Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213677 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2130 u: 01. 02. 2018. 20:26:54 »
roger po tvome ispada da je safari na big five dobar nacin za "umri muski" !? ,pa svakak bolje tako nego s kataterom u veni
podrzavam

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2131 u: 01. 02. 2018. 21:25:54 »
ovaj nacin nosenja puske stvarno samo vidim u africi na safari  telll uf
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3164
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2132 u: 01. 02. 2018. 21:26:19 »
roger po tvome ispada da je safari na big five dobar nacin za "umri muski" !? ,pa svakak bolje tako nego s kataterom u veni
podrzavam

Pepi, nisam o tome na takav nacin razmisljao, ali mislim da je vrlo mali broj stranih gostiju u Africi u dobi od 25 ili 30 godina, osim ako im "tatice" to ne financiraju. Mislim da je prosjecna dob safari pocetnika tek negdje iza 40, 45. godine i to tek na stepsku divljac kad si to mogu priustiti., Nakon tog, vrlo je veliki korak do big 5. I po lovnom iskustvu pojedinca, i po financijskom statusu

Medjutim nisam bezveze napisao, negdje sam citao neku studiju o "sportu", kako se na engloskom cesto naziva lov, pa je anti hunting studija zapravo argumentirala prosjecnu dob lovaca u Africi vrlo visoku, tumaceci to kako uoce nije to neki zahtjevan "sport" obzirom na prosjecnu poodmaklu dob i fizicku kondiciju koju takva dob predstavlja.

Ako se prosjecni zapadni covjek u mladosti probija kroz zivot, sa koliko godina moze si priustiti trosak od 50 tak tisuca dolara za lov lava ili slona? Postoje ljudi iz bogatijih sredina naravno, ali u lovu oni ne predstavljaju prosjek.
« Zadnja izmjena: 01. 02. 2018. 21:31:43 od roger »
Gente Balcanico!

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3164
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2133 u: 01. 02. 2018. 21:30:33 »
ovaj nacin nosenja puske stvarno samo vidim u africi na safari  telll uf

Vrlo diskutabilan nacin nosenja puske. I upitan po pitanju sgurnosti.
Jedna od prica koje sam cuo jest da proizlazi iz tradicije kad je jedino bijeli lovac imao pusku, a pratioci su nosili.
Pa bi prvi pomocnik ispred lovca nosio pusku preko ramena s cijevi naprijed da je bijeli lovac samo dohvati i privuce sebi ako prilika trazi. To tad nije trazilo ni remen.

I ostalo do danas. zagi
Gente Balcanico!

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2135 u: 02. 02. 2018. 06:28:39 »
Da nisam video ne bih pomenuo
Zar zaista mislite da ce neko da drzi 30-50 lavova na povrsini od 20 000 km2?
I da pusti debele, stare i bogate sa 2-3 profesionalca da ih traze.
Meni je zao ovog nesrecnog Pere,trebao je covek da nakon muke i prozivi sto je od zivota ostalo.
Ti lavovi su uzgajani i tovljeni za odstrel na farmama poput ove.
Na njima nema oziljaka od borbe za hranu,teritorju i zenku..to se ovde zove "canned lion" i ja mogu da ga dobijem za Au$7000...dVi nedelje na bausteli ako radis za sebe.... nedjelju ti jebem...
Pogledajte tu farmu na google earth i videcete krave pored pojila i "letnje putove" koje obilaze ogradjene delove
U ostalom turistima naplate samo $50 za gledanje

« Zadnja izmjena: 02. 02. 2018. 06:32:04 od Ry1 »
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2136 u: 02. 02. 2018. 08:15:10 »
Da nisam video ne bih pomenuo
Zar zaista mislite da ce neko da drzi 30-50 lavova na povrsini od 20 000 km2?
I da pusti debele, stare i bogate sa 2-3 profesionalca da ih traze.
Meni je zao ovog nesrecnog Pere,trebao je covek da nakon muke i prozivi sto je od zivota ostalo.
Ti lavovi su uzgajani i tovljeni za odstrel na farmama poput ove.
Na njima nema oziljaka od borbe za hranu,teritorju i zenku..to se ovde zove "canned lion" i ja mogu da ga dobijem za Au$7000...dVi nedelje na bausteli ako radis za sebe.... nedjelju ti jebem...
Pogledajte tu farmu na google earth i videcete krave pored pojila i "letnje putove" koje obilaze ogradjene delove
U ostalom turistima naplate samo $50 za gledanje
teaa
Ry kakva je razlika  loviti ovog južnoafričkog lava  ili medvjeda kojeg se hrani u Lici i čeka se uz toplu peć, vrhunskog uzgojenog jelena u Baranji, vehunskog srnjaka koji ima svoju hranilicu u Vojvodini, trofejnog vepra u Mačkovcu koji dolaz po svoj klip kukuruza, vrhunskih čeških muflona  i sl. Razlika je jedino u cijeni: "Princip je isti sve su ostalo nijanse!" U pojedinim lovištima gdje sam bio nazočan točno se zna kolliko pojedini klijent ima novaca, što točno želi i koju divljač (trofej) hoće pucati. "Trofejna vrijednost divljači u ovakvim lovovima praktično se zna u jednu točkicu".
Broj osoba koje žele brzo i jednostavno steći lovački trofej je velik. Takav način lova je u porastu jer moderni lovci mlađe ili starije dobi uglavnom imaju novaca a nemaju vremena. Još ako se takav lov ostvari u nekoj dalekoj egzotičnoj destinaciji bude po onoj staroj rimskoj poslovici: "Što mudrost dolazi iz daljega sve je veća!" Na žalost komercijala sve više i više prave i iskonske lovove stavlja u drugi plan.
z10
« Zadnja izmjena: 02. 02. 2018. 08:26:24 od perop »

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2137 u: 02. 02. 2018. 08:44:03 »
Pero ti znas da te smatram pametnim covekom
Lazar je to by default
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2138 u: 02. 02. 2018. 09:03:35 »
koliko znam i njemacki zoloski vrtovi liferuju lavove ili su to radili, biznis ostaje biznis
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2139 u: 02. 02. 2018. 09:19:04 »
pitaj Boga ti posto im je lav delivered to Pasuljanske livade...kupio sam "Pragu"pa da probam
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2140 u: 02. 02. 2018. 10:11:51 »
da  se Tko ne uvredi..
[url]https://youtu.be/qZQE4m7mqZ4[url]
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3164
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2141 u: 02. 02. 2018. 11:02:28 »
koliko znam i njemacki zoloski vrtovi liferuju lavove ili su to radili, biznis ostaje biznis

Lazare, mislim da si u pravu!
Prema opisu video zapisa, u tekstu, ovaj lav je dosao u iz cirkusa u ogradu:



Mislim da je to danas EU zakon, ali slican propis u USA da se divlje zivotinje vise ne mogu koristiti u cirkusima za predstave.

Kad sam bio mali, upravo zbog egzoticnih zivotinja sam i volio ici u cirkus, a danas su nam djeca uskracena za to.
Koliko sad predvidjam iz ove perspektie, ja u svom zivotnom vijeku vjerojatno vise necu nikad u cirkus, jer me skoro nista tu vise ne privlaci.

A kad zabranjuju ovu aktivnost, te se zivotinje moraju negdje prodati. Da ih uspavaju, nastao bi vjerojatno skandal na nivou medjunarodnog po svim medijim... masovni pomor cirkuskih zivotinja uslijed novih propisa...
Gente Balcanico!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2142 u: 02. 02. 2018. 11:09:36 »
u njemackoj je dozvoljeno
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2143 u: 02. 02. 2018. 20:35:06 »
Kad sam bio mali, upravo zbog egzoticnih zivotinja sam i volio ici u cirkus, a danas su nam djeca uskracena za to.

Ma nisu.
HRT2, zasjedanje Sabora.
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2144 u: 02. 02. 2018. 20:39:22 »
 hao d4