Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 214466 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2430 u: 04. 04. 2019. 15:41:34 »
Ha johnny nadam se da nitko nece shvatiti kako se imigrante ili sve one koji nezakonito prijedju preko granice smije loviti kao kunice.
Pepi, predaleko si od stvarnosti!
Mozda jesam a mozda i ne , zavisi iz kojeg ugla se gleda. Razumijem da ste neki jako frustrirani stanjem na terenu ali drzava nije samo ponos nego ima tu puno vise od toga.Nisam vidio taj filmic na RTL-u ali polazim od cinjenice da se svatko ima pravo braniti na nacin koji njemu najvise odgovara.Ovakvo sto moze se svakome dogoditi a gospodar situacije je onaj koji povlaci okidac. Za publiku sa strane je uvjek ista enigma -jeli nesto bilo ili nije nista bilo.Crno ili bijelo. Detalji nikoga previse ne interesiraju ,za njih su drugi zaduzeni.
Najvaznije je da se spozna glavni uzrok i da se preuzme odgovornost ako je ima.Dobronamjerna kritika nije nikad nikome naskodila ali, stavljati se sad na jednu stranu a okrivljavati imigrante zato sto su se tu zatekli gdje jesu ,pa su si samim time i sami krivi pogresno je i takve teze nimalo ne pomazu Igoru koji je ocito i prijatelj sa nekima od vas, jer on bi sigurno bio jednako pazljiv prema njima i prema bilo komu da je znao da se tamo nalazi.
Druga je opet stvar sto smo nedavno i sami bili izbjeglice i imigranti, neki su jos i danas , a nemamo puno senzibiliteta prema  ljudima u istoj situaciji.

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2431 u: 04. 04. 2019. 15:53:05 »
Ne razumjem kako je onaj u Glini namlatio imigranta u dvorištu te za to odgovarao...jedino ako je sam sebi pozvao policiju,pa dadeš mu degenek i pustiš ga a ne na mrtvo ime pa mu hitnu zoveš da ga vozi...Igor je napravio pizdariju koja se svakom može dogodit i odgovarat će(valjda),pa kakvo je opravdanje da je tu gusto da pas ne može proć...

Offline johnny1966

  • K 500
  • ***
  • Postova: 560
  • M66
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2432 u: 04. 04. 2019. 16:00:55 »
Da, Igor će odgovarati, napit će se njegove krvi! A kako odgovaraju nekrsti, ha??
Jebo pas mater onoj škrtoj švabici. Šta neda svojoj djeci školu i kasnije dobru plaću!
Pa nek onda sere da nema radne snage!

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2433 u: 04. 04. 2019. 16:02:25 »
U mojim očima nikada neće biti veći lovac onaj koji ima punu sobu trofeja i skupu opremu od onoga koji ima dobro obučenog lovnog psa,pri tom ne mislin na kupnju gotovog psa od par tisuća eura već na psa kojeg ti obučiš,ovo je sad već druga tema,bit je da se ovaj drugi neće u 2 sata po noći vozat sa đipom po lovištu i gledat kroz termoviziju,a obično su ovima prvim spomenutima puna usta neke lovačke etike

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2434 u: 04. 04. 2019. 16:04:28 »
Ovo je specifična situacija,nažalost je Igor sada u medijskom linču,ja da mu sudim dao bi mu da ovom plati bolničke troškove i troškove deportacije...

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2435 u: 04. 04. 2019. 22:53:01 »
nažalost ili nasreću  nemam ni malo osjećaja prema tim smradovima -  sve mladi ljudi puni para i bježe od rata u svojoj državi, i svi imaju zemlje u koje bi baš otišli, fuj kopito u guzicu i nazad odakle su došli,
pepi bili smo neki od nas izbjeglice, ali je to totalno drugačije bilo, ovako će kurcem bez metka osvojit cijelu evropu, pogledaj u bosni šta se dešava
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2436 u: 04. 04. 2019. 23:19:08 »
Huntercro ni ja nemam nikakvu empatiju prema njima,jednostavno dno dna,volio bi da mi narkomani oko kuće šetaju nego oni,to nema trunke nekakvog bontona,odgoja...u Sinju i okolici kruže svakakve priče,policija je čak zabranila širenje tih priča da se ne stvara panika kod ljudi,znači ima tu nešto kad ih interventna hvata po šumama sa automatima,neki imaju neloš biznis na njima,po glavi 500€,preveze do nekog brda iskrca i kaže Italija je tu preko,ima tu svega,normalno ne valja generalizirati ljude,al na njih 10 imaš jednog šta mu nije problem izbost nekoga ili silovat...al ništa od ovog navedenog nije opravdanje za postupak ovog lovca koji je uputio taj nesretni hitac

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2437 u: 04. 04. 2019. 23:48:20 »
Podrska lovcu Igoru ( ili bilo kojem lovcu) u teskoj situaciji da se izvuce sto prije i sa sto manje problema.  zagi
Sigurno mu to nije bila namjera i nije ocekivao da su u lovistu ( pogotovo u to doba noci) ilegalne i neovlastene osobe  a sad po njemu jasu medijski i  magarci iz svojih razloga.  Lovim sa nocnom i termalnom opremom vec dugo godina i bez obzira kako je dobra ako se neko zeli sakriti nije ga lako naci i primjetiti. Za to treba imati dugogodisnje iskustvo. U nekim situacijama ili na nezgodnom terenu je skoro nemoguce  vidjeti sta se SVE nalazi iza mete. Svaki od nas je ponekad opalio u takvoj situaciji i njema ga koji je lovio a da nije a odbijanje metka je tesko predvidjeti i najboljim balisticarima. Tragican splet okolnosti ali lovac nije kriv i drzava bi prije svega trebala zastiti svog gradjanina koji je na svojoj zemlji ( u legalnom lovu bez obzira na doba noci ili dana) a tek onda ilegalnog imigranta postene ili sumljive proslosti koji je kriminalno dogovoran za prekrsaje koje je vec pocinio bezakonito ulazeci u stranu zemlju.  Mnogi od tih imigranata su takodje naoruzani sa AK 47 ali o tome se ne prica. Puno postovanje i razumjevanje za stvarne izbjeglice koji su pobjegli od terora rata i bijede ali imigranti/ emigranti su nesto drugo i nisu ista kategorija. Izbjeglice nemaju kamaru love sa sobom niti dva telefona( I phone i Blackberry ) nego gledaju gdje ce sta pojesti i gdje se skloniti.  Kalifat je propao, zgrabilo se sto se moze ponijeti   i vec su na putu i bice  ih jos puno u prolazu. Drzava je duzna zastiti svoje granice i primjeniti svoje zakone inace nije drzava. Da se to desilo taj covjek ( gradjanin drzave ) i lovac  nikad ne bi bio u ovakvoj situaciji.

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2438 u: 05. 04. 2019. 00:21:55 »
Da imaju telefone(GPS) od 2000 eura,imaju,al AK47? Pa da to nosaju vjeruj mi da bi vojska i specijalne snage MUP-a bile angažirane i prvo bi pucali pa pitali a ne se igrali skrivača po šumama sa njima,lovac je kriv Gorane i uvijek će biti kriv jer je on taj koji je uputio hitac...a ti "lovovi" sa termalnim i noćnim optikama se protive sa tom nekom lovačkom etikom jer divljač nema gotovo nikakve šanse...sve je to samo lov nije...

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2439 u: 05. 04. 2019. 00:49:55 »
Ne znam zašto većina lovaca brani ili još gore opravdava ovako nešto?! Pa migrant je, i šta sad? Znači može ih se raniti svaki dan po jedan jer se kriju?! Ma dajte molim vas! Pisao sam u postu kada je jedan stariji gospodin istukao svoje goniče jer mu je jedan od njih pojeo neke žice. Tad je bilo onih koji su ga branili ili opravdavali, sad je opet isto branjenje i opravdavanje!
Samo me zanima kad će se imati hrabrosti i reći ono što je istina?! Je on je kriv, ja sam kriv a ne netko tko se sakrio! Pa realno, mogao je biti i njegov prijatelj u krivolovu ( bili i tad bilo opravdano ) mogao je biti i lovočuvar!!! Što onda?
I slažem se sa kolegama koji tvrde da lov sa noćnim optika a i drugim sl pomagalima nije lov jer divljač nema šansu, nema mir i mi tako nemamo etiku!
« Zadnja izmjena: 05. 04. 2019. 00:51:28 od tar »

Offline tar

  • K 100
  • **
  • Postova: 130
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2440 u: 05. 04. 2019. 00:55:27 »
Etike više nema, ne čisti se u svojoj kući prvo da bi se drugome moglo nešto reći, svi drugi su krivi ( migranti, psi lutalice, šetači, planinari, gljivari, berači maslina, pastiri, policija, predatori i još mnogi drugi samo mi lovci ne )!!!
E pa to nije točno!!!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2441 u: 05. 04. 2019. 02:29:32 »
Uvijek je kriv onaj koji pritisne okidac ali koliko je kriv je legalno pitanje koje ja ne mogu odgovoriti. Ja svakom lovcu uvijek dajem podrsku osim ako napravi ilegalno ili veliku glupost ali pokusavam razumjeti i kako se to desilo. Nije lijepo da se njegovo ime i prezime povlaci po kojekakvim novinama a nije dokazano da je kriv. Njegovo ime se blati a nije pravomocno osudjen.  Siguran sam da covjek nije imao tu namjeru ( da pogodili ili rani nekog  covjeka) ali se desilo sta se desilo i situacija nije crno bijela nego kompleksna. Etika je jadna i ja se slazem- u svoju odbranu zasto koristim ovu nocu opremu - prvo kod mene je legalno i potrebno za smanjenje stetocina i imam dosta iskustva s time i htio sam samo  objasniti da nije uvijek lako napraviti korektnu detekciju i identifikaciju. Lov sa ovakvom opremom je po noci sigurniji nego bilo koja druga oprema ali po etici i realnosti nije lov i po meni je dobar samo za onog koji radi na smanjenju stetocina.  To je vise ciscenje terena nego lov. Monokular za osmatranje pravi stvari sigurnijima ali ne i 100% sigurnim. U svakom slucaju zelim reci da mi je zao i onog sto je pucao i onog sto je upucan ali u svemu tome su igrali i  neki veci i nesvakidasnji faktori.  Nikom ne bi bilo drago da mu se to desi.

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2442 u: 05. 04. 2019. 10:03:28 »
Koliko je kriv? 99%
Šta se tu ima točno dokazat da je kriv?
Lov sa noćnim monokularima je sigurniji? Pa evo i ne baš,srećom normalni lovci nemaju novaca za te gluposti pa to nije toliko zastupljeno,inače bilo bi ovakvih slučajeva više.
Normalno da nije imao namjeru upucat čovjeka...al ništa to ne opravdava,nije opravdanje šta imigrant ima tu radit u taj sat...za onoga šta je namlatio pase kad su mu izgrizli žice nije oružje kad onako lako pukne,meni moj nikad neće izgrist ništa jer je u transporteru,on kaže da je ono jedini put da je istukao pase,vjerojatno su dobili ponekad kad ne bi slušali,al za ono skakanje po glavi pasu nema opravdanja nikakvog,da ti iskida cijelo auto nemožeš ga zato namlatit,al to sad nije tema

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2443 u: 05. 04. 2019. 11:14:45 »
već sam napisao ali opet ću uvijek je kriv onaj ko je povukao okidač, dal je ovo bio nesretni slučaj ili nešto drugo ne znam nisam pravnik, ko je mogao znati da majmun čuči u grmu?
ne opravdam Igora ali mu dajem podršku i vjerujem da bi mogao biti i oslobođen krivnje, ako se uzmu sve relevantne činjenice u obzir
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline toplichanec

  • K 100
  • **
  • Postova: 117
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2444 u: 05. 04. 2019. 11:22:35 »
Kako imam na žalost iskustvo iz prve ruke, mogu vam samo reći da sve je ovo laprdanje.
Kad si pred sucem i imaš mogućnost odgovarati samo na pitanja, sve je drukčije.
Perspektiva čisto druga. A ishod već se sad zna. Možda odvjetnik nešto popravi.
Ja sam ostao bez oružja. Prolazilo vrijeme, eto i nakon toliko godina i odustao od lova.
Samo pratim ovaj forum i mogu reći da uživam čitajući, doduše ne toliko kao nekad u lovu. Ali bar nešto.
Ne razapinjite čovjeka po portalima, već je sam u teškom stanju, nije mu lako. Svakome se može dogoditi nešto nepredviđeno u lovu, kao i u prometu kad vozimo auto.

Sjetite se: ko je bez grijeha neka baci kamen prvi.
Vinum bonum pax in domum.