Autor Tema: Ministar Bajs -razvoj lovnog turizma...  (Posjeta: 421 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Ministar Bajs -razvoj lovnog turizma...
« u: 22. 01. 2011. 17:31:39 »
 http://www.vecernji.hr/vijesti/bajs-razvoj-lovnog-ujedno-je-razvoj-kontinentalnog-turizma-clanak-242854
Evo pravi covjek na pravom mjestu. Lovio sam u ovom lovistu -prva liga  d4 , nazalost ne i sa aktualnim ministrom i Zupanom BBZ , njih ponekad sretnem na jednom drugom mjestu  rostilj  z10.

Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Ministar Bajs -razvoj lovnog turizma...
« Odgovori #1 u: 24. 01. 2011. 20:37:36 »
ma,to je samo prdac u vjetar.....
to isto dodje kao kad titanik tone , a casnici predlazu ofarbat palubu....

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Ministar Bajs -razvoj lovnog turizma...
« Odgovori #2 u: 25. 01. 2011. 13:53:11 »
ma,to je samo prdac u vjetar.....
to isto dodje kao kad titanik tone , a casnici predlazu ofarbat palubu....
 
Pa oni sigurno nece promijeniti svijet , pozitivni signali dolaze iz jedne od vodecih zupanija u lovnom turizmu Tko god da je lovio ovdje moze potvrditi visoku strucnost ljudi i zavidan nivo organizacije svih koji se bave lovstvom pocevsi od ZLS pa na nize.Sam smjestaj i prirodni resursi ,bogata i raznovrsna stanista zasluzni su sto dobar dio zitelja ove zupanije ima u nasljedje aktivnosti uz lov ili lovstvo opcenito.Evo da ne duzim,ministar Bajs danas je prava osoba na pravom mjestu da jos jedamput promovira vaznost lovnog u ukupnosti hrvatskog turizma.

Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Ministar Bajs -razvoj lovnog turizma...
« Odgovori #3 u: 09. 02. 2011. 19:07:29 »
kolega,nemoj krivo protumacit moju misao...
lovac sam postao upravo u toj zupaniji i tamo lovio,,poznajem ljude koji rade u savezu,, iskreno svaka ima cast,iznimni ljudi i lovci,,odrastao sam na obroncima Bilogore,poznajem krajolik,prirodne resurse i sve nabrojano,dijete sam Bilogore i Podravine.

ono na sto sam ja mislio je upravo nesto drugo,,

psi laju a karavane prolaze....

price o boljitku i boljim vremenima uvijek istaju samo to-price.
bez obzira,ime samo po sebi ne znaci nista,bez obzira na kojoj poziciji se covjek nalazi ako za to nema blagoslova od iskljucivog politickog vrha,a trenutno u vrhu nema osobe koja uopce i shvaca sto znaci biti lovac.
mi ih ne zanimamo,mi smo iskljucivo samo gradjani koji imaju oruzje i kako takvi potencijalni manijaci iliti neznam sto slicno.

lov kao turizam u Hrvatskoj je nepozeljan vec od samih lovaca,jer dolazi do situacije da lokalni lovci gone divljac strancima a na tu istu divljac nesmiju i sami ici u lov(ili nemogu to sami da si priuste).
pa zatim, lovista koja su godinama na lokalnoj razini bila odrzavana i razvijana ce doci u ruke privatnim zakupcima koji ce preko politickih veza doci do toga.
zato ce neki Ivo ili Mato bas sa odusevljenjem gledat kak neki Spanjolci pucaju po livadama i sumama gdje su oni sami radili ceke i ostale objekte,brinuli o divljaci ,a sad vise nemaju pristupa ni blizu.

meni nema ljepsih lovista od Bilogorskih, no sve pokupile Hrvatske Sume(bar one najbolje), i sad gdje je nekad moj otac isao u lov ja mogu samo sa foticem,,nije mi bas drago....


a propo tih Hrvatskih Suma, sa novcima koji su dobile prodajuci drvo koje je kao nase(drzavno,javno),se zakupe lovista koja su izgradjena i razvijena sa naporom  malih ljudi(nasih ljudi),,, pa je to sad privatno dobro,rezervirano za turiste....no to je vec neka druga tema(tabu)...