Autor Tema: Dvogled- nužan i potreban  (Posjeta: 100927 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #30 u: 09. 06. 2008. 20:15:22 »
;D ;D ;D sad cu rec nesto gdje ce se mozda neki smijat al cijela svjetska tehnika iz bilo kog podrucja vecinom bezira na njemackim izumima a o kvalitetu da i ne govorim


i bosanskim si zaboravio!  z1
mani se zajebancije ,jedino sto bosna trenutno svijetu moze ponudit je sejfo  z10
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #31 u: 10. 06. 2008. 08:10:46 »
;D ;D ;D sad cu rec nesto gdje ce se mozda neki smijat al cijela svjetska tehnika iz bilo kog podrucja vecinom bezira na njemackim izumima a o kvalitetu da i ne govorim


Priča kaže da je i Leupold osnovala njemačka obitelj koja je emigrirala iz Wetzlara  ;D
Imam upalu volje.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #32 u: 10. 06. 2008. 08:12:05 »
;D ;D ;D sad cu rec nesto gdje ce se mozda neki smijat al cijela svjetska tehnika iz bilo kog podrucja vecinom bezira na njemackim izumima a o kvalitetu da i ne govorim

Istina je da se mnoge stvari baziraju na njem. proizvodima (izum lece i optike je vezan uz Italiju) ali to ne znaci da ih mnogi nisu pretekli. REcimo automobili Japan vs Njemacka.
 Nazalost mnogi ni dan danas ne zele priznati i jos uvijek zive u 50'-60' god. proslog stoljeca.

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #33 u: 10. 06. 2008. 12:07:36 »
Ma daj medo posvađat će mo se,pa nemoj mi reć da su i tebe japanci obmanuli svojim jeftinim kolicima,
to što švabo ima u serijskoj opremi japanac nema ni u pripremi za 2021!Svaka njima čast za neke stvari tehničke ali auta brata se voze u europi a oni dole nemaju vremena za uživat u autu pa ih ni nije briga.
Kad sidneš u novu peticu (bmw) a ono masaža siceva head-up displej (prikazuje sve podatke na šajbi) memorija siceva za 3 vozaća,sam koći sam pali svjetla,sam pali brisaće,samo što ne leti!
Bez da se iko ljuti ko vozi japanca imam i ja jednog ali švabo je švabo!japanci rade najbolje motore na svitu i tu im svaka čast Yamaha,honda,suzuki,kawasaki ali auta ipak ostaju u europi
Ćaća viče mater plače!

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #34 u: 10. 06. 2008. 13:48:31 »
E ljudi kopate mi po branši, a i mi baš sve moramo uspoređivati s autima.
Japanci su po meni OK ali nisu više što su bili 80-ih sada su digli cijenu a srozali kvalitetu (nedodirljiva Toyota na 8 mjestu ADAC-a i još gora po američkim testovima još jedino Honda nešto drži do imena), Toyota ugrađuje LuK kvačila s zamašnjakom dvostruke mase koji se pokazao ne baš trajan na VW vozilima i sada i RAV-u stradava kvačilo+zamašnjak od 5,5 kilo kuna, Bosch prodaje ABS jedinice Mazdi istu generaciju koja rikava na A6 ......
S dečkima iz BMW i Mercedes ovlaštenih servisa imam skoro svakodnevne kontakte da čujete tek šta se tu sve nađe  ččč

Uglavnom sve Vam je to slično i služi za muženje love nama raji vulgaris.

Svi auti se kvare i naj bitnija je logistika a tu na Balkanu Fiatu i VW zbog povjesti nema ravnih, kada sam birao terenca odabrao sam Pajera nije naj kvalitetniji ali sve se može dobiti po pristojnoj cijeni u vrlo kratkom roku.















 
Imam upalu volje.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #35 u: 10. 06. 2008. 14:47:53 »
Gdje ovo ode od dvogleda... :D :D

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #36 u: 10. 06. 2008. 14:56:10 »
Ma daj medo posvađat će mo se,pa nemoj mi reć da su i tebe japanci obmanuli svojim jeftinim kolicima,
to što švabo ima u serijskoj opremi japanac nema ni u pripremi za 2021!Svaka njima čast za neke stvari tehničke ali auta brata se voze u europi a oni dole nemaju vremena za uživat u autu pa ih ni nije briga.
Kad sidneš u novu peticu (bmw) a ono masaža siceva head-up displej (prikazuje sve podatke na šajbi) memorija siceva za 3 vozaća,sam koći sam pali svjetla,sam pali brisaće,samo što ne leti!
Bez da se iko ljuti ko vozi japanca imam i ja jednog ali švabo je švabo!japanci rade najbolje motore na svitu i tu im svaka čast Yamaha,honda,suzuki,kawasaki ali auta ipak ostaju u europi
Ne bih se nikako slozio dok god Nijemci koriste jeftine elektronicke sklopove.
BMW je samo sjena za jedan LEXUS.
  Dalje ne bih jer ove japance sto se vozaju nasim cestama u Dubaju vozi sirotinja.Japanci imaju mnogo toga sto Europa nece nikad ni vidjeti,nazalost.
 Svabo izgleda super ali jebes to kad su nepouzdani.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #37 u: 10. 06. 2008. 15:23:27 »
 Ne bih se nikako slozio dok god Nijemci koriste jeftine elektronicke sklopove.
BMW je samo sjena za jedan LEXUS.
  Dalje ne bih jer ove japance sto se vozaju nasim cestama u Dubaju vozi sirotinja.Japanci imaju mnogo toga sto Europa nece nikad ni vidjeti,nazalost.
 Svabo izgleda super ali jebes to kad su nepouzdani.
[/quote]

Usput Toyota od 2005 nije kruto vezana uz Denso, tako da se danas na Toyoti (a Lexus je Toyota za bogate) može nači sve od Boscha do VDO-a, kao što rekoh kineska masovna proizvodnja=kikiriki kvaliteta.

Evo vam jedna sličica, koja se do danas več vjerovatno promjenila da vidite ko tu koga  ;D  a da vam ne pričam kakva je situacija s mega korporacijama tipa Bosch, Schaeffler ili  Tenneco koje ih sve skupa snabdjevaju.
Imam upalu volje.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #38 u: 10. 06. 2008. 16:42:56 »
Neno sva ja to kuzim samo sto se ti Lexusi i japanci inace puno teze kvare od ovih iz EU ili SAD.
 Gdje god odem uvijek ista prica,nijemci su sve losiji. Jedino hvale Forda i Audi zadnjih godina da se drze kako treba. Prijatelj koji vodi VW testiranja,a donedavno mercedes kaze mi ako zelis pravoga zaobidji sve osim Audija,Forda ili Japanca.
 Isto kazu i na Top Geer tako da tu ima nesto.
 Medjutim mi odosmo u OT pa se zadrzimo radije na optikama i Kahlesu.
  d4

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #39 u: 10. 06. 2008. 17:39:02 »
ford  ;D :o ččč ::) ;D :D ;D z1 ;D ččč ::) ččč
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #40 u: 10. 06. 2008. 19:42:10 »
;D ;D ;D sad cu rec nesto gdje ce se mozda neki smijat al cijela svjetska tehnika iz bilo kog podrucja vecinom bezira na njemackim izumima a o kvalitetu da i ne govorim

Istina je da se mnoge stvari baziraju na njem. proizvodima (izum lece i optike je vezan uz Italiju) ali to ne znaci da ih mnogi nisu pretekli. REcimo automobili Japan vs Njemacka.
 Nazalost mnogi ni dan danas ne zele priznati i jos uvijek zive u 50'-60' god. proslog stoljeca.
ja mislio da je kepler(nijemac) napravio prvi valjan teleskop za italijana nikad cuo
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #41 u: 10. 06. 2008. 21:32:39 »
Ono sto je Kepler mislio da je nemoguce sredio je Galileo Galilei ;)
 Ok prva leca datira iz 3000god. p.n.e. iz  mijesta Nimrud u Iraku. Kasnije su Grci poceli najvise experimentirati lecama medjutim tek pocetkom 17. st. dogadjaju se znacajnije promjene.Neki kazu da je pocelo u Nizozemskoj,neki u Njemackoj medjutim tek je 1608. G.Galilei napravio prvi pravi teleskop 3x ,a kasnije i 32x., a Kepler 1611. napravio svoj model po uzoru na G.G.
 Ipak, prvi dvogledi su nazvani Galileanski ,a zatim je Talijan Ignazio Porro napravio pravi poro prism dvogled.Zeiss ga je usavrsio i tako da ih koristimo i danas.
  Ubi me povijest ;D

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #42 u: 10. 06. 2008. 21:41:06 »
galileo je samo usavrsio izum nijemca hansa lipperheya a nije ga izmislio
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #43 u: 10. 06. 2008. 21:42:45 »
medo ma kud god okrenes naletis uvijek na nekog nijemca  z10
Mihi est compositum in Taberna Mori

Zoran

  • Gost
Odg: Dvogled- nužan i potreban
« Odgovori #44 u: 10. 06. 2008. 21:46:05 »
galileo je samo usavrsio izum nijemca hansa lipperheya a nije ga izmislio

lipperheya zar ovaj nije neki poljak?