Autor Tema: GPS Garmin & Co  (Posjeta: 16096 vremena)

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #30 u: 22. 03. 2008. 10:11:51 »
Obavezno treba imati punjive baterije za uređaj barem od 2000mA i onda radi bez problema. Ja dvije stavim u GPS i za svaki slučaj dvije u džep makar za jedan dan ne možeš potrošiti baterije da ne znam koliko točaka obilježiš.

Stef pa jesi zadovoljan sa svojom spravicom? Jeli jednostavno baratati sa njim?  De nam malo opisi kako ti to radis.

pozz

PinzHunter
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #31 u: 26. 03. 2008. 12:21:24 »
 Uređaj ima mogučnost upisivanja 10 000 točaka koje možeš sam odrediti na terenu. Pamti ti svaku rutu koju si prošao i također ju možeš memorirati. Svakoj točki dodjeliš ime a možeš upisat i napomenu za nju. Ako si na terenu napravio rutu kojoj je početna i završna točka ista može ti ispisat površinu koju si obišao u svim mjernim jedinicama svijeta. GPS ima navigaciju pomoću kompasa, azimuta, karte, nadmorske visine, vremena, zemljopisne dužine i širine...
 Topogravska karta je dobro napravljena i detaljna. Do sada sam primjetio da svi šumski putovi nisu ucrtani ali ih ti možeš označiti i memorirati. Sve neobilježene postojane i bitne točke možeš mailom poslati u "Navigo" koje će nakon nekog vremena svi korisnici moći downloadati sa web stranica. Kartu možeš koristiti samo na jednom GPS i na jednom PC-u. E da, sve memorirane točke i rute možeš prebaciti na PC a možeš i na Google Earth vidjeti gdje si hodao i što si sve markirao.
 GPS pokazuje vrijeme,datum,doba dana, mjesećevu mijenu po svim vremenskim zonama i kalendaru, brzinu kretanja (bez obzira da li si u autu ili hodaš), predviđeno vrijeme dolaska na cilj, tlak zraka, vrijeme izlaza i zalaza sunca...
 Ima jedna guba stvar, određuje prema tlaku zraka i trenutnoj poziociji vrijeme kad je najbolje doba dana za lov i ribilov! I vjerujte uvijek krivo pokazuje, meni je najbolje vrijeme za lov uvije i u bilo koje doba dana! ;D
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #32 u: 26. 03. 2008. 12:32:02 »
auuuu Stef,

prvo velika hvala na ovom opsirnom opisu. Bolje si opisao nego proizvodjac na svojo vlastitoj stranici d4.
Mislim da je to jako korisna stvarcica i zanimljiva.

Fala jos jednom i punu pozz
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #33 u: 26. 03. 2008. 12:34:22 »
Da se malo vratimo na mobitele,mislim da sky nasi mobiteli otpadaju iz igre za navigaciju,koliko sam ja shvatio oni imaju mogucnost da određuju položaj u samo dvije točke što je poprilicno neprecizno,treba minimalno tri,tak sam ja shvatio,radi se o nokia 6120

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #34 u: 26. 03. 2008. 12:45:16 »
Da se malo vratimo na mobitele,mislim da sky nasi mobiteli otpadaju iz igre za navigaciju,koliko sam ja shvatio oni imaju mogucnost da određuju položaj u samo dvije točke što je poprilicno neprecizno,treba minimalno tri,tak sam ja shvatio,radi se o nokia 6120

 Medicus, nažalos mislim da si u paravu. GPS mora biti vidljiv sa najmanje tri satelita da ti može funkcionirati u 3D. Ak si vidljiv za više satelita to ti je tolerancija pozicije manja. Do sada najmanja tolerancija koju sam dobio na uređaju je bila + - 3m.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #35 u: 26. 03. 2008. 17:07:46 »
ukoliko mobilni ima ugradjenu gps antenu ili je spojen sa gps antenom nema nikakve razlike od ostalih uredjaja,a koliko ce satelita uhvatit i kojom brzinom zavisi od kvaliteta procesora u gps anteni a sve jedna gps antena od 20€ je danas 100 puta bolja od antena prije 2-3 godine
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #36 u: 03. 04. 2008. 10:11:10 »
Ljudi ja toliko novaca za Garmina ne dam, pa sam se malo igrao, priča teče ovako:

Kupite Vivax viaGPS 350 za 949 Kn, sam posebi on je čisto cestovna navigacija s Cardinale
softwareom.

Napravite unlock V3.2 i sada ste od vivaxa dobili džepno računalo na WinCE.

E sad nas ne zanima toliko snalaženje po gradovima koliko po bespučima, a za to nam treba OziCE software + karte.

Procedura za sve ovo je jako dobro objašnjena na WWW.gps4us.org.

Inače probao sam, ako ste pravilno učitali karte, ima dosta opcija npr. da uz to što pokazuje vaš trenutni pološaj iscrtava na karti i vaš prijeđeni put crvenom linijom, koju možete spremiti (idete s nekim ko zna teren i drugi put samo kopirate putanju), još nisam provao ni pola ali nastojat ču vam prenjeti iskustva s terena.

Uglavnom za jako malo novaca dobijete uporebljiv GPS, ima nekih svojih mušica (nekad mu treba 7-8 minuta da pronađe satelite, ekran nije naj bolji na svitu ..) ali za te novce...

Dobru kob.
Imam upalu volje.

Offline chmichak

  • K 100
  • **
  • Postova: 114
    • uzgajivačnica IMPOSSIBILIS
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #37 u: 11. 05. 2008. 17:05:41 »
Frend prodaje isti Garmin kao moj ali BEZ karte za 2500kn što je jako povoljno. Tko je zainteresiran nek me zvrcne na 095/ 820 33 91

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #38 u: 03. 06. 2008. 11:34:40 »
Ljudi malo sam surfao. U navigo sistemu cijene pale kolko vidim na internetu. Primjerice GPSMap 60CX koji je koštao prošle godine oko 4500 s kartom, sada košta 3000 kn s PDV-om. Idemo u shopping!!!  ;D

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #39 u: 02. 07. 2008. 04:54:13 »
Ja dobio Vivax GPS350 za auto

http://www.msan.hr/vivax/Default.aspx?tabid=2998

super je,sad ga još budem probao kako radi u prirodi/lovištu
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #40 u: 02. 07. 2008. 08:24:29 »
Ja dobio Vivax GPS350 za auto

http://www.msan.hr/vivax/Default.aspx?tabid=2998

super je,sad ga još budem probao kako radi u prirodi/lovištu

Van ceste ti Vivax ne pokazuje ništa eventualno koordinate pa ako imaš kartu možeš se pronać.
Ali ako pratiš proceduru koju sam opisao u postu malo  poviše dobiješ vrlo upotrebljiv GPS, nedavno sam ga provao u okolici Gračaca i mogu reči da me je iznenadila preciznost i detaljnost ex jna karata skinutih s avijacijabezgranica (ucrtani konjski putevi, bunari, kamene ograde ...) sve u svemu za 950 Kn nemoš više tražit.
Imam upalu volje.

Offline Kokot

  • K 100
  • **
  • Postova: 118
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #41 u: 02. 07. 2008. 15:44:49 »
Štef, Neno testirajte spravice u gustoj šumi pa javite kakav je prijem signala u takvom okruženu.
Čitao sam da je to problematično okruženje i da su mnogi uređaji zakazali. Nadam se da je to popravljeno na uređajima nove generacije.
I Neno koliko baterija može izdržati? Vrlo mi je zanimljiva tvoja spravica pogotovo što se tiče cijene i opcija koje nudi internet. 

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #42 u: 02. 07. 2008. 16:05:01 »
U ovo doba kad je šuma naročito gusta, kod uključivanja uređaja u takvoj šumi, dogodi se da ne može pronaći dovoljni signal satelita, ali ako uhvati signal više nema problema. Dovoljno ti je da se odmakneš malo ispod jake krošnje i signal će uloviti. Jedino što se događa u šumi je da ti se poveća tolerancija pozicije koja je i onda zanemariva (+-15-20m). Govorim o uređaju 60csx koji ima novu antenu poboljšanu i osjetljiviju od dosadašnjih uređaja.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline zdebat

  • K
  • *
  • Postova: 75
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #43 u: 03. 07. 2008. 23:59:46 »
imam garmin 12 i puno me puta spasio iz gabule... jer kada si skoro dojašio do odredišta a pred tobom ogromno srušeno deblo, s jedne strane provalija a sa druge kamena litica onda je zeznuto... vratiš se pol kilometra nazad pa po garminu dok ne izbauljaš... dobro je imati pričuvne baterije i topografsku papirnatu kartu s busolom ako ostaneš bez struje ili signala...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: GPS Garmin & Co
« Odgovori #44 u: 07. 07. 2008. 12:35:40 »
Meni na Vivaxu baterija traje cca 2 sata, ali staviš ga na stand by i pališ ga samo da provjriš trenutni položaji i pravac kretanja, Garmin ima baterije koje se mjenjaju i to je bolje riješenje uvjek nosiš pričuvne.
Imam upalu volje.