Autor Tema: Zimski tragovi  (Posjeta: 34581 vremena)

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #60 u: 12. 02. 2012. 19:11:58 »
Da ne kvarimo previse temu,moj camac je vec vani jer ga led moze razbit,a kako vidim i Preko kod vas su camci pretezno vani.Bojim se poplava poslije ovoga svega,sve ce to kroz Savu morati proci .
ps. Sto se tice prelazaka divljaci koji je intezivan u nekim dijelovima preko Save,nisam previse upoznat,nego se malo salim,kod mene gdje lovim prelaze samo sakali i tu i tamo srndac.Prije mnogo godina je preslo jedno omanje krdo svinja 6-7 komada jako blizu moje kuce u kukuruz ali im je to bila velika greska posto smo ih ja i brat opazili i odstrelili sve do jednog.
Prelaze one stalno i u svako doba doba godine,ali se i vraćaju nazad, nekad preplivaju i u susjedna lovišta. Sve je to normalno,samo znam nekad vidjet čisto "žutih",istina rijetko,,te nisu od mene pa ih nastojim uklonit. Dokad se kod vas lovi guska?
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #61 u: 12. 02. 2012. 20:56:59 »
Guska i patka do 1. Marta.Ako ih bude do tada,sad ih ima poprilicno i lovci dobro prolaze.

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #62 u: 12. 02. 2012. 21:15:15 »
Da ne kvarimo previse temu,moj camac je vec vani jer ga led moze razbit,a kako vidim i Preko kod vas su camci pretezno vani.Bojim se poplava poslije ovoga svega,sve ce to kroz Savu morati proci .
ps. Sto se tice prelazaka divljaci koji je intezivan u nekim dijelovima preko Save,nisam previse upoznat,nego se malo salim,kod mene gdje lovim prelaze samo sakali i tu i tamo srndac.Prije mnogo godina je preslo jedno omanje krdo svinja 6-7 komada jako blizu moje kuce u kukuruz ali im je to bila velika greska posto smo ih ja i brat opazili i odstrelili sve do jednog.
Prelaze one stalno i u svako doba doba godine,ali se i vraćaju nazad, nekad preplivaju i u susjedna lovišta. Sve je to normalno,samo znam nekad vidjet čisto "žutih",istina rijetko,,te nisu od mene pa ih nastojim uklonit.
Ja sam premalo upoznat da govorim o ciframa jer mnogo toga padne u krivolovu ali onako na  grubo mislim da na nasoj strani ostane vise stotina komada vase divljaci u godini dana.Kazem vase jer najvise obitava kod vas a kod nas dolazi da se hrani a zivotinja ne zna za granice.U Motajici garant nema krizanih svinja pa mislim da vam one ne dolaze od nas to ti je 100%.Kod mene na terenu sve sto se krece preko vode su sakali i srneca divljac.To je vjerovatno zbog toga sto su sela sa obe strane rijeke.Jednom davno je krdo preplivalo,krmaca i nazimad,a ja i brat se vracali iz Motajice iz lova i slucajno primjetili i skolimo ih u manjoj parceli kukuruza,brat odstreli krmacu i dva nazimeta od jednog PP-a a oni ostali se nisu znali vratit pa smo i njih jedno po jedno nasli i odstrelili  ;) happi
Sve u svemu nije to lose da se divljac krece,ali prave stetu sto jest jest,nazalost to sve udara nas lovce po novcaniku pa nam nema druge doli pusku u ruke i brani usjeve.

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #63 u: 13. 02. 2012. 01:30:10 »
Ma lani sam vidio žutu krmaču,al je imala 3 praseta pa mi je bilo žao puknut. Sad je ne viđam, možda je prešla preko,al sam vidio dva žuta praseta,jednog sam puknuo,a i drugi će dobit.  zagi
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #64 u: 13. 02. 2012. 02:17:10 »
Ma lani sam vidio žutu krmaču,al je imala 3 praseta pa mi je bilo žao puknut. Sad je ne viđam, možda je prešla preko,al sam vidio dva žuta praseta,jednog sam puknuo,a i drugi će dobit.  zagi
Nisi trebao to propustat,nema veze sto je krmaca i sto ima mlade,odstreljuju ljudi i srne i lanad ako je to u interesu lovista.Ja bih volio da se sretnem sa jelenom,moze i Karleusom i nju bih pocastio sa 8x57  ref happi
Uvijek me zanimalo zasto oni slabo prelaze,od svinje nemos ostat ziv,a rogonje nema  ;)

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #65 u: 13. 02. 2012. 17:17:32 »
Ma lani sam vidio žutu krmaču,al je imala 3 praseta pa mi je bilo žao puknut. Sad je ne viđam, možda je prešla preko,al sam vidio dva žuta praseta,jednog sam puknuo,a i drugi će dobit.  zagi
Nisi trebao to propustat,nema veze sto je krmaca i sto ima mlade,odstreljuju ljudi i srne i lanad ako je to u interesu lovista.Ja bih volio da se sretnem sa jelenom,moze i Karleusom i nju bih pocastio sa 8x57  ref happi
Uvijek me zanimalo zasto oni slabo prelaze,od svinje nemos ostat ziv,a rogonje nema  ;)
Ti bi to od straha profulao!!! happi happi A to što slabo prelaze, pa to je granični prijelaz-nemaju oni putovnicu!  happi
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #66 u: 14. 02. 2012. 00:39:36 »
Ma ja bi njega kud je najsiri,pa nek bude sta ce bit  lizi teaa zagi

Offline 7 rem mag

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2185
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaaa...
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #67 u: 15. 02. 2012. 17:20:45 »
A tko ovdje spava?
Tu je moja draga ravan slavonska, ponosim se Slavonac sam ja!

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #68 u: 17. 02. 2012. 09:09:54 »
Jučer oko 23.30 sam malo "promatrao" jedan proplanak i pokušao dozvati lisicu...Nakon nekih desetak minuta sa donje strane vidim nešto dolazi d6...Eto ti dva zeca gone jedan drugog (onako u igri - samo trče u "8")...Sve mi je bilo žao kad su završili igru...Kasnije sam sišao i uslikao tragove...Malo su tamnije slike,ali.....
Em ti sumpor.....

Offline Kizzo06

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #69 u: 28. 10. 2012. 18:31:49 »
evo prvih tragova u snijegu ove jeseni..


Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #70 u: 29. 10. 2012. 18:44:56 »
Lp!

Evo i kod nas prvi tragovi u snjegu, ove jeseni... z10 d1

Srna...



Divlje svinje...



Pa pojavili se danas i ovakvi tragovi u lovištu... barem kdje, sva se Boris i ja kretala... z10 d1



Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #71 u: 29. 10. 2012. 18:53:56 »




 zagi
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #72 u: 29. 10. 2012. 19:30:52 »
T-rex :shok: :shok:
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #73 u: 30. 10. 2012. 18:42:36 »
Ovo je vece pred prvi sneg.
Uslikao u Austriji, nedaleko od Ceske granice.U reviru gde lovim i gde sam na ispomoci.

U pitanju je Ris.
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Zimski tragovi
« Odgovori #74 u: 19. 11. 2012. 10:01:59 »

Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....