Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213873 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #990 u: 06. 11. 2013. 21:08:48 »
....ono cuveno pucanje po vratu i oko usiju ....

to

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #991 u: 06. 11. 2013. 21:25:57 »
Naravno da bih ga dostrijelio,izvadio strijelu i bacio ga na rostilj,a zasto se uopste mora slikat??Jel ti prvo pucas srndace,svinje zeceve itd pa ih onda ranjene hvatas i previjas im rane  uf
Ovi koji love lukovima bi trebali imat i pusku kod sebe za ovakve situacije jer veca mu je patnja i stres sto ga danima naganjaju i opet ga nisu uhvatili nego da je odmah ustrijeljen.  zagi

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #992 u: 06. 11. 2013. 21:50:45 »
Nemoj banalizirati , ovaj jelen je medijska zvijezda sad .
Nema dugo tu kod mene setaci su uocili napusteno mladunce Risa a lovocuvar je zakljucio da je vrlo slab i bolestan te ga je usmrtio.
Postupio ispravni ili ne novine su ga razapele .Sta mislis na cijoj je strani javnost bila?

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #993 u: 07. 11. 2013. 00:03:33 »
Prije desetak godina sam napravio strasnu gresku! Moj sin je volio luk i strelu i ja sam mu nabavio dobar lovacki luk i ponio svoj u lov na lopatare. Htio sam za zavoli lov pa sam ga poveo na dobro mjesto gdje sam znao da cemo naci divljac bez puno problema. Mali je odlicno gadjao i mislio sam da ce sve biti u redu i da ce odstrijeliti kakvog mladjeg spikera ili kosutu i bice super. Kad smo pronasli divljac htio je da ja prvo odstrjelim pa ce on probati kasnije da vidi kako to sve izgleda. Lijepo naciljam na nekih 40 metara i pustim strelu medjutim promasim grudni kos kosute i pogodim je sa strane u obraz ispod oka a iznad vilice- jako slicno ovom pogotku na slici. Kosuta padne ali se i brzo ustane sokirana bolom i udarom. Stoji i proba se snaci praveci zalostan i bolan jauk. Ja brzo stavim drugu strelu i ponovo pogodim u prsa, ona padne ali hropac je jos tu i ne zvuci nimalo dobro. Odletim sto prije mogu i nozem zavrsim na veliko razocarenje moga sina kome se to sve zgadilo. Nije nista rekao niti trebao reci sutnja u autu dok smo isli kuci je sve sama rekla. Sve sam probao ali ga nisam vise mogao dobiti da idemo u lov lukom. Ocjenio je da mu je gadjanje meta u klubu daleko ljepse.  Toliko sam bio zalostan zbog ovog dogadjaja koji se desio u najgore moguce vrijeme i nacin i naglo zaustavio moje velike snove i zelje da lovim sa svojim sinom sto je prirodno i meni bi cinilo veliko zadovoljstvo. Morao sam nauciti na tezan nacin da svoje sebicne zelje ne mogu uvijek ostvariti i da treba koristiti dovoljno snage i sigurnosti u lovu da nema nepotrebnih ranjavanja i muka bilo koga a pogotovo neduznih. Nikad necu tu kosutu zaboravit a ni zvuk koji mi se jos vrti u usima. Nisam mlakonja i puno toga sam poslao na onaj svijet ali se uvijek trudim da to napravim kratko i efektivno da se bilo kakva patnja smanji na minimum. Novi lukovi i strele imaju fascinantnu energiju i brzinu ali pogodak uvijek mora biti superioran po preciznosti. Treba prici blize i uvijek se sjetiti odgovornosti koja ide sa odstrjelom i uzimanjem zivota nekog drugog bica. Nove zracne puske su daleko odmakle ali to jos uvijek ne znaci da se moze sve loviti s njima i lovca dijele norme, znanje, pravila i etika od obicnog idiota koji ne razmislja ni o cemu osim svojim pohlepnim zeljama. Vidio sam dosta toga sto ne zelim ni spomenuti ovde ali sam se naucio da pazim sta radim i kad idem pucati na dalje odmah odmjerim sebe i sanse i velicnu divljaci i daljinu da ne ponovim gresku. radje pridji blize jer i desetak metara moze napraviti veliku razliku a samo se radi o malo razmisljanja i strpljenja.

Offline gperic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 722
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #994 u: 07. 11. 2013. 09:07:08 »
....ono cuveno pucanje po vratu i oko usiju ....

 just, uzeo mi riječ iz usta
ex šumar

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #995 u: 07. 11. 2013. 11:02:47 »
Nemoj banalizirati , ovaj jelen je medijska zvijezda sad .
Nema dugo tu kod mene setaci su uocili napusteno mladunce Risa a lovocuvar je zakljucio da je vrlo slab i bolestan te ga je usmrtio.
Postupio ispravni ili ne novine su ga razapele .Sta mislis na cijoj je strani javnost bila?
Razumijem te donekle.Medjutim red je priznati da je ista ta javnost podlozna novinarskim i ostalim manipulacijama pa cim vidis da su na teren pozvani zeleni i neki toboze zastitnici a ne lovci ili veterinari onda je sve jasno.Pazi nisu mogli uhvatit jelena iako dolazi svaki dan u vrt ali su rekli da mu se daje hrana tj da se i dalje nastavi patiti i pitanje je dal uopste moze jesti ili polako umire od gladi.Umjesto da pozovu lovce ili veterinare da ga uspavaju jer jedino oni i ovlastene osobe imaju opremu za te stvari.Nema smisla osudjivati lovca koji je odapeo strijelu jer cisto sumnjam da je on bas tu gadjao.Isto se dogadja i nama samo su nasa ranjavanja jos brutalnija.

Offline tur338

  • K 100
  • **
  • Postova: 172
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #996 u: 07. 11. 2013. 11:05:32 »
Meni ovo izgleda kao dobra fotomontaza zagi

Offline Duma

  • K 100
  • **
  • Postova: 300
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #997 u: 07. 11. 2013. 19:18:57 »
ove slike su čisti photoshop

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #998 u: 07. 11. 2013. 22:51:30 »
http://www.jutarnji.hr/jelen-luta-sumom-za-strijelom-u-glavi/1137902/
Nema ni kapljice krvi, ni dlačice na sulici .  Životinjica na sličici drži glavu u položaju kada iz buraga ide u  usta  hrana na ponovno žvakanje . Nesrazmjer duljine strijelice i glave  živine  " pogođene " strijelicom . FOTOMONTAŽA  !
Hrvatske Domovine Sin.

Offline JANEZ L

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5623
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #999 u: 07. 11. 2013. 23:15:04 »
Lp!

Kaj sve novinari ne uvale, samo da se čita i klika "lajkove"... :tommy: :tommy: :tommy: Sve "photo shop"... hao hao hao

Lovski zdravo
Janez L
...nor je tisti, ki ne poskusi in poskusiti, ni greh...

[img width=100 height=99]http://i60.tinypic.com/s

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1000 u: 08. 11. 2013. 01:07:59 »



nije photoshop  teaa

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1001 u: 08. 11. 2013. 09:47:12 »
Nažalost nije, pljus.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3977
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1002 u: 08. 11. 2013. 14:28:27 »
a šta bi bilo da je tom putanjom,kako mu stoji strijela prošao metak?pao bi u vatri?
nekakav ozbiljan luk koji bi uputio ovu strijelu i preko 90m na ovo mjesto, sa ovako teškim vrhom, sigurno nebi ostala strijela u njušci.ako strijela "brzog" luka može proći kroz kantu 10l punjenu vodom ili pijeskom gdje malo koji karabinski,lovački metak može, tako nebi ostala ni u njušci..

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1003 u: 08. 11. 2013. 14:32:37 »
Magwin,točno pišeš.
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline gperic

  • K 500
  • ***
  • Postova: 722
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1004 u: 08. 11. 2013. 17:41:55 »
Pa zar je bitno dali je fotomontaža ili ne, strašno bitna stvar. Što smo odjednom postali veliki zaštitari. Koliko je od našeg vatrenog oružja otišlo divljači propucane kroz njuške.
Košuta preživjela, lovac se nije okitio.
ex šumar