Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213936 vremena)

Offline top_trap

  • K 100
  • **
  • Postova: 207
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #840 u: 22. 04. 2013. 14:44:12 »
I ja sam jako blizu mjesta tragedije, ubijeni čuvjek je kolega mi, zajedno smo išli na lovački ispit i ovo što je napisao Tihomir (7x64) je vjerojatno točna verzija priće, jako tužno i žalosno za sve nas lovce koje će zbog ovog i sličnih događaja ponovno raspinjat na križ.. a u ovom slučaju i sa pravom, jer i da je taj lovac bio siguran da su to divlje svinje trebo se je uvjerit dal je krmača il vepar nazime...Uglavnom  opreza nikad dosta , i puno je bolje da pobjegne stotinu svinja nego da se desi ovako nešto...

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #841 u: 22. 04. 2013. 17:02:41 »
Ovako nešto strašno je i neoprostivo pogotovo kada se radi o pucanju na toj udaljenosti, nije mi jasno kako netko puca na 30-40 metara u nešto što nije vidio. Očito je da je u ovom slučaju lovčev nagon bio brži od razmišljanja.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #842 u: 23. 04. 2013. 00:17:11 »
Možda ću biti malo pregrub, ali jedan je život izgubljen, a da ne spominjem ranjavanje i opetovano poljuljan ugled lovaca u društvu. To nije lovački nagon, to je neodgovornost, lakomost, pohlepa. Pokušavam smisliti neku olakotnu okolnost za počinitelja, ali je jednostavno nema. Moja iskrena sućut obitelji i prijateljima stradalog lovca!

Offline marijo_slat

  • K 100
  • **
  • Postova: 313
Lovac se ne postaje,lovac se rađa.

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #844 u: 23. 04. 2013. 19:28:30 »
Tihomire...jel je to onaj Tomica koji nas je vodio zimus?

Offline zvane6

  • K 100
  • **
  • Postova: 256
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #845 u: 23. 04. 2013. 21:04:07 »
danas sam došo do nekih podataka oko predmetnog događaja i neznam šta reć jer stavrno sa 35 m ( MUP) pucat i ne vidit u šta ili iz neznam kojeg opravdanja nema smisla, al eto šta je tu je nažalost dogodilo se što nitko ne želi.
Saučešće obitelji.

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #846 u: 25. 04. 2013. 20:02:02 »
Kao sto sam obecao da cu se javiti kad cu znati vise o strasoj nesreci.

Vjerovatno se nece prava istina nikad znati i kruze svakakve price,meni se cini ova najlogicnijom a vjerovatno je tako i bilo ili slicno.

Covjek je sjedio na ceki,dosao je jos za dana,dvojica nesretnih su setali po sumi zapravo putu sumskome (sta su radili nebitno uopce) . Covjek ih je sa ceke vidio jer je jos bio dan sve se je desilo u 20:15 (u 20:20 je policija dobila dojavu)ali daljina je bila oko 100 m  a ne 35-40m kako se je napocetku pricalo. 

Covjek sa ceke je dignu karabini pogledo kroz optiku da vidi ko ide kao prema njemu.
I tad se je desilo ono najgore karabin je opalio, on je ranije povukao ubrzicu (neznam iz kog razloga) ali je karabin bio otkocen takoder nenormalno. I  kad ih je gledao nesvjeno je trknuo obarac i desilo se najgore.

To je stvarno velika pogreska koju si je taj covjek moga dopustiti,nekaze se zabadava da i prazna puska puca ili da se nikad ne okrece oruze k ljudima. Da je nosio dalekozor i kroz  njega pogedao bilo bi sve drukcije.

Kako god bio da biloi mozda je ovo samo prica da se je tako desilo ali  neka nam bude svima skola da opreza nikada nije dosta te da treba uvjek na umu imati sta se moze desiti te pri svakom pucnju razmisljati sta se nalazi iza cilja. 
Zbog ljudske pogreske jedan zivot je ugasen a jedan mladic ce zasigurno cjeli zivot nositi traumu sa sobom  kao i jedan covjek nikada si nece oprostiti sta je to napravio ali zivot ide dalje.
Kolege lovci budimo svi vise oprezni ,jer oruzje nije igracka.Dobra vam kob
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #847 u: 25. 04. 2013. 20:31:46 »
Evo sad je 8.30 na 100m mogu prepoznati bilo koga.
...mislim ovo sve je mucno komentirati ako je tak bilo.

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #848 u: 25. 04. 2013. 20:44:34 »
Žalosno paci
Pepi, vezano za vidljivost u određeno doba dana, moraš uzeti u obzir da u isto vrijeme u Bjelovaru već može biti debeli mrak, a kod tebe u Švici (ako si zbilja tamo) još uvijek dan.
Ipak si ti 700-tinjak kilometara sjevero-zapadno.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #849 u: 25. 04. 2013. 20:51:21 »
Samo da se nadovezem u Bjelovaru je razlika nekih sat vremena znaci ko u  CH 21:15 ali je jos vidljivost jako dobra.
I kolega iz HR mi je rekao da se dobro jos  ta doba vidi moramo uzeti u obzir da je dosta zazelenilo ali nema nikakvog opravdanja za ovo sto se je desilo.
Pazimo  svi skupa vise i vise i ako setate nocu ili u sumraku sumom koristite lampe jer zlo nikada nespava.
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #850 u: 25. 04. 2013. 20:57:08 »
Tocno tak , nisam to odmah uzeo u obzir razlika je oko 50-60min. ali evo sad je 8:55 i jos se dobro vidi i moze se razluciti dali je covjek ili drugo. Skoro. Ali najprije se poglada na dalekozor  paci.


Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #851 u: 29. 04. 2013. 09:49:21 »
Lovci! Bio dan ili noć - ne puca se ako ne znaš u što, a ovo sa slučajnim opaljemjem - nemojmo biti smiješni, ubrzica dok je karabin naslonjen na čeki - začuđujuće. Po meni opravdanja nema, ali to je samo opomena nama ostalima da budemo 100% odgovorni prema oružju. Kolege lovci, naše oružje ubija, al vjerujte da nisu svi toga svjesni teaa

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #852 u: 29. 04. 2013. 10:38:02 »
Lovci! Bio dan ili noć - ne puca se ako ne znaš u što, a ovo sa slučajnim opaljemjem - nemojmo biti smiješni, ubrzica dok je karabin naslonjen na čeki - začuđujuće. Po meni opravdanja nema, ali to je samo opomena nama ostalima da budemo 100% odgovorni prema oružju. Kolege lovci, naše oružje ubija, al vjerujte da nisu svi toga svjesni teaa

 d4 slazem se...Ali kad se desi ovakva tragedija, ne moze se vratit....uradjeno je uradjeno....Ovdje gore sto je 7x64 opisao ima dosta faktora koji su po meni kardinalne greske i lose rukovanje oruzjem...

 Kod mene je bas sada u toku procesuiranje jednog lovca(pitomac policijske akademije) koji je lani nesretnim slucajem ubio svog kolegu na standu....
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline danimus2005

  • K 500
  • ***
  • Postova: 723
  • "...nigdar ni tak bilo, da ni nekak bilo..."
.....dok je zbrojovka ili suhl u mojoj ruci, neka bježe sve koke, patke, mačke, fazani, lije, srne, svinje, jeleni i vuci.....

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #854 u: 05. 05. 2013. 21:22:34 »
 d4 just just just zagi
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela