Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213743 vremena)

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #660 u: 01. 11. 2012. 20:43:49 »
Možda još samo jedna stvar da se doda - prije svega da uopće vidiš jel je to za tebe ili nije!  zagi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #661 u: 02. 11. 2012. 10:10:37 »
Vidio sam puno slučajeva gdje su lovci nagovarali direktore banaka,doktore ili direktore da "obavezno moraju probati lov" a ovi se nisu dali braneći se da nikad nisu bili u lovu itd. dok bi ovi im tepali "ma ne brinite,ja bum vas postavil na štand,nema Boga da nebute pucali,i pušku bum vam dal"...u najboljem slučaju završi cijela priča da ovaj nije ni pucal od straha ili s razbitom arkadom a u najgorem s podrapanim jajcima ili nastrijeljenim ili ustrijeljenim lovcem.

Nikad mi nije bila jasna ta potreba da se doktora koji nije lovac radi veze poziva u lov,radije mu odnesi but ili fazana,em si njemu olakšao muke em ne trebaš biti babysiter odraslom čovjeku.
Osobno mrzim uopće nekoga nagovarati na lov,ako te treba nagovarati onda to ni nije to...

Jedna prigodna...

"i samilosni je za ljude!!!"

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #662 u: 02. 11. 2012. 12:41:18 »
Vidio sam puno slučajeva gdje su lovci nagovarali direktore banaka,doktore ili direktore da "obavezno moraju probati lov" a ovi se nisu dali braneći se da nikad nisu bili u lovu itd. dok bi ovi im tepali "ma ne brinite,ja bum vas postavil na štand,nema Boga da nebute pucali,i pušku bum vam dal"...u najboljem slučaju završi cijela priča da ovaj nije ni pucal od straha ili s razbitom arkadom a u najgorem s podrapanim jajcima ili nastrijeljenim ili ustrijeljenim lovcem.

Nikad mi nije bila jasna ta potreba da se doktora koji nije lovac radi veze poziva u lov,radije mu odnesi but ili fazana,em si njemu olakšao muke em ne trebaš biti babysiter odraslom čovjeku.
Osobno mrzim uopće nekoga nagovarati na lov,ako te treba nagovarati onda to ni nije to...

Jedna prigodna...



Istog sam stava i ja  zagi

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #663 u: 05. 11. 2012. 14:12:05 »
Lovac se mora roditi...
Imam sina imao bi sve sto mu treba u lovu od mene,ali nece i neme nista od toga.
A sad molim boga mozda bude zet lovac pa ce biti  ludiloo
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #664 u: 05. 11. 2012. 16:44:28 »
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline boni

  • K 100
  • **
  • Postova: 219
  • evo mene prijatelji moji dobri stari

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #666 u: 13. 11. 2012. 15:55:46 »
Vezano uz ovaj slučaj u lovištu Eugen Kvaternik; navodno se lovac upucao sam u unutrašnji dio noge (but) prilikom odlaska na visoku čeku pa iskrvario, nema nikakve veze asa skupnim lovom.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Brane

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1363
  • ... Lovac - Vrbje ...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #667 u: 13. 11. 2012. 16:26:55 »
I mislio sam da je tako nešta ... Vrijeme 18:00h , a svi znamo da skupni lovovi završavaju u max. 15:00h,
izuzev izvlačenja i obrade DS što može potrajati ...
.... Lijepo je biti lovac ovoga našeg kraja ....

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #668 u: 14. 11. 2012. 13:27:21 »
Vezano uz ovaj slučaj u lovištu Eugen Kvaternik; navodno se lovac upucao sam u unutrašnji dio noge (but) prilikom odlaska na visoku čeku pa iskrvario, nema nikakve veze asa skupnim lovom.
I ovaj slučaj je dokaz neznanja i nediscipline . Na žalost s tragičnim završetkom .
Očito pokojnom kolegi nitko nije objasnio kada se puni , a kada prazni oružje  , odnosno nitko ga nije potjerao kući , ako je uočio što radi .
Hrvatske Domovine Sin.

Offline OldHunter

  • K 500
  • ***
  • Postova: 543
  • Kad nemam kaj pametnog za reći - šutim !
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #669 u: 14. 11. 2012. 15:15:47 »
Ja znam da ću (mnogima) biti dosadan, ali .......  teaa

Koja je najvažnija stvar u lovu ?  teaa

Sigurnost

U konkretnom slučaju, NIKADA se neide na čeku ili silazi sa nje sa metkom u cijevi (nije dostatno da je puška zakočena) !!  teaa zagi

Mi Zagorci smo si oduvijek bili dobri sa Hrvatima ! d4

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #670 u: 14. 11. 2012. 17:00:42 »
Nažalost dogodi se i kad paziš a kamoli kad ne paziš ili si neoprezan i smušen.
Ali u novinama ne piše da je bilo u skupnom lovu, već u organiziranom, što znaći da
je sve bilo organizirano i legalno.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #671 u: 14. 11. 2012. 23:46:07 »
 Pazi sad  !!!!
 Oldi , Lovac 1 , Fazan našli su se da nešto komentiraju . 
Šala , no mi smo odgajani , rasli i učili od rane mladosti da se  lovu pristupa, ne kao odstrjelu , već kao životnoj zadovoljštini i bijegu od svakodnevnih briga i tegoba i svakako ne kao trčanje za mesom i trofejom ! Svakako , koji puta nagrada božice  Dijane i  Sv. Huberta za uložen trud i vrijeme provedeno u hranidbi i zaštiti divljači je dobrodošla , no nije pokretački motiv za uložen trud i vrijeme..
Hrvatske Domovine Sin.

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #672 u: 16. 11. 2012. 08:48:35 »
Koliko se puta dogodilo da nisam potegao obarać iako ja ispod čeke bilo na desetke svinja, cijelo vrijeme čovjek uživa u okruženju flore i faune i pritiskom na obarač samo bi si pokvario i zakomplicirao lovački užitak tog dana.( ako je loš pogodak- traži,  kad pronađeš divljać- izvlači  pa odrobi , utovari ...

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #673 u: 17. 11. 2012. 16:59:45 »
a tu su još i svekolika papirologija, uzorci....    peso
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Brane

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1363
  • ... Lovac - Vrbje ...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #674 u: 21. 11. 2012. 20:28:25 »
Evo nakon Karlovca i DS, u Novoj Gradiški našao se još jedan nesvakidašnji prolaznik   uf

http://www.24sata.hr/nagradeni/iznenadio-vozace-muflon-je-trcao-ulicama-nove-gradiske-290457
.... Lijepo je biti lovac ovoga našeg kraja ....