Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213897 vremena)

Offline PHP

  • K 100
  • **
  • Postova: 313
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #360 u: 11. 07. 2010. 19:45:29 »
Nesreča se može dogoditi sa time se slažem,mislim da svako pametan pušku puni dolaskom na čeku i prazni silaskom sa nje.
Ðubre se moraš roditi
to nemožeš postati

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #361 u: 11. 07. 2010. 21:48:41 »
Kolega lovac 1 ipak se osobno ne slažem s tobom, jer mislim da se ne može svakome to dogoditi da sam sebe rani u nogu.(pun mi je kufer takvih budala koji sami sebe rane-totalne pijani degenerici). Ja se ne smatram nepogrešivim i stvarno maksimalno sam oprezan sa oružjem ALI kako se "majmun" mogao raniti u nogu dok je silazio ili panjao se na čeku, jel može netko objasniti, gdje on drži pušku u nogavici.... uf
« Zadnja izmjena: 11. 07. 2010. 22:15:24 od HS-2000 »
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #362 u: 11. 07. 2010. 22:03:30 »
Kolega lovac 1 ipak se osobno ne slažem s tobom, jer mslim da s ne može svakome to dogoditi da sam sebe rani u nogu.(pun mi je kufer takvih budala koji sami sebe rane-totalne pijani degenerici). Ja se ne smatram nepogrešivim i stvarno maksimalno sam oprezan sa oružjem ALI kako se "majmun" mogao raniti u nogu dok je silazio ili panjao se na čeku, jel može netko objasniti, gdje on drži pušku u nogavici.... uf

Slazem se  1liga

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #363 u: 12. 07. 2010. 08:04:36 »
Ja  lovnim pripravnicima  na predavanjima uvijek tvrdim da će lovačke vještine steći radom i boravkom u lovištu i prirodi , ali da se rukovanje oružjem mora izdrilati kao u vojsci. Lovcu mora biti usađeno da bez razmišljanja zuna kada puni , odnosno prazni pušku.
Nema gorje stvari kad netko dođe poslje lova ili za vrijeme lovačkog gableca do svojih kolega i onda izmežu njih "šalta" po karabinu ili vadi sačmu iz oružja.
Kod mene se za tako nešto putuje doma , snašaju sankcije , a ako je gost može zaboraviti ponovno učešće u lovu.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline huntos

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #364 u: 12. 07. 2010. 10:02:16 »
Neznam kak se neko može propucati kod čišćenja oružja ili silaska sa čeke, jel ti ljudi znaju pravila ponašanja i rukovanja oružjem ?
a jednom je i bio dobar naslov u lovačkim novinama :"oreznom lovcu se nesreća može dogoditi a neopreznom se mora dogoditi".

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #365 u: 12. 07. 2010. 22:54:49 »
"Tko se mača lača, od mača i pogine"!

Koliko god bili oprezni i iskusni u rukovanju oružjem svakome od nas može se dogoditi propust koji može fatalno završiti. Nemojte misliti da je bilo tko "imun" od ove mugućnosti. Svatko od nas tko duže vrijeme "druguje" s oružjem, htio to priznati ili ne, počinio je neku grešku koja je ili je mogla završiti nezgodom ili nečim gorim! Tko god tvrdi da se njemu ništa takvo nije ili ne može dogoditi - ili laže ili je zaboravio ili nije imao oružje u rukama dovoljno često da postigne potrebni "kritični minimum" mogućnosti!!!
Možda se vama i ne čini da ste počinili pogrešku ali netko tko bi vas promatrao "sa strane" sigurno bi je pronašao. U trenutku kad ste učinili fatalnu pogrešku (bez obzira na težinu) bila vam je potrebna još samo mala doza loše sreće! teaa zagi

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #366 u: 13. 07. 2010. 00:26:47 »
JEDAN  d4  just Ljepo si sve rekao. Tko provede tjedno 2 sata u šumi male su mu šanse da mu se tako nešto desi , ali tko provede tjedno 5 dana u šumi veće su mu šanse na napravi pogrešku.
NITKO NIJE NA TO IMUN. Svi mi moramo biti svjesni da se to svakome od nas može dogoditi ma koliko pazili, jednostano dogodi se u nekom momentu nekakav trenutak nepažnje ili dekoncentracije.

Offline huntos

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #367 u: 13. 07. 2010. 07:00:22 »
Slažem se s vama u potpunosti, i sam izlazim u lovište  najmanje dva puta tjedno. Isto tako da svaki od nas napravi pogrešku mi je razumljivo, ali propucavanje kod čišćenja mi nema nikakvog opravdanja, to je moje mišljenje.

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #368 u: 13. 07. 2010. 10:07:29 »
Ja bi razumio da se je to "nekako" desilo u lovištu, ALI DOMA.....?!!
Šta ti kod kuće u dvoru ima raditi metak u cijevi????? Neka netko to objasni.
Pizdarije se dešavaju, ali u nekim određenim okolnostima, ovo se je desilo DOMA KOD KUĆE U DVORU, FRAJER SI RAZNESE PALAC, HALO....? ::) ::)
ŽENE I RAKIJA

valdop

  • Gost

Offline moreno40

  • K 100
  • **
  • Postova: 299
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #370 u: 14. 07. 2010. 23:34:28 »
 Da su bijesne neznam, ali da su šugave sve do jedna u to sam siguran.  Valja hitno  d7

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline syncm2

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #372 u: 17. 07. 2010. 06:58:01 »
http://www.24sata.hr/fun-i-sexy/pas-je-lovackom-puskom-upucao-svog-vlasnika-/181928/

Pravi lovački pas, čak i pušku koristi, ali u pogrešnom trenutku:((
9A7PSD

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #373 u: 17. 07. 2010. 09:43:05 »

 u zadnjih par dana sve neki biseri rade "probleme"    hao hao
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

valdop

  • Gost