Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213346 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2220 u: 07. 05. 2018. 08:43:38 »
62 od 63 predstavnika zup LS glasalo je za reizbor , mislim da se ima sta raditi na terenu.

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2221 u: 07. 05. 2018. 09:56:00 »
A tko je taj jedan junak!! Don Quijote!!

Offline johnny1966

  • K 500
  • ***
  • Postova: 560
  • M66
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2222 u: 07. 05. 2018. 10:44:42 »
Čovjek ima ruke u gipsu pa nije mogao glasati!!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2223 u: 07. 05. 2018. 11:04:52 »
Taj je vec otpisan ili se sad sam iskljucio.Predstavnici lovaca, koji se u postotku od 80-90%  izjasnjavaju negativno o takvom vodjenju i rezultatima u Savezu glasaju za istog prdsjednika !? Sve je jasno.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2224 u: 08. 05. 2018. 04:55:41 »
Sjeverna Koreja je dobar primjer kako se to radi....demokratski....

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2225 u: 08. 05. 2018. 16:59:00 »
https://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/bih/clanak/id/545246/naprasno-prekinuta-balkanska-gozba-u-berlinu-bosanci-usred-grada-okrenuli-12-janjaca-na-raznju-na-mjesto-dogaaja-hitno-stigli-policija-i-vatrogasci

Ja ne znam koji je qrac ovim švabama!! Ljudi naložili malo u parku i htjeli ispeč manje stado a ovi odma vatrogasce  hao hao hao. Pa mislim stvarno, koja je to demokracija!!!

Offline Fazan Okićki

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2226 u: 08. 05. 2018. 17:07:56 »
Demokracija je vrlo zeznuta stvar. Činjenica je naime da je Đuru izabrao svatko od nas. I mislim da odavde treba krenuti u bilo kakvoj analizi ili komentaru.

Evo kako to izgleda u par koraka.

1. Tko je izabrao Đuru? Skupština HLS-a.
2. Tko je birao članove Skupštine HLS-a? Skupštine županijskih lovačkih saveza.
3. Tko su članovi skupština županiiskih lovačkih saveza? Predsjednici lovačkih društava (uz možda pokoju nebitnu iznimku).
4. Tko je birao predsjednike lovačkih društava? Svatko od nas.

Tako vam to izgleda. E, sad ćete se vi derati k'o jarci da ste u svom društvu u manjini i da većina bira ono što joj odgovara. Ali, gospodo, to vam je demokracija. Većina donosi odluke. Što ste u svojim društvima poduzeli u zadnjih 3, 5 ili 10 godina da većina promijeni pogled na lovstvo i vođenje udruge? Ako jeste, zašto nije bilo uspjeha? Ako niste, zašto niste?

Ili ćete ukazivati da uopće niste članovi nekog LD-a pa da niti ne glasate za predsjednika LD-a. Zašto niste članovi?

Ukratko, ako već krećemo upirati prstom, onda najbolje krenuti od sebe.  8)

I to je tako, ma koliko mi šutjeli o tome.  d1

 zagi

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2227 u: 08. 05. 2018. 22:43:20 »
To ti je indirektna demokracija , kratko receno -cuzpajz .

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2228 u: 09. 05. 2018. 20:08:29 »
Bravo Fazan, točno tako

Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2229 u: 09. 05. 2018. 20:16:55 »
Isti recept koristi HDZ , da se bira jedan ćlan jedan glas ....

Lakše je kupiti nekoliko delegata nego kompletno ćlanstvo.
Imam upalu volje.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2230 u: 09. 05. 2018. 20:24:37 »
Neno  d1

Offline milohnic1983

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2231 u: 14. 05. 2018. 16:19:25 »
Danas je osvanuo zanimljivi naslov u novom listu !

NAORUŽANI I OPASNI

Pisalo se o prijedlogu zakona o oružju ali novinar je to odlučio začiniti neprimjerenim naslovom !!



Bolje je sjedit na drvu i razmišljat o Bogu nego sjedit u crkvi i razmišljat o lovu

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2232 u: 14. 05. 2018. 19:46:30 »
Evo jedna pomorska, kog zanima nke cita:

E ljudi, sta sam sad nasao u Novom Listu, ovo se rijetko nalazi.

"Velike bijele.." ali ne ajkule, nego zmije, i ne u moru, nego u Bakru.

http://novilist.hr:8090/novilist_public/layout/set/print/Vijesti/Rijeka/MISTERIJ-DOLASKA-GMAZOVA-Velike-bijele-zmije-stigle-brodom-i-jos-lutaju-bakarskim-krajem

Ali, ajde neko snimio zmijurine u moru, pa prenijeli  u vijesti, ali onda se dalje radi senzacija:

Citiram:
>>>
Naime, posade brodova znaju držati zmije kao ljubimce kako bi im hvatale miševe.
>>>
Pa da prema klasicnom stereoptipu koji gaje nestrucni novinari, brodovi su puni pantigana i miseva. jer o brodarstvu drugo i ne znaju.

Ajde sad da cujem kolege lovci ujedno i pomorci jeste li ikad vidjeli, culi ili drzali zmiju radi miseva na brodu?
(ili barem u kuci, ako vec niste pomorci?)

I to jos u danasnje vrijeme brodarenja, ipsc, ism, isps, iso, stcw standarda, citesa, veterinarskih propisa, i prica o invazivnim vrstama, te medjunardone kriminalzicije pomoraca.... joooj notorne li gluposti.

Cijele posade da drze zmije radi miseva?

Sve price koje sam vise cuo po brodovima nego vidio, evo nekih anegdota o pomorcima i zivotinjama.
Vise po tome sta sam cuo, nego sam vidio, jer sam mladja generacija, pa da se nadovezem odmah:

Kad su nekad stari timunjeri svercali papige za sebe doma ili za prodaju, pojedinacno, a dolazi na brod carinska kontravizita u domacoj luci, znali bi je vezati za nogu na vrh provenog jarbola, da ona lipo leti u krug, i nikome ne privlaci paznju. Tica ka tica. leti.
kad carina ode, onda se nju fino odveze i vrati u gajbu.

Znao bi se tu i tamo kupit i prosvercat koji majmuncic sa duzim repom, pa taj kad bi pobjegao ganjala bi ga cijela posada po brodu, zavisi di bi uletio, kakav bi cirkus napravio,
Pricao mi prvi makinje, kad mu je majun uteko u glavnu makinju, u manovri (prije puuuno godina),  makinja radi on skace okolo, stroj vruc, ovaj se ispekao, usred manovre, cirkus zivi.

Onda znalo bit po koja macka ili pas sta bi ga skupili u portu. To bi se naucilo zivit na brodu, pgotovu pas, na skali ti nije trebalo imati strazara. taj je cuvao brod.

Papiga iz  afrike sivi gabonac, ili ara iz juzne amerike, pogotovu kad bi Jugolinijin brod dolazio u skver u kraljevicu, pa  se onda preko porte nekako to svercalo. neki put za doma, neki put za prodaju. Tako se pricalo, barem. Dok je bilo jugolinije.

A i bilo prica kako bi na brodu dresirali, bilo letece bestije, ili one na 4 noge, da samo projure za "gazdom" na porti  i posli porte slete na rame ili doju pod noge.

Uglavnom, kako je nestala Jugolinija, i rijeka za maticni porat i nestalo dokovanje u kraljevici, tako nestalo i pravih pomorskih prica. o egzoticnim kucnim ljubimcima
A i losinjska je zatvorila butigu par godina iza jugolinije.

kad su nestajale te dvije kompanije, dosli onda bas u to vrijeme, svi ti lipi standardi, sms, isps, i iso, i sve ostalo (papirologija, i pusti kompjuteri), kazne i zatvori kad pomorac se nadje u takvoj situaciji.

U portu se danas nema vremena, radi se 24 sata, na terminalu van grada,  smjene su 6 sati on/off a najblizi grad na 4 sata taxijem, pa tamo - amo ne mozes stici.  Ni tripera vise u pomoraca nema. jer se ne izlazi. svi su zdravi.
A ne da neko dovlaci bestije na brod.

Ja sam u Autraliji skupio na brodu malu zelenu papigicu ranjenog krila.
Napravili joj gajbu, pustao je na mostu. sletala na rame
U dva putovanja krilo ozdravilo, pred kraj ugovora pustili je nazad - opet u australiji kad smo bili. pred 20 godina.

A i malo koji brod da uopce danas dolazi u domace porte.
Znaci iskrcaj je avionom, kako ces onda majmuna ili papigu donit doma? i jos bez papira?

I sve u svemu nema vise nista od toga. nema zivotinja na brodu. standardizacija, industrijalizacija, birokratizacija i avionska repatrijacija donjeli su svoje.

A ovaj meni u Novom listu pise, zmije se drze radi miseva i cijele posade (ni manje ni vise) da to drze na brodu. Taj valjda vjerojatno i pomorce dozivljava po gusarskom stereotipu. (bez oka, ruke, noge, papigom na ramenu i spavaju u visecoj lezaljki)

A ne moram ni reci da ni misa ni pantiganu nisam vidio na brodu godinama, a sveukpno sam ih vidio manje nego na prste jedne ruke. I da jos zakljucim ja zmiju na brodu kao kucnog ljubimca, nikad vidio nisam.

Eto, ja se raspisao, ali i tema je neobavezna, o novostima iz novina inovinarskim laprdanjima.


Pozdrav iz tudjine!

 zagi



« Zadnja izmjena: 14. 05. 2018. 19:55:25 od roger »
Gente Balcanico!

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2233 u: 14. 05. 2018. 21:28:05 »
A čita san i ja nekidan pa san se livon nogon prikrstija da zmija na brodu za lovit pantagane!! Majko ćale šta sve u novinama neče pisat!! Pa ko njemu plaču dade!! Šta kažeš na brodu više nema ni bakula (brodski žohari) a kamoli miševa!! U cjelokupnom plovidbenom stažu uša nan je pantagan na brod dva puta i imali smo opsadu dok ga nismo uvatili a zamisli još da držiš zimjurine po brodu da vata pantagane!! Pa ko to može normalan napisat!!

Meni je otac u davna doba donija papigu doma iz Brazila, aru plavo žutu. Cila Kaštila su je znala, živila u nas 25 godina i onda krepala misterioznom smrču, sumnjamo na neko zlodjelo. Legenda živa od ptice bila!! Živila s njima na brodu 8 miseci i on je prošverca u avionu, napili su je i stavili u škatulu od konjaka, u pola leta došla sebi i progrizla put iz borše. Morali su joj nadolit u letu malo  ;D ;D ;D. Jebiga neka druga vrimena...
Danas je pomorac samo običan šofer, nema više romantike i istraživačkog duha. Nema više bančenja i ljubovanja po portima, sve se svelo na posal, kabina, internet i tako u krug dok ne dođe smjena.... A dobro je još malo pa niza skalu i onda planina i oporavak...Pozdrav svima  zagi zagi zagi

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2234 u: 14. 05. 2018. 21:43:23 »
Gabro jeli ovaj zadnji pasus za gospodju ako slucajno cita rol