Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213679 vremena)

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1110 u: 23. 02. 2014. 16:33:23 »
Mi lovci u ovo vrijeme koje nam je nesklono, moramo biti pragmatičniji  i svjesniji vremena u kome živimo . Javna objava lova na domaće životinje koje su često veći štetoćine od divljih predatora nije razumna i izaziva u javnosti još veću nesnošljivost spram nas .
Onaj tko dobro gospodari i često je na terenu može i MORA razlikovati životinju bez vlasnika od one bez nadzora !
Ovo je objava koja svakako neći u prilog domicilnom lovačkom društvu i baca negativnu sliku na sve koji žele riješiti problem domačih životinja u svojim lovištima !
Hrvatske Domovine Sin.

Offline carlo

  • K 100
  • **
  • Postova: 288
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1111 u: 24. 02. 2014. 08:34:51 »
Lovačko društvo na Murteru je postupilo sukladno Zakonu o lovu.
Koliki je " teror " nelovaca vidi se iz komentara mještana koji svog psa ne može prošetati u strahu od lovaca.
A " šetnja " se najčešće sastoji od puštanja psa bez povodnika i nadzora a eventualnu štetu na divljači će platiti , lovci.
Mi smo stvarno lud narod , kad postupaš po Zakonu o aktivnostima upozoriš zainteresirane i onda si " terorist " ,
 " uzurpator " i nasilnik. Stvarno svašta !

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1112 u: 24. 02. 2014. 08:51:31 »
Traba obustaviti sav lov pa nek nas divljač počen posječivat kod konja na glavnom trgu u Zagrebu ili u centru drugih gradova(kao što je bilo prošle godine u Karlovcu i u Zagrebu oko Črnomerca.-ciglane) onda bi takvi stručnjaci bili sretni,a onda nek nas mole i debelo plate da ponovno počnemo odstrel divljači,pogotovo štetočina i slične divljači.
Gogo

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1113 u: 24. 02. 2014. 14:07:44 »
A " šetnja " se najčešće sastoji od puštanja psa bez povodnika i nadzora a eventualnu štetu na divljači će platiti , lovci.
Slazem se.Zato ako hoces da ostane na mjestu samo gadjaj glavu,a ako hoces da ode vlasniku sa podvijenim repom,moras po rebrima,provjereno  zagi

Offline danijel

  • K 500
  • ***
  • Postova: 701
  • Nema straha dok je v puški praha
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1114 u: 24. 02. 2014. 21:15:42 »
proširili "optužnicu",mislim da bi sve pavićeve novinare trebalo uredit isto ko a.tomića ... ;D ;D ;D


http://www.jutarnji.hr/nehuman-lov-na-murteru-lovci-namjeravali-posuti-otrov-za-lisice-koje-su-izbjegle-odstrel-u-sumi-/1167954/


Offline tzajcek

  • K 100
  • **
  • Postova: 179
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1115 u: 24. 02. 2014. 22:27:22 »
 z12

netko iz jutarnjeg ima neke traume iz djetinjstva...a od naseg hls-a niti h
ipak su oni nasa krovna organizacija,a nikada ne reagiraju na klevete i svakakve medijske hajke
koje nam konstantno prireduju novinari i prijatelji samih sebe ( inace se reklamiraju kao "prijatelji zivotinja")

...ili mozda ne citaju jutarnji.... fre

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1116 u: 24. 02. 2014. 22:51:20 »
Mogu oni lajat  koliko god zele, to mene osobno ne zanima. Svaka lutalica koja mi izadje, bit ce uklonjena! Imam vuka i caglja u lovistu, srneca divljac se smanjila za 50-60%. Zadnjih godina sve vise tih djukela koji se nekontrolirano kote po tim selima i steta od njih sve veca na srnecoj divljaci. Vise puta vidio kako takav copor goni srne, tako i njihov rezultat! Gdje ja lovim, provincija, tamo se u sred sume i po tim sikarama ne secs gospoda sa pudlicama i pickolizcima. Jedino lovacke pse ne diram, ako sam u mogucnost  ga ulovit, vodim doma i obavjestim kolege jer tko izgubio psa.
« Zadnja izmjena: 24. 02. 2014. 22:54:57 od Macak »

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1117 u: 24. 02. 2014. 23:08:23 »
Poštovani kolege forumaši  !
Pokušavam Vam sugerirati kroz više svojih postova da mi činimo ono što je zakonskom regulativom omogućeno Vama koji gospodarite ,odnosno  i nama koji djelujemo pod drugačijim uzusima .
Pitam Vas sve koji ste mladi i nabojiti kakav efekt bi izazvao letak  kojeg bi  mi izvjesili na Jelačić placu , Malom placu ili na Črnomercu da su udruge koje djeluju na Zagrebačkoj gori rezolutno odlučile  napraviti reda na populaciji domaćih životinja   ( zapuštenih i napuštenih kućnih ljubimaca  ) koje njihovi vlasnici ostave pred odlazak na ljetno ili zimsko ferje ?
Žuti ,crveni , crni i zeleni bi postali još zeleniji  i nama neskloniji !
 Djelujmo u interesu divljači zbog čega smo postali lovci , a ne budeći  " zaštitiničke  " pobude u populaciji ljudi koje vole kućne ljubimce samo onoliko koliko su teške donacije i dotacije za obdržavanje koje kavih prihvatilisša i skloništa za  kućne ljubimce .
Grad Zagreb iz proračuna Ureda za poljoprivredu i šumarstvo izdvaja cca 65 % za takve udruge koje nisu u zadnjih desetak godina sačinile i predale završni račun i bilancu i nisu opravdale većinu sredstava dobivenih  iz našeg prireza !
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1118 u: 25. 02. 2014. 00:50:41 »
Ilicom se sece jako puno dama sa pelc kaputima i bas me zanima da li one znaju od cega su isti napravljeni. Mozda bi ovi zeleni koji su od zelenasenja napravili karijeru i kupili te budne mogli odgovoriti? Vjerovatno ste odavno primjetili da oni zive u svom svijetu. Novinari su vam prica za sebe, nepismene ulizice ili glupani kakvih je tesko naci i zapravo oni su jedni "teroristi" koji svojim bombaskim izjavama i glupostima podjebavaju inteligenciju naroda i namecu ko zna kakve gluposti da zamute pogled od realnosti.
 Stravicno i nepozeljno da je tokom turisticke sezone stranci vide gomile pasa kako jure sumom, plazama ili oko ulicnih kanti. Zato im zimi treba stati u kraj i neko to mora odraditi iako nije gospodski lov. I vrane i svake i golubove  uz put jer prenose bolesti i zaraze. Stari umovi pomalo zamute vremenom i fali im centar paznje pa izjave svasta. Tipovi kao D. Huber bi trebali shvatiti  koliko je sati i povuci se u vikendicu na Lastovu i cekati sredozemne medvjedice i foke i ostaviti stvari drugima i mladjima.

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1119 u: 25. 02. 2014. 03:29:55 »
Malo smo obradili slučaj da damo i mi svoje mišljenje o ovom slučaju, ali nemamo mi čitanost Jutarnjeg  ččč, kako kaže Fazan nema tu spasa sada, trebalo je puno više takta s onom objavom...

http://lovac.info/lovacki-portal-lovac-home/lovacki-portal-lovac-vijesti/3026-o-murteru,-skitnicama-i-lisicama.html

Offline carlo

  • K 100
  • **
  • Postova: 288
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1120 u: 25. 02. 2014. 12:21:24 »
Treba šutiti i raditi za dobrobit životinja o kojoj lovci najviše znaju d1
Zaštitari i " zaštitari " nek trabunjaju , psi laju a karavane prolaze zagi

Offline Brane

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1363
  • ... Lovac - Vrbje ...
.... Lijepo je biti lovac ovoga našeg kraja ....

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1122 u: 02. 03. 2014. 20:17:45 »
Bolovanje, a doktor joj u štrajku.

Offline Iggy

  • K 500
  • ***
  • Postova: 811
  • Waidmannsheil!

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1124 u: 04. 03. 2014. 16:07:19 »
A komentari ispod,odmah mi se tlak digne mad