Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213907 vremena)

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #795 u: 26. 02. 2013. 12:53:38 »
Kolega  d1 čast svaka ali mislim da mi je malo teško razumjeti
taj način razmišljanja . U jednoj rečenici reći da jedan čovjek nevalja jer
je kako kažeš "uzeo statut u svoje ruke " jer ima neke svoje razloge ...
A u drugoj kažeš da ćeš ti uzeti "statut u svoje ruke " ako tebi netko nešto napravi .

Njemu žao njegovih ovaca , tebi tvog psa ... isto ti dođe ...

Ili ćemo zakon poštivati ili nećemo , trećeg nema . Mogao je on to i drugačije riješiti.
Zbog takvih likova i jesmo takvi u očima javnosti .

Što se tiče " uzimanja statuta u svoje ruke " to nebi nikome preporučio a mislim
da nebi ni ti pogotovo ako imaš veze sa tom slikom na avataru .

Naravno , dobronamjerno !   d1    zagi
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #796 u: 26. 02. 2013. 13:31:21 »
Mogli ste pozvati policiju,napravi se zapisnik,vlasnika psa na odgovornost i to je to..
Nisam nikako za takav čin (G. načelnika) jer to svakako šteti SVIMA NAMA.....
Ako pas nije čipiran, nemožeš naći ni vlasnika....a takve najčešće i ostave u blizini svojih "vikendica", odnosno mjesta gdje ih nemogu imati pod nadzorom  slL
Em ti sumpor.....

Offline ATJ

  • K 100
  • **
  • Postova: 132
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #797 u: 26. 02. 2013. 14:34:59 »
Naravno šokac da je dobronamjerno a ni ja nisam mislio poduzimat silu (mada to tako izgleda kad čitaš,priznajem  sor) predugo sam na pravoj strani zakona..ali i jako volim pse pa eto..

U biti sam sve već rekao, lovački statuti nisu dobri po tom pitanju, dovode nas sve u konflikt sa zajednicom a znamo ko će to iskoristit..oni koji nas i sad blate po medijima a nismo svi 'načelnici'.

Nije on psa ubio zato što je bijesan, lutalica ili što će uznemiravat srne, lanad ili bog zna što..njemu je on uznemiravao ovce što i sam kaže i to je pametnome dosta.

Sustav ne funkcionira,to moraju riješavat lovočuvari zajedno s policijom i veterinarskom inspekcijom a ne lovci jer će samo doć na sud i izgubit spor. d1

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #798 u: 26. 02. 2013. 14:43:54 »
 



  d1       zagi
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #799 u: 26. 02. 2013. 17:24:10 »
http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/26-2-2013/psi-u-g-stol-postali-lovci-ubijaju-srne 

evo još jedne prigodne novosti ...u mom susjednom društvu je to   zagi
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline danijel

  • K 500
  • ***
  • Postova: 701
  • Nema straha dok je v puški praha
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #800 u: 26. 02. 2013. 18:42:29 »
http://www.radio-mreznica.hr/vijesti/26-2-2013/psi-u-g-stol-postali-lovci-ubijaju-srne 

evo još jedne prigodne novosti ...u mom susjednom društvu je to   zagi

ustrijeliti,očitati čip i naplatit štetu od vlasnika pasa...utopija,znam al tako bi ja to.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #801 u: 26. 02. 2013. 19:00:03 »
Pitanje ako su uopce cipirani...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #802 u: 26. 02. 2013. 21:47:28 »
ustrijeliti,očitati čip i naplatit štetu od vlasnika pasa...utopija,znam al tako bi ja to.

Zakopati i  fre

Offline kalibar

  • K 100
  • **
  • Postova: 177
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #803 u: 27. 02. 2013. 12:16:48 »
Članak 55 Zakona o lovstvu kaže

(3) Lovoovlaštenik ima pravo u lovištu ukloniti pse i mačke koji se kreću lovištem protivno odredbi stavka 2. ovoga članka, bez naknade vlasniku psa i mačke.

Ključna rijeć u ovom članku je ukloniti , prema tumačenju inspektora to ne znaći da mi lovci smijemo odstreliti psa ili mačku jer Zakon o lovstvu ne spominje mogučnost lova drugih životinja osim divljači, a psi i mačke prema Zakonu o lovstvu nisu divljač jer Članak 3. točno precizira koje životinje spadaju pod divljač.

Nadalje Članak 59. kaže:

(1) Lov divljači obuhvaća traženje, dočekivanje, motrenje u cilju lova, vabljenje, praćenje, odstrjel i hvatanje žive divljači, puštanje ptica grabljivica, skupljanje uginule divljači i njezinih dijelova (rogovlja, koža i dr.) i skupljanje jaja pernate divljači.

(2) Lov divljači u lovištu obavlja se u skladu s lovnogospodarskom osnovom ili programom uzgoja divljači, a na površinama izvan lovišta u skladu s programom zaštite divljači i namjenom tih površina, sukladno odredbama ovog Zakona, poštujući lovačku etiku i običaje.

Dakle kako onda zakonski ukloniti pse i mačke iz lovišta?
Prema tumačenju inspektora mi lovoolaštenici kad uočimo mačke i pse u lovištu trebali bi zvati ovlaštene službe(tz.šintere) koje se bave hvatanjem pasa lutalica odnosno ostalih ne lovnih životinja koji su ih dužni odstraniti i smjestiti u prihvatilišta za životinje.Naravno da je ovo u praksi teško izvedivo i u naseljenim mjestima, a u lovištima usudio bi se reći skoro i nemoguće. 

Na kraju jedno je sigurno, ako odstrelite psa ili mačku bilo gdje i netko vas prijavi u sukobu ste sa zakonom i možete snositi odgovornost, zato pazite da vas nitko ne gleda dok odstranjujete pse i mačke lutalice iz lovišta! d4

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #804 u: 28. 02. 2013. 10:42:14 »
Točno tako je kod nas  granicama Parka prirode Medvednica. Nemamo pravo odstrijeliti lutalice već ih sukladno potpisanom Sporazumu  i  Pravilniku o unutarnjem redu J.U. P.P. "Medvednica " moramo istjerati van granica revira zaštite.
No kako se nitko od posjetitelja parka koji dolaze sa svojim četveronožnim ljubimcima ne drži propisa koji govori da se psi moraju voditi na uzici ......  i mi smo samo grešni ljudi .  fre
Hrvatske Domovine Sin.

Offline ATJ

  • K 100
  • **
  • Postova: 132
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #805 u: 28. 02. 2013. 15:43:57 »
Kalibar,sve si rekao,nigdje nije propisano da se moze pucat u pse i macke.Osobno nikad nebih i nisam a pogotovo ako se cini kazneno djelo, kao sto nikad ne bih pucao u srnu, al to sam samo ja..

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #806 u: 28. 02. 2013. 15:59:57 »
Kolega ATJ pa vi ste romantik poput mene  hao  i mene zajebavaju kolege lovci zasto ne mogu puknut po srni... zagi

"i samilosni je za ljude!!!"

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #807 u: 28. 02. 2013. 17:10:52 »
Te džukele nasolite trapom iz daljine,kad dobiju po repu neće dolaziti tako lako. Skikne i ode,a ne nosiš ga na duši.Ako je baš lutalica bez vlasnika koja kolje, zna se. 2p

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #808 u: 28. 02. 2013. 17:54:28 »
Te džukele nasolite trapom iz daljine

Ma šteta trapa dok ima ovoga:


...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline banjsakz

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
  • dobra kob
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #809 u: 28. 02. 2013. 19:06:12 »
daj malo pojasni kaj je to i koliko košta teaa
narod je konj a jahači se mijenjaju...