Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213894 vremena)

Offline Iggy

  • K 500
  • ***
  • Postova: 811
  • Waidmannsheil!
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1440 u: 25. 02. 2015. 10:39:05 »

 Al smo posrani do kraja!

 Opčenito nam baš javnost nije natklonjena,a sa sve više ovakvih članaka u novinama vjerojatno javnost i imaju pravo....

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1441 u: 25. 02. 2015. 11:33:42 »
S obzirom što se sve stavlja na facebook - normalno da zaslužujemo. Ističem tu FB jer je taj medij nedvojbeno najzaslužniji za širenje takvih "vijesti". Mnogi od prethodnih sličnih incidenata potječu upravo s FB. I ja sam stavljam fotke iz lova na FB i smatram da se prikladne slike iz lova moraju objavljivati. Zašto? Zato jer smo lovci, bavimo se s tim i treba pokazati svu lijepotu toga, promovirati lov, a ne sramiti se postaviti sliku na FB. Pa jasno da ima svakakvih situacija, ali ne objavljuje se sve. Da li NASA objavi sve što teleskop snimi? Ne, objavi najbolje, dali npr danijel (sori na primjeru  z10) objavi sliku - evo tu mi je pukla drška dok sam radio nož - naravno da ne. I to je normalo. I umjesto da iskoristimo taj super dostupan i pristupačan prostor za promociju lova mnoge kolege (teška srca sam prevalio tu riječ preko tipkovnice), uspješno rade baš suprotno. Kada vidim sve te slike i snimke npr. "treninga pasa na DS u gateru i sl." uf Zamisli ljude koji nemaju vezu s lovom i vide video u kojem je DS u žici 10x10m i pušteno 5 pasa koji ju naganjaju... I onda ti recimo sutra pričaš s tom osobom i kažeš da si lovac i pokušavaš objasniti što je zbilja lov. Ma super.

 d1
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1442 u: 25. 02. 2015. 11:51:57 »
Nije problem sto se svasta stavlja na fb nego sto se svasta radi!! Da se ne radi ne bi se ni moglo snimiti...
Ne mozemo se maketi od nekih cinjenica.
Problem je puno slozeniji i trebaju godine da se to ispravi....
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1443 u: 25. 02. 2015. 11:58:36 »
Nije problem sto se svasta stavlja na fb nego sto se svasta radi!!

 d4 d4 d4
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1444 u: 25. 02. 2015. 12:24:10 »
Nije problem sto se svasta stavlja na fb nego sto se svasta radi!! Da se ne radi ne bi se ni moglo snimiti...
Ne mozemo se maketi od nekih cinjenica.
Problem je puno slozeniji i trebaju godine da se to ispravi....

Slažem se Nosler, ali ja ne mislim (u postotku gledano) da je to najveći problem u javnoj percepciji lovaca.
Mislim da je javnost češće izložena ružnim slikama (bolje rečeno ne baš pametno odabranim slikama) iz legalnih, čak i dobro odrađenih, lovova nego iz situacija kada se "svašta radi", da ne kažem iz krivolova. O takvim situacijama nema uopće rasprave - zlo su kako god okreneš, ali mislim da nisu ključne. Jer potrebno je odvojiti lovce i te druge "lovce". Jer kada ti izgradiš imidž pametnim postupanjem u javnosti, od pojave ovako nečega se lako može ograditi. A kako se ograditi kada se po većini lovačkih grupa s balkana objavljuju takve fotke i snimci da je to strašno. I onda javnost, kojoj baš nije stalo do lovaca neće dvojiti ni trena da stavi sve u isti koš.
Dakle moja poanta je da kada bi se pametnije prezentirao lov (kroz FB i drugo) onda bi postalo jasno i javnosti da se lovci zgražaju nad tim jednako kao i oni sami. Ali kažem kako uvjeriti ljude u to kada... Da sad opet ne krenem u krug  uf

 d1 
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline goc

  • K
  • *
  • Postova: 57

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1446 u: 25. 02. 2015. 12:42:32 »
gdje si vidio video? daj link

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1447 u: 25. 02. 2015. 12:55:40 »
Nije sve ni crno a i ni bijelo Vethunt...
Svaki pojam extremizma je na neki nacin los za ono sto bi trebalo sacuvati da bi se zadovoljilo oko javnosti.
Na kraju krajeva... za pesi javnost....imaju se neki moralni i ljudski principi kako se treba ponasati.
Da ne nabrajam sve sto se moze vidjeti na internet,vjerovatno si/ste dosta vidjeli ali to nekad nije lov nego nesto sto ne mogu ni da izgovorim a kamo li da nadjem prikladnu kaznu za takve...  paci

Sad kada se vec pise o tom sta javnost misli...jesi li kad pomislio da je kapitalni jelen jako lijepa zivotinja i u ocima "javnosti" nije bas neki hit da neko dodje i da ga upuca?!
Trka koje kakvih parajlija za njihovim trofejima i slike iz koje kakvih "lovackih" soba koje izlaze u novinama dok su takvi u nekim sudskim procesima....eh..."reklama" samo takva... uf
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline goc

  • K
  • *
  • Postova: 57
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1448 u: 25. 02. 2015. 13:10:01 »
gdje si vidio video? daj link

Na njegovom fac-u

Offline VEThunter

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1143
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1449 u: 25. 02. 2015. 13:47:42 »
Ima smisla Nosler što pričaš, ali samo želim reći da ako se već bavimo lovom, ajmo dati sve od sebe da to i prema van bude što "bezbolnije"... S jelenom si pogodio u sridu, ali ipak mislim, ako hejtere stavimo po strani, da prosječan građanin neće s jednakim osjećajima gledati ovakve snimke i npr. slike odstrijela jelena. Ipak je većini ljudi razlika jasna. Ali dobro da sad ne dužimo, mislim da se razumijemo zagi
Slavonijo tko te nije volio, ne zna što je izgubio...

Offline goc

  • K
  • *
  • Postova: 57
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1450 u: 25. 02. 2015. 14:08:24 »
Meni samo nije jasno,da moze mirno snimati dok mu psi trgaju vec mrtvu D.s.
Pa gdje mu je pamet,gdje mu je postovanje prema ustreljenoj divljaci.
Jos ako je imala mlade,taj po meni nikad vise nebi bio lovac.

Offline simba

  • K 100
  • **
  • Postova: 210
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1451 u: 25. 02. 2015. 15:38:25 »
Osobno me nije briga što šira i neupućena javnost misli o lovu i lovcima.Ako je istina ovo što piše da su odstrijeljene krmače u grupnom lovu na štetočine,takav čin osuđujem(em zbog toga što su u lovostaju,em zbog toga što se love ŠTETOČINE)i smatram da bi lovci(ako ih mogu tako nazvati) koji su to učinili trebali biti kažnjeni,a i izvršni odbor također ako nije ništa poduzeo.Mene osobno je sramota takve ljude zvati kolegama.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1452 u: 25. 02. 2015. 15:54:53 »
a što gonići imaju za radit u lovištu u veljači ?
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1453 u: 25. 02. 2015. 17:19:54 »
a što gonići imaju za radit u lovištu u veljači ?

Gone "lisice" sjor Stef  fre

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1454 u: 25. 02. 2015. 17:25:54 »
 tsd