvenstveno kao mjeru opreza jer opreza medu lovcima nikad dosta. Tekst je po meni na tebe dobro utjecao i drago mi je da citas LV kako ga i ja cijelog procitam. Dobro je i da imas svoju kritiku sto znaci da o tome razmisljas i kad pogledam sebe zapravo stalno razmisljam o tome kako pise - nece se to meni dogoditi i nedaj Boze da se dogodi takvo nesto.
Radi se samo o tome da je članak napisan kao da se vodi grupa djece iz vrtića, pa ajmo im sada malo održati propovijed. Nesreće se događaju u svakom lovu. Čitao sam da je čovjek stradao jer iz sendviča nije izvadio čačkalicu, pa to ne znači da sad treba oko toga držati propovijedi. Svaki lovac koji je položio ispit je o tome dovoljno slušao. No ono što me je povrijedilo je ton i način na koji je članak napisan, a to je učinjeno tako kao da ga nije napisao jedan od nas (lovaca). Što se Lov. vjesnika tiče ista meta, isto odstojanje. Previše reklama, malo stvari koje pravog lovca mogu zainteresirati. Pretplatio sam se na lovački list iz Srbije. Puno više stvarnih stvari i za pročitati taj list treba vremena koliko za svih 12 brojeva LV.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: "Novi" Lovački vjesnik
« Odgovori #59 u: 02. 07. 2009. 12:16:53 »
Baš čitam taj tekst i veli gospodin da je "lov na lisice  u VB ograničen"?! Koji dio je njemu ograničenje ako se smije loviti iz vozila, pod lampom, sa prigušivačem na pušci, sa IC-om... Ako sam u krivu, neka me medo ispravi  jer je on na otoku godina i zna kakvo je stanje tamo...
Ali podržavam zadnju rečenicu, "edukacija i visoka količina opreza recept su za sigurno vraćanje...