Autor Tema: Mauz - slike lovista  (Posjeta: 4231 vremena)

MAUZ

  • Gost
Mauz - slike lovista
« u: 13. 08. 2007. 01:55:02 »
Evo, posle pozdrava koje Vam je Medo preneo, da se oglasim sa zakasnelog otvaranja sezone. Pozdravljam i Ban Hana, ucesnika koji cita, pogresno tumaci i optuzuje po drugim forumima  :-\

Krenuo sam u lov u subotu oko 2 izjutra. Prije dolaska na zborno mjesto obilazak terena, naravno bez oruzja  :).


Potpuni tuga i jad. Naperspektivnija prosjeka napravljena izmedju sikare i visoke sume, sa travom i detelinom do pojasa. Polomljene stepenice za visoke ceke, ni jednog srneceg traga, cak ni tamo gdje sam prosle sezone uzivao posmatrajuci srnu i lane u 7 i 45 ujutro. Svinjskih na pretek, kao i balege. Ljusdkih i pasjih tragova isto toliko. KAo i baelege i WC papira. Svinjari zauzeli, svinje se cuju iz visoke sume.

Poslije sastanka, prelepog druzenja, gulasa, jelen piva... pocasni lovacki plotun za Cika Slobu Pavlovica, provjera nisana i polazak na vecernje cekanje.
Po Slobinoj zadnjoj informaciji izbor ceke, tragovi obecavaju... Ceka poznata kao PALETA.

Ispred nje krmaca, ali ne one koje lovimo. Pa jos jedna.


Ceka izbliza.


Tokom cekanja uz povremenu kisu, setih se Vas, pisem Medi, slikam i glodje me miris i rok... rok iza mojih ledja u gustoj sikari. Pogledi u levo...


Pogled u desno...


Ko nam je to dosao u "goste", svinjari ili... kola ipak ne dirajuččč
Bushnell 3-9 x40, stariji Japanac umjesto dalekozora, na oko 1000 metara. Kvaliteta slike, paralax... Ne bih ga dao za 3 swarowska.


Ubijanje dokonice...


Oko 1 u nedjelju ujutro sam se vratio sa cekanja, odspavao do 4h i ponovo na isto mesto, jer su zvuci i tragovi ukazivali da vredi cakanja.

Kisna zora sa palete, prelepa duga... Idila.


Nervozu mi povecava roktanje iza ledja i tragovi kojih nije bilo vecer prije. Silazim sa ceke, svlacim kvalitetnu odjecu i ulazim u sikaru, kupinu i crni trn... Neprohodno... Vidjam krmacu ili nazime na trenutak od pozadi, ali bez prilike za pucanje.

Posle krace pretrage, i teranja prema koleginoj ceki, sprecava me totalna neprohodnost terena i mogucnost gubljanja, zaboravio sam kompas, vracama se jos malo na ceku, uzivam u zalasku sunca iza susjednog lovista Karakusa!


Eto, mozda sam malo pobrkao temu, ali tako je u slici i rijeci proteklo zakasnelo otvaranje sezone u mom Lovistu!
« Zadnja izmjena: 13. 08. 2007. 03:18:40 od MAUZ »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Mauz - slike lovista
« Odgovori #1 u: 20. 08. 2007. 22:14:05 »
Uzivao sam u prici i fotkama i krivo mi je sto ti se nije posrecilo ali opet uzivao si d4

Offline matt

  • K 100
  • **
  • Postova: 105
Odg: Mauz - slike lovista
« Odgovori #2 u: 21. 08. 2007. 19:14:57 »
stvarno lijepe slike
DOBRA VAM KOB

MAUZ

  • Gost
Odg: Mauz - slike lovista
« Odgovori #3 u: 22. 08. 2007. 01:05:08 »
Hvala momci. Primicem se jos jednom lijepom lovistu u Banatu, pa Bozje srece, ove sezone bi mogla biti lijepa kombinacija fotki iz Srema, Banata i sa Juga!

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Mauz - slike lovista
« Odgovori #4 u: 23. 08. 2007. 10:26:00 »
Slike su stvarno za 5 d4 d7
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.