Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213706 vremena)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1680 u: 22. 12. 2015. 09:24:10 »
ovdje se to mladim lovcima rijetko desava , vecinom zaseru starije generacije,
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Gogo

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1682 u: 22. 12. 2015. 12:52:44 »
Osobno poznam Nenu, lovio sam jednu godinu u njegovom lovištu, i o tom čovjeku imam samo riječi hvale. Ovo je strašna tragedija, znam da je čovjek profesionalac jer živi od lova, i uistinu mi nije jasno kako mu se ovo dogodilo, a njemu je sigurno najteže jer će cijeli život nositi to breme. Nikada, ali nikada ne silazim s čeke s napunjenom cijevi, a ovo mi je samo još dodatni motiv da budem još oprezniji i pažljiviji kada rukujem s oružjem. Na žalost bavimo se takvom aktivnošću gdje se pogreške plaćaju životom. Mladom kolegi lovcu neka je laka zemlja i neka su mu mirna vječna lovišta.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1683 u: 22. 12. 2015. 17:42:43 »
........ne kaže se uzalud "I PRAZNA PUŠKA PUCA" opreza sa oružjem nikada dosta, nažalost ovakve posljedice očito su neizbježne a mogu se desiti svima koji oružjem rukuju, velika tragedija......
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1684 u: 23. 12. 2015. 08:55:23 »
Velika je steta izgubit svaki zivot ili mladi ili stari .Opreza sa oruzjem nikad dosta kao sto je vec gore kolega naveo.Pita se uvijek kad se dogodi a kako.....???Ima jedno pravilo a mnogi ga lovci i znaju da se nakon lova puska sacmarica preklopi..da se karabinski zatvarac otvori...sama sigurnost drugim saucesnicima da se nesmije nista dogoditi.Ja znam dok sam lovio patke sa pajdasem pa smo preskakali neke kanale...pa brat bratu njih kakvih 15..20...i svaki sam put pusku praznio tako dam mi je vec na kraju i bilo mrsko pusku puniti.O Majcenu sam cuo samo dobre rijeci no imat ce do kraja zivota covjeka na dusi.......iskreno saucesce familiji,strasno
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1685 u: 23. 12. 2015. 11:52:11 »
Puno lovaca ima neke svoje teorije o hodanju s napunjenom puškom na čeku,s čeke do auta,do štanda... jedan od razloga da se prijevremeno napuni puška je i pohlepa za mesom...ne daj bože da zbriše koji komad divljači,a puška na ramenu i prazna cijev...uh >:D
Svojevremeno  dok sam lovio u Lici imao sam bliski susret s medvjedicom na nekoliko metara,srećom samo je promumljala i otišla dalje. Nakon toga sam nosio kratko oružje tijekom lova i nisam ni pomišljao da hodam sa napunjenom puškom ,penjem se po lojtrama na čeku i sl.
Gogo

Offline sus scrofa

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1187
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1686 u: 23. 12. 2015. 19:13:28 »
ne daj Bože nikomu ovakva pakla. Sućut obitelji. Čitam komentare i ne mogu vjerovat da netko može izjaviti da bude među redovima lovca što više ovakvih stvari. Jebem ti ja slobodu mišljenja.
Lov, lov i samo lov.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1687 u: 23. 12. 2015. 22:36:17 »
Zalosno i tragicno!

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1688 u: 16. 01. 2016. 16:30:48 »
Uslijedio je veliki šok za stanare Markuševca, boje se i za vlastitu djecu........na pomolu je epokalipsa....... hao hao.

http://www.jutarnji.hr/-krda-divljih-svinja-nam-ulaze-u-dvorista--zelimo-da-ih-lovci-eliminiraju--/1321068/
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1689 u: 16. 01. 2016. 20:41:34 »
Uslijedio je veliki šok za stanare Markuševca, boje se i za vlastitu djecu........na pomolu je epokalipsa....... hao hao.

http://www.jutarnji.hr/-krda-divljih-svinja-nam-ulaze-u-dvorista--zelimo-da-ih-lovci-eliminiraju--/1321068/

E sad kad bi m lovci bili pravi???? Pa bi iste te sta traze da ih izlucimo iz njihovih vrtova i livada uputili da polze lovacki ispit, uplate upisnine, kupe oruzje i budu lovci pa neka sami sebe obrane od najezde.. Posto ti i takvi u "LOVCIMA" vide samo ubojice i pjance i iskoristit ce svaku priliku da svoj jalni nezadovoljstvo svojim neuspjehom u zivotu pravdaju preko trecih....
Tako da gospodo lovci iako je to u nasoj krvi da cemo odmah svi skocit u pomoc i rjesit tudje nevolje lipo bi bilo od nas da malo sjednemo na loptu i prepustimo tim i takvima koji nas godinama pljucaju neka se sami brane i stite od takvih najezda..
Tek tad ce nas pocet cjenit i odnosit se prema nama kao nekom tko pridonosi drustvu a ne samo kao ubojice zivotinja...
Neka im ekipa guzicara iz zastite zivotinja i razne druge udruge rjese njihove probleme...

Offline akma

  • K 100
  • **
  • Postova: 264
  • carpe diem
oružje ima dva neprijatelja - hrđu i političare

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1691 u: 20. 01. 2016. 15:25:07 »
"Nakon provedenog kriminalističkog istraživanja došlo se do saznanja da su ozlijeđeni i ostala četvorica lovci, koji su 12. siječnja ove godine bez pisanog dopuštenja lovoovlaštenika na području općine Rešetari lovili divlju svinju."


ozlijeđeni?????  ččč

Offline slavisha

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1692 u: 20. 01. 2016. 19:14:07 »
Valjda ih je sacmom pokosio  uf
pretpostavka je majka zajeba

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1693 u: 21. 01. 2016. 06:28:13 »
 Za oružje na crno ide kaznena prijava, a ne optužni prijedlog. teaa Nekad bilo za oružje koje se može registrirati.

Offline akma

  • K 100
  • **
  • Postova: 264
  • carpe diem
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #1694 u: 21. 01. 2016. 07:45:30 »
ovo je stamparska greska, samo je jedan ranjen
oružje ima dva neprijatelja - hrđu i političare