Autor Tema: Iz dnevnih novina  (Posjeta: 213315 vremena)

Offline Malivaganac

  • K 100
  • **
  • Postova: 117
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2160 u: 16. 03. 2018. 18:59:51 »
Naoružani su do zuba: Od sto stanovnika zemlje u Švedskoj njih čak 31 ima oružje, u Švicarskoj 45, u Srbiji 58, a u SAD-u koji je prvi na listi- čak 88 ljudi

Offline Ritski lovac

  • K 100
  • **
  • Postova: 297
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2161 u: 16. 03. 2018. 19:47:05 »
Svedjani mogu imati samo 4cevi.
A mi smo dobri. 58 dobra brojka zagi

Offline Malivaganac

  • K 100
  • **
  • Postova: 117
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2162 u: 16. 03. 2018. 19:56:44 »
Samo sam htio pokazat koliko je Hrv. Novinarstvo jadno i koliko su kompetentni u bilo kojoj temi....
Imam tu i kod nas slucajeva di doticni kolega toliko iznosi lazi i obmane ciloj Hrv javnost, a prije toga je bio alfa i omega ovog naseg foruma i pored njega nisi mogao iznit svoj stav(mogao
Si ali bi bio toliko ispljucan).. To samo govori o kolicini bahatosti  koja je bila prisutna...
Ali kako kazu nasi stari "u lazi su kratke noge".....

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2163 u: 16. 03. 2018. 22:32:23 »
Svedjani mogu imati samo 4cevi.
Jeli to nešto novo?
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2164 u: 17. 03. 2018. 15:31:31 »
Casopis Kalibar objavio clanak o nasem lovistu u Francuskoj i mojoj grupi lovac.






Hvala Gospodinu Milanu Ostoicu kao i casopisu KALIBAR

Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline LOVAC77

  • K
  • *
  • Postova: 60
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2165 u: 18. 03. 2018. 10:10:58 »
Egoistična promocija i samodopadljivost kapitalističkog miljea. :pferd:

Offline anubis

  • K 500
  • ***
  • Postova: 900
  • Any time...any place
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2166 u: 18. 03. 2018. 11:13:03 »
Odlično rečeno! zagi

Offline Buhag

  • K 100
  • **
  • Postova: 341
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2167 u: 18. 03. 2018. 13:00:06 »
Časopis koji je  izgubio svaki kriterijum.
Ozbiljnim lovcima i poznavaocima oružja poodavno nema šta da ponudi. Na njegove tekstove pale se još samo početnici u svetu lova i oružarstva.
Tipično EPP glasilo koje za adekvatnu nadoknadu ima da nahvali bilo kakav proizvod ili uslugu.
PS. Koliko je bila novčana ili neka druga nadoknada objave ovog članka, u novcu ili  rostilj  zagi

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3159
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2168 u: 18. 03. 2018. 14:11:37 »
Buhag,

nego imate li neki strucni lovacki casopis koji bi preporucili?  zagi
Gente Balcanico!

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2169 u: 18. 03. 2018. 14:28:45 »
Časopis koji je  izgubio svaki kriterijum.
Ozbiljnim lovcima i poznavaocima oružja poodavno nema šta da ponudi. Na njegove tekstove pale se još samo početnici u svetu lova i oružarstva.
Tipično EPP glasilo koje za adekvatnu nadoknadu ima da nahvali bilo kakav proizvod ili uslugu.
PS. Koliko je bila novčana ili neka druga nadoknada objave ovog članka, u novcu ili  rostilj  zagi
Nemogu da verujem komino je stanovnistvo Ex Yu prostora Izopaceno!
Zar stvarno mislite da je baš sve u novcu i da sve mora da se plati?

Ima još uvek ljudi koj po nešto urade iz entuzijazma  ljubavi i da bi se dostavile prave i ne štimovane infoemacije iz čisto dobre i fer namere.

P.S. Nije postojao nikakav vid kontra usluge a kamoli novcane nadoknade.

« Zadnja izmjena: 18. 03. 2018. 14:30:36 od GPK »
Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline Buhag

  • K 100
  • **
  • Postova: 341
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2170 u: 18. 03. 2018. 14:47:03 »
Buhag,

nego imate li neki strucni lovacki casopis koji bi preporucili?  zagi
Ne znam kakva je situacija u Hrvatskoj ali u Srbiji ni jedan ozbiljan časopis u vezi lova, divljači, oružja, municije i druge opreme.
I ako se tu i tamo javi po koji kvalitetan članak uglavnom su to EPP kao i lovno-politička naklapanja, ko je sa kim, ko koga, kako, čime, zašto ....
Možda nekog zaboli ali to je istina...
Kakvo nam je lovstvo takva nam je i lovačka štampa.

Offline Buhag

  • K 100
  • **
  • Postova: 341
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2171 u: 18. 03. 2018. 15:10:18 »
Nemogu da verujem komino je stanovnistvo Ex Yu prostora Izopaceno!
Zar stvarno mislite da je baš sve u novcu i da sve mora da se plati?

Ima još uvek ljudi koj po nešto urade iz entuzijazma  ljubavi i da bi se dostavile prave i ne štimovane infoemacije iz čisto dobre i fer namere.

P.S. Nije postojao nikakav vid kontra usluge a kamoli novcane nadoknade.
Da, da sve ti verujem, pročitao sam članak i mogu samo da kažem da je BRUKA.
Ni sad mi nije jasno šta je ovim člankom postignuto osim tvoje promocije?
Ako je autor teksta hteo da nas upozna sa Francuskim lovnim zakonodavstvom, lovnim i drugim običajima ove zemlje onda je ovo čist AMATERIZAM.
Da je uzeto u zakup devastirano lovište pa trudom, zalaganjem, znanjem, odricanjem, ulaganjem nakon više godina oporavljeno, treba o tome pisati u nastavcima.
A šta ovde imamo, lovište uzeto u zakup gde zakupac plaća odredjenu zakupninu i postupa po lovnim zakonima države u kojoj se lovište nalazi.
Da nije žalosno bilo bi smešno. I kako se baš tebe setio, je li posetio to lovište ili prepričava tvoje priče?
 Ako je posetio sve mi je jasno, ako prepričava onda mi je jasno kakav je novinar.

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2172 u: 18. 03. 2018. 15:44:02 »
Pa ovo loviste je več godinama u nasem  zakupu samo mi o tome nismo hteli da peomovisemo.

Ovo loviste je bas ovakvo i puno divljači iskljucivo nasim radom i trudom.
Ali ok Poznato mi je da vi dole svi imate Averziju prema nama koji smo napustili prostore Ex Yu.
Vi i dan danas smatrate da smo u Diaspori  neki robovi koji radimo poslednje poslove i da smo glupi neobrazovani needukovani da smo neitegrisanu u drustvubu kom smo se nastanili.
Nije tako.

Neko je hteo nekog je zainteresovalo da vidi da cuje kako to funcionise negde u svetu i mislio je da ce to nekom biti zanimljivo.


Ja ne mogu imati nikakve koristi od ovog teksta u Kalibru a i Zov je pisao pre par meseci.
Ja mogu imati samo štetu kao sad ove vase komentsre u kojima pokusavate da oeogurate da sam tekst platio ili neku drugu nadognadu. Da minjebpotrebna reklama. Za kohoj ja nikakve potrebe nemam jer ja u lov iskljucivo novcano  ulazem a nemam nikakvu novcanu dobit.

Lov je moja ljubav  strast a u ljubav i stras samo je samo ulaganje nema zarade ni profita.
Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!

Offline Buhag

  • K 100
  • **
  • Postova: 341
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2173 u: 18. 03. 2018. 15:49:23 »
Mnogo napisanog malo rečenog.
Jesi li ugostio autore tekstova u časopisima ZOV i KALIBAR?
Ako nisi, na osnovu čega su napisali i objavili članke?
Samo toliko odgovori.

Offline GPK

  • K 500
  • ***
  • Postova: 517
Odg: Iz dnevnih novina
« Odgovori #2174 u: 18. 03. 2018. 16:19:24 »
Ne nisam ih ugostio ali au neki njihovi pznanici lovili u nasem lovištu.
Pricali im kako su bili ugosceni kako su lovili. Koji su prooisi i zakoni. Koja je diciplina i koliko se paznje posvećuje bezbednosti i sigurnosti samog lova.
Na osnovu tog njihovog iskustva  Autor teksta me je kontaktirao pitao dali moze da napise i objavi pricu. Sve sto ga je intetesovalo prosledio sam mu pravila i propise kao i sve sto mu je potrebno. Za tekst.
Ma znam drug da je to tako kad se napise o nikom ko je uradio nesto vani. A to sto su pune novine kojekakvig budalastina po maticama to je sve ok i sve te tekstove koje su objavili sve je to novinar autor reporter sa lica mesta zabelezio na papir ili traku.
Stvarno postaje sve smesno kojiko svaku stva izokrenete popljujete degradiraze i omalovazite.

Vi ne mozete u Hrvstskoj Bosni Srbihi da nadete grupu lovaca od 10 clanova koji rade love svi ko jedan za zajednicki interes lova.
A eto nas 10 sa Ex Yu prostora i 7 Francuza radimo za jedno za opsti boljitak naseg lovista.
Jaki ljudi ne napadaju nikad!
Nemaju potrebe,znaju da su jaki.
Slabi ce te uvek napasti.
Njimama treba glupo opravadanje za sopstvenu nemoc!