Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213722 vremena)

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #900 u: 20. 07. 2013. 22:17:16 »
Primitivno je samo iz razloga jer je tim zaobišao u nekom iznosu veterinarsku i državnu blagajnu koja bi bila punija da je pse dao usmrtiti injekcijom,zar uopće postoji humani način ubijanja?
Rezultat je apsolutno isti.
Po meni je to neoliberalno preseravanje,Lagerfeld će oženiti svoju mačku i prepisat će joj imetak dok će klinci u nekom sirotištu jesti kruh i vodu.Ljudski život nikad nije bio jeftiniji nego danas,možda je to razlog svih zla što se uopće događaju u svijetu.
Potpisujem  d4. Pa ljudi moji, što vi mislite?? Toga ima koliko hoćeš,nema svatko za veterinara i injekcije. Po meni je problem što je to napravio u dvorištu ispred kuće ili ako su psi bili zdravi mogao ih je dati nekome. 20 godina se bavim lovom i ne znam kada je netko od ljudi koje poznajem psa uspavao. Loša tradicija u Dalmaciji je da se to uglavnom rješava puškom,obično lovac kolegi to napravi da ovaj ne puca u svog psa.Ljudski i lovački je da lovac svom dugogodišnjem prijatelju skrati muke,ali ako si pravi lovac i voliš svog psa jako je teško i nikad se ne zaboravlja. Osjetio sam to na svojoj koži i rekao nikad više. Još uvijek tog psa sanjam i zovem u snu,žena mi je rekla da se javim doktoru. Stari breton mi  je debelo u godinama i već mi suze krenu kad pomislim da ga u neko dogledno vrijeme više neće biti. Jbg. ljudska patnja mi je svakodnevni posao i tu sam otupio,na pse sam jako osjetljiv,čak i previše,a ne mogu si pomoći nikako. Život je takav kakav je,neke stvari treba prihvatiti koliko god to bilo teško.

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #901 u: 20. 07. 2013. 22:58:31 »
grome , meni je jasno kakva je situacija , i više nego što misliš , jer sa tim ljudima živim ...

Ali ako psu koji je kraj tebe proveo svoj cijeli  vijek i dao ti sve od
sebe nemožežeš priuštiti stotinjak kuna za dostojansven i prijateljski "odlazak" za
mene nisi čovjek . Osim toga , stvarno bih volio upoznati čovjeka koji zna
da je pred njim pas od 12, 13 godina ... lovački pas ... koji je dao sve od sebe (koliko je mogao i znao )
kako kažeš , netko mu iz samilosti pukne  glavu .

Nema tu puno veze sa tradicjom , ekonomijom ili nečim sličmim ... vjeruj mi, to spada pod medicinu,
ustvari da budem precizniji , grane koje se naslanjaju na medicinu .




Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #902 u: 20. 07. 2013. 23:44:29 »
Meni nije problem platiti veterinara, ali vjeruj mi da bi me većina ljudi poslala u PM kad bih to spomenuo. Žalosno ali istinito,kultura lova,lovstva i odnosa prema psima u Dalmaciji je još uvijek u povojima.Naravno,čast iznimkama.

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #903 u: 21. 07. 2013. 01:27:53 »
Ja bih jednako tako radije platio veterinaru da psa eutanazira (bojim se da ću i morati ubrzo jer imam jednog pasjeg gospodina u 15-om ljetu) ali se ovdje radi prije o nekom generacijskom faktoru nego o ljudskoj potrebi da naudi životinji.
Mlad sam čovjek koji to kuži,eutanazija kučnog ljubimca ili hospitalizacija istog su stvari koje su postale meni sastavni način razmišljanja.
Isto tako mi je jasan mentalni sklop čovjeka koji se rodio dok su se jela famozna Trumanova jaja i kupovalo na točkice,što bi trebalo ubiti tog čovjeka samo zato jer se rodio puno prije od nas?
Živimo u vremenu gdje je u kratkom vremenu postalo normalno da se putem mobitela piše po nekakvim vitualnim društvenim forumima a zaboravljamo da živimo isto tako u vremenu gdje neki stariji žitelji ne vjeruju i neznaju da je čovjek bio na Mjesecu.
Ja vjerujem da se ovdje više radi o ljudskom pripadanju nekom bivšem vremenu gdje su se takve stvari gledale normalno dok danas iz svake rupe skače aktivist koji bi najradije linčovao sirotog čovjeka koji ni ne razumije što mu ovaj pokušava dokazati...ja bi radije zaštitio dignitet ljudi koji svoju starost moraju doživiti u ovom usranom vremenu gdje pasji život vrijedi više nego ljudski.
Govore nam da čuvamo svoju tradiciju a u isto vrijeme nam spotiču da smo zaostali i zadrti,tko tu koga onda yebe...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #904 u: 21. 07. 2013. 09:33:25 »
grome , meni je jasno kakva je situacija , i više nego što misliš , jer sa tim ljudima živim ...

Ali ako psu koji je kraj tebe proveo svoj cijeli  vijek i dao ti sve od
sebe nemožežeš priuštiti stotinjak kuna za dostojansven i prijateljski "odlazak" za
mene nisi čovjek . Osim toga , stvarno bih volio upoznati čovjeka koji zna
da je pred njim pas od 12, 13 godina ... lovački pas ... koji je dao sve od sebe (koliko je mogao i znao )
kako kažeš , netko mu iz samilosti pukne  glavu .

Nema tu puno veze sa tradicjom , ekonomijom ili nečim sličmim ... vjeruj mi, to spada pod medicinu,
ustvari da budem precizniji , grane koje se naslanjaju na medicinu .

 d4

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #905 u: 21. 07. 2013. 10:35:42 »
Ja bih jednako tako radije platio veterinaru da psa eutanazira (bojim se da ću i morati ubrzo jer imam jednog pasjeg gospodina u 15-om ljetu) ali se ovdje radi prije o nekom generacijskom faktoru nego o ljudskoj potrebi da naudi životinji.
Mlad sam čovjek koji to kuži,eutanazija kučnog ljubimca ili hospitalizacija istog su stvari koje su postale meni sastavni način razmišljanja.
Isto tako mi je jasan mentalni sklop čovjeka koji se rodio dok su se jela famozna Trumanova jaja i kupovalo na točkice,što bi trebalo ubiti tog čovjeka samo zato jer se rodio puno prije od nas?
Živimo u vremenu gdje je u kratkom vremenu postalo normalno da se putem mobitela piše po nekakvim vitualnim društvenim forumima a zaboravljamo da živimo isto tako u vremenu gdje neki stariji žitelji ne vjeruju i neznaju da je čovjek bio na Mjesecu.
Ja vjerujem da se ovdje više radi o ljudskom pripadanju nekom bivšem vremenu gdje su se takve stvari gledale normalno dok danas iz svake rupe skače aktivist koji bi najradije linčovao sirotog čovjeka koji ni ne razumije što mu ovaj pokušava dokazati...ja bi radije zaštitio dignitet ljudi koji svoju starost moraju doživiti u ovom usranom vremenu gdje pasji život vrijedi više nego ljudski.
Govore nam da čuvamo svoju tradiciju a u isto vrijeme nam spotiču da smo zaostali i zadrti,tko tu koga onda yebe...

Čuj, ima naravno i toga . Samo ja nebi sa tim pravdao neke postupke .
Jasno je da taj to neradi da se iživljava ali ni ne pokušava sa bilo olakšati
životinji . A trebao bi jer je taj pas bar toliko zavrijedio .
Što se tiče toga izvlačenja na to da nisu educirani ili da su tradicionalni samo
im pogledaj kakve imaju lampe na puškama (dobar dio i noćne).
Tu su se svi snašli i prilagodili .
Koliko sam samo puta imao pitanje za te lampe .
Ej , ajd molim te , de vidi , ti to znaš , ima tamo negdje ali mora se naručiti , treba mi, ja neznam u to ...
I onda se naravno ima za to 300 - 400 kuna .
Kad treba za svoju guzicu uvijek se svatko snađe , onda nema ja ću ko moj
dida sa običnim nišanom i bez svjetla jer je takva tradicija ...
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #906 u: 21. 07. 2013. 12:12:26 »
I to je istina što kažeš,ima i onih vulgaris balkanicus modela ljudi a tu ne pomaže drugo nego po novčaniku ako i to...
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #907 u: 21. 07. 2013. 22:34:50 »
Sokac lako se je sloziti s tobom  d4 
 
Evo koliko mu dajes sto puta ti vrati 
 
http://www.24sata.hr/fun/samo-se-pas-tako-silno-veseli-vidio-je-tatu-nakon-6-mjeseci-324507


Offline Miro

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1239
  • ...ako želiš biti sretan cijeli život budi LOVAC
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #909 u: 26. 07. 2013. 21:21:37 »
Točno, inače miroljubiva, ali ipak divlja životinja koja brani svoj teritorij ili mladunce. U svakom slučaju osjećao se ugrožen!  d1 zagi

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #910 u: 26. 07. 2013. 21:38:43 »
dobro je i prosao,a sta da ga je ugrizao na neko drugo mjesto hao

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #912 u: 26. 08. 2013. 18:37:07 »
To je kita,domaći lopovi nahebu talijanske bedake pa ovi izvuku deblji kraj...nije u redu za lovački turizam.
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline lovac10

  • K 500
  • ***
  • Postova: 689
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #913 u: 26. 08. 2013. 19:25:47 »
Znaju talijani dobro što rade nitko njih ne vesla, ali oni riskiraju