Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213776 vremena)

Offline TomTom

  • K 100
  • **
  • Postova: 194
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1515 u: 30. 03. 2015. 11:56:10 »
Lovačke udruge koje djeluju po programu zaštite u granicama J.U. Park prirode Medvednica dobe godišnje 70-tak  markica za odstrel divlje svinje. Mi lovimo sukladno narudžbama fakulteta koji prate naš rad i vršimo odstrijel striktno kako je traženo od nas , po dobnoj i spolnoj strukturi ,te sve uzorke predajemo na veterinu gdje se analizira podosta parametara.
Ovo je što zanam i činim službeno , no ako platiš kavu prića ima nastavak !  ;D

 bravooo
Nisi skup, samo kava... Kaj bi tek za pivu saznali...  hao

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1516 u: 30. 03. 2015. 13:29:17 »
Pa nije za bacit - Noina arka "cuknula" 265.000,00 KN iz proračuna. Imaju očito dobar program !
teaa
Ps i nije baš jeftino napraviti korablju ima tu posla !
 zagi

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1517 u: 30. 03. 2015. 14:54:20 »

Homo sum: humani nihil a me alineum puto


Offline Iggy

  • K 500
  • ***
  • Postova: 811
  • Waidmannsheil!

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1520 u: 02. 04. 2015. 15:07:15 »
Ne  možeš virovati da takvi bolesni likovi hodaju lipon našon zagi

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1521 u: 02. 04. 2015. 20:51:28 »
Ne želim popovati i pametovati , no gro kukolja iz našeg žita daje materijale kojekakovim pacijentima . Zato ne treba nam vanjski neprijatelj.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1522 u: 02. 04. 2015. 21:39:48 »
Nas tisuče lovaca trudimo se prezentirati jednu ljepu i pozitivnu sliku kako lovac izgleda , dovoljan je samo jedan pojedinac da sve upropasti u sekundi. >:(

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1523 u: 02. 04. 2015. 23:07:54 »
Definitivno triba odvojiti lovce od ovakvih spodoba,ovaj krivolovac nikako ne može biti lovac!!!

Offline Fazan Okićki

  • K 100
  • **
  • Postova: 166
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1524 u: 03. 04. 2015. 08:45:59 »
Sama priča je prestrašna. I prva misao koja mi je prošla proz glavu bila je upravo ova kolege mbiloglava, a koja kaže da to nikako nije mogao napraviti lovac.

I da, slažem se, taj tko je to napravio nije lovac u onom sadržajnom, etičkom smislu. No, možemo li isključiti da je to nedjelo počinila osoba koja posjeduje lovačku iskaznicu? Možemo li isključiti da ta osoba nije član nekog lovačkog društva?

Istina je i ovo što kaže kolega lovac 1, kako je dovoljan jedan pojedinac, jedan eksces pa da zasjeni sve ono dobro što su brojni lovci prije toga radili.

No, možemo li očekivati da će problem biti riješen izvan nas? Zar zaista vjerujemo da će netko drugi to riješiti?

Osobno mislim kako se s takvim pojedincima treba obračunati unutar LD, a onda to dati "na sva zvona" i pokazati kako se lovci znaju obračunati sa svojim kukoljem upravo zato da zaštite žito, a time i ugled i položaj lovaca u društvu (koji je znamo kakav).

U tom kontekstu baš me zanima tko se od vas (nas), kada i kako obračunao s takvom pojavom u svojoj sredini? Imamo li konkretnih primjera i praktičnih iskustava? Ili stvarno čekamo da to riješi netko drugi? Tko drugi? Policija? Sudstvo? Građani?

Dobra kob!

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1525 u: 04. 04. 2015. 13:05:03 »
nebrojeno sam puta pokušao objasniti kako funkcionira lov, lovstvo i sve što s njim ide i oko njega ali baš zbog ovih ekscesa i zbog ne doličnog ponašanja ne lovaca," lovca" i to pojedinca, na nas lovce se gleda u negativnom smislu, nebrojeno sam puta objašnjavao da je mene kao lovca sekundarna stvar odstrijeliti ili ubiti divljac a primarna sve ostalo od samog hranjnja pa čak i do samog pomaganja u nevolji divljači, ali jebem li ga kad oni ovu primarnu stvar niti ne vide niti ne čuju i onda svane ovakan naslov u novinama, poanta mene kao lovca je ta da ću i dalje obješnjavati što je lov, lovstvo i sve što ga okružuje a ove mlatimudane neću prijavljivati policiji već ga primjereno kazniti s toljagom  zagi

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1526 u: 04. 04. 2015. 17:46:28 »
 teaa

Iz mog osobnog iskustva mislim da se ovdje se radi o krivolovcima (mesarima), osobama koji prodaju meso divljači dobro uhodanim švercerskim kanalima. Uglavnom takve osobe imaju lovačku iskaznicu i članovi su nekog lovačkog društva. Da ga je netko susreo i pitao što u ovo doba godine radi s  karabinom u lovištu, vjerojatno bi rekao da vreba štetočine. Ovakvi krivolovci rade velike štete lovištima a njihovo krivolovljenje traje tijekom čitave godine.
« Zadnja izmjena: 04. 04. 2015. 17:49:25 od perop »

Offline lovac 1

  • Moderator
  • K 500
  • *****
  • Postova: 697
  • Kad sam bio mlađan lovac jaaa...
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1527 u: 04. 04. 2015. 23:55:51 »
Dok mi sami ne izlučimo takve pojedince iz lovačkih redova neće biti sreće, policija i sudsto dok to odrade mi smo izgorjeli. Svatko od tih kriminalaca ima nekakvog kuma ili strica u policiji ili sudstvu koji je dobio za krizmu ili ročkas nekakav srneći komad i sve pada u vodu. Živimo još uvjek u takvom društvu, moramo si sami pomoći. Nesmijemo okretati glavu mada se radilo o prijatelju ili kumu. Bređa košuta- bređa srna - HALOOO. :tommy:

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1528 u: 05. 04. 2015. 20:42:48 »
Dok god se mi sami ne obračunamo s takvim likovima u našim redovima situacija se nece popraviti,u svakom društv6 se zna tko radi nered al najlakše je reci to nije moj posao i tako to ide dalje,to je velik problem,ne zeli se nitko zamjeriti jer takvi likovi imaju veze u policiji,upravi društva jer bez njih to se ne može ni raditi zagi

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1529 u: 06. 04. 2015. 16:30:42 »
Dok god se mi sami ne obračunamo s takvim likovima u našim redovima situacija se nece popraviti,u svakom društv6 se zna tko radi nered al najlakše je reci to nije moj posao i tako to ide dalje,to je velik problem,ne zeli se nitko zamjeriti jer takvi likovi imaju veze u policiji,upravi društva jer bez njih to se ne može ni raditi zagi
Svatko od nas koji obnaša obvezu u Društvu ( namjerno izbjegavam riječ funkcija ) mora imati  "čiste gaće ". Primio sam na desetine ljudi u našu Udrugu  , no isto tako riješio se njhovog prisustva  jer su prekršili zadana obećanja i normativne akte koje su potpisali pristupanjem u našu zajednicu.
Kod nas nema Orwella i jednakih i jednakijih . Poštuje se odnos  , no ne zato što je netko na funkciji , a netko nije .
Uzajamno uvažavanje , rad zbog društvenog interesa i unešen rad, doprinos u svakom obliku jedini su način da se participira u lovu i raspodijeli divljači .
 Ja kao tajnik društva imam sukladno Pravilniku pravo na 40 bodova ,od obveznih 50 , da ne plaćam neizvršeni radni bod po 30 kuna ostatak  moram ostvariti radnim aktivnostima. Pri raspodjeli divljačine raspodijela se vrši na način da se ista ne može podijeliti dvaputa za redom sudionicima lova , dok barem jedanputa nisu namireni kolege koji su ostvarili minimum obveznih obveza bez obzira na njihovo sudioništvo u toj aktivnosti.
Hrvatske Domovine Sin.