Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213875 vremena)

Offline Ritski lovac

  • K 100
  • **
  • Postova: 297
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2415 u: 03. 04. 2019. 22:05:22 »
Cudi me da niste solidarni prema poznatom i meni simpaticnom cika Servalu.
Znam da ima savremene termovizije i moguca je cista nesrecna slucajnost.
Inace, migranti prave razna sranja i kod nas pa se o tome i ne pise.

Offline lovnik

  • K 100
  • **
  • Postova: 273
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2416 u: 04. 04. 2019. 08:14:51 »
Nevjerojatni su neki komentari! 91? Bila prije 28 godina, prošla i ne ponovila se! Danas migrant ( čovjek drugog državljanstva ) pa eto, šta traži tamo! Sutra, dijete  koje se izgubilo, stariji čovjek koji se izgubio, HGSS - ovac koji ih traži, naši državljani šta sad oni traže tamo!?
Uvijek nam je neko drugi kriv, pa eto, ja sam odgovaram za upućeni hitac! Ako je siguran, super sam, odlično gađam a ako nije, nekog pohodima, pa šta radi tamo, vidio sam sjenku i mislio vepar! Neka, samo hitac u sigurnu metu i ako je i malo sumnje, zapalim cigaretu i odmorim!
Ne mogu ovo prešutjeti.
Sutra, dijete  koje se izgubilo, stariji čovjek koji se izgubio, HGSS - ovac koji ih traži, naši državljani šta sad oni traže tamo! Ako se dijete izgubi onda će vjerojatno cijelo selo i ostale službe krenuti u potragu sa lampama i ostalom opremom po šumi ,a ne skrivati se u grmlju u 1.20 iza ponoći. Žao mi je čovjeka koji se našao tamo u grmlju jer je tamo silom prilika,ali više mi je žao kolege Igora jer je iskusan lovac i nije pohlepan za lovinom kao mnogi drugi kolege lovci u našim lovištima.
Ex lovnik

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2417 u: 04. 04. 2019. 09:10:27 »
Pa Igor još ima opremu vrijednu preko 200000kn i opet ga napuca...vjerujem da će se sve izgladit nekako

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2418 u: 04. 04. 2019. 11:26:11 »
Ehe kad bi skupa oprema bila garancija za bilo sta, ona je tu da pomogne ali ocito je, kao i u svemu, da oni koji si mogu priustiti najskuplje stvari nisu nuzno i najbolji. U ovom slucaju je obijest odradila svoje, mogao je kolega komotno u tu doba noci spremiti opremu i biti kod kuce ili gdje vec. Imati odobrenje za lov ne znaci da se lovi u gluho doba noci i pod svaku cijenu, osim ako mu tko nije napisao, onda u tom slucaju imamo dva sukrivca.

Offline Elegance

  • K 100
  • **
  • Postova: 240
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2419 u: 04. 04. 2019. 12:52:01 »
Tragičan događaj puno problema za lovca i nadam se da nije više u životnoj opasnosti ČOVJEK.
Treba ovu riječ naglasiti jer se radi o ljudskom biću. Život nam je i sigurnost nešto najvrednije i neprocijenjivo tko ne misli tako ne poštiva ni sebe niti drugoga i nije mu mjesto među nama.

A sada kad bi nama većini koji nismo specifične struke netko dao nekakav nalaz recimo MR, CT pa čak i rentgen ili nešto drugo nebitno zujali bi u to ko tele u šarena vrata, trebalo bi debele prakse i vremena da se počne nešto razumjeti.
Hoću reći da bez obzira na skupocijenu optiku njene varijante noćne ili termalne ipak iza stoji osoba koja odlučuje na osnovi sluha, vida, ali prije svega ZNANJA i poznavanja opreme koju koristi. Noć je ipak mrak u kojem očito dovoljno ne pomaže najsuvremenija tehnologija i još tragičnije, ako se ne znamo s njom služiti samim time su i greške kobne.
« Zadnja izmjena: 04. 04. 2019. 12:55:01 od Elegance »
In my truck is an old Bible and a new gun I use both.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2420 u: 04. 04. 2019. 13:16:48 »
Izjava kolege i prijatelja Igora:

" Obavijest lovačkim prijateljima ... i neprofesionalnim senzacionalističkim novinarima.
Vrč ide na vodu dok se ne razbije. Onaj koji je česšće na vodi ima veću šansu da se polomi. Oduvjek smatram da je svaki lovac odgovoran za svoj hitac i da je svako baratanje i pucanje iz oružja potencijalno "opasna radnja". Žao mi je nastriljene osobe, i nadam se njenom brzom oporavku. Budući da ja nisam u mogućnosti davati izjave do okončanja istražnog postupka, stavljam vam na uvid istinit i objektivan članak. Takvo izvještavanje je bilo i sa strane RTL-a u vijestima. Gospodina "novinara" Miljuša iz Jutarnjeg lista, na pokušaj kontaktiranja, kao bivšeg zaposlenika MUP-a izvjestio sam SMS porukom da ne mogu davati izjave. Dotični si je ipak dozvolio "senzacionalistički" članak u kojem citira moje riječi kao da je bio sudionik u tom lovu, iako nije obavio razgovor. Navodi moje ime i prezime iako nije podignuta ni optužnica i koristi moju fotografiju u novinama bez prethodne saglasnosti, kršeći moja autorska prava. Toliko o profesionalizmu pojedinih "novinara". Naravno da se takve stvari uvijek upotrebe u generalnu borbu protiv lova i lovaca. Ja sam i dalje lovac i time se ponosim. Hvala svima prijateljima na brizi i podršci.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2421 u: 04. 04. 2019. 13:18:26 »
na slici je srnjak... iza srnjaka takva "prašuma" gotovo neprohodno 2km i za psa a kamo li za čovjeka... daleko od naselja... znači za očekivati je da u tom neprohodnom trnu nema nikoga... srnjaka nisam ni namjeravao pucati jer je to "moj" domaći srnjak koji boravi već nekoliko godina na mojoj remizi... ali... nedugo nakon ove slike, u sumrak, samo 50-ak metara dalje od mjesta gdje je bio srnjak - lomljava, u kanalu voda pljuska, idu svinje... pripremim se i očekujem u objektivu crne "fleke" u travi... ali iz "džungle" ispadaju crvene, plave, šarene...fleke!! 4 lika, nepoznata, s ruksacima... prvo sam mislio da su kakvi šetači/izletnici zalutali... onda kad sam ispričao kolegama vele to su bili sigurno migranti... uglavnom... u trenutku gledanja srnjaka oni su bili negdje u trnju iza srnjaka, kolko daleko i gdje točno ko će ga znat...
« Zadnja izmjena: 04. 04. 2019. 13:21:23 od mladjo »

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2422 u: 04. 04. 2019. 13:36:26 »
Pa stvar je uvjek jasna, ako ne znas sta je iza mete i nisi siguran gdje ce zavrsiti zrno - ne pucas. A govoriti o tome da se puca u nesto za sta nisi siguran sto uopste je nema nikakvog smisla. Odbijeni metak u osobu koja nije vidljiva jer se skriva opet je nesto drugo. Ranjavanja u lovu uvjek su senzacija na svoj nacin.

Offline johnny1966

  • K 500
  • ***
  • Postova: 560
  • M66
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2423 u: 04. 04. 2019. 13:43:18 »
Stvar je potpuno jasna. I.I. je lovio i za to je imao sva potrebna dopuštenja! Ilegalni migrant je u kaznenoj radnji ćim je prešao granicu i tu je priči kraj. Ilegalni migranti su do sada napravili 700 kaznenih djela u BiH plus ono šta ne piše! Pune su ih šume od Kostajnice pa do Kapele i kako idu topliji dani bit će ih sve više. Maltretiraju domicilno stanovništvo, kradu unose strah... dok naši političari lažu i trabunjaju o sigurnoj granici!

Offline johnny1966

  • K 500
  • ***
  • Postova: 560
  • M66
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2424 u: 04. 04. 2019. 13:46:42 »
I još jedna stvar! Da smo u "normalnoj" državi čovjeku bi nakon pregleda dokumenata rekli hvala i Sretan put!

Offline Ideerp

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2425 u: 04. 04. 2019. 13:59:10 »
Johnny slažem se sa tobom šta se tiče imigranata,stavio bi ja vojsku u kritična područja pa neka prelaze,u dalmatinskoj zagori su pronađena tijela(kosti i glava) od par imigranata,vjerojatno su im vukovi stali na kraj,a sad će i poskoci pa...uglavnom nema opravdanja za ovo šta je Igor napravio,pogotovo to su migranti...oni nemaju tu što raditi ali očito je da je Igor pucao na neviđeno i da nije bio siguran,ako je rikošet,pa bio je rikošet i biskupu nekidan pa eno sve mu je oduzeto...

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2426 u: 04. 04. 2019. 14:04:01 »
Ha johnny nadam se da nitko nece shvatiti kako se imigrante ili sve one koji nezakonito prijedju preko granice smije loviti kao kunice.

Offline johnny1966

  • K 500
  • ***
  • Postova: 560
  • M66
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2427 u: 04. 04. 2019. 14:12:42 »
Da, Igor je nažalost pogriješio! Ali problem sa migrantima je prisutan. Da li su naši ljudi ili bilo bilo čiji zaslužili da ne mogu normalno živjeti, da se moraju na svakakve naćine ćuvati i braniti i za to još odgovarati! Pa nema više društva gdje prije lova ne slušaš naputke o postupanju ako primijetiš migrante! Naša lovišta više nisu sigurna i naravno mi koji lovimo! O tome ja pričam...

Offline johnny1966

  • K 500
  • ***
  • Postova: 560
  • M66
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2428 u: 04. 04. 2019. 14:14:32 »
Ha johnny nadam se da nitko nece shvatiti kako se imigrante ili sve one koji nezakonito prijedju preko granice smije loviti kao kunice.
Pepi, predaleko si od stvarnosti!

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2429 u: 04. 04. 2019. 14:25:45 »
Igore, drži se i izdrži ovu hajku na tebe
desila se pizdarija, i u ovakvim situacijama uvijek je onaj koji povlači okidač kriv + žnj kategorija novinara i onih željnih senzacije
na kraju nećemo smjeti nikud od tih smradova sa bliskog istoka, treba to dobro "nahranit", obilježit  i vratit odakle su došli, pa dođi opet ako si manga
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading