Autor Tema: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin  (Posjeta: 15157 vremena)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #45 u: 05. 04. 2008. 09:14:36 »
Broj pasa je bio očekivan, po mom mišljenju nije premali. Trinaest pasa za IPO je i više nego dovoljno.Imali smo dvije grupe na različitim terenima.Jedna šest, a druga sedam pasa.
Što se tiče uzgojne smotre tu je trebalo biti više pasa, al ponavljam na ovaj Ispit i Smotru došli su samo najbolji u Hrvatskoj, a oni koji prodaju maglu i štancaju štenad za prodaju pod rezultatima CACIB, CAC, BOB i sl. oni se među nas ne usude doći.

Tereni su za svaku pohvalu po pitanju količine divljači!
Imam osijecaj da si u pravu,nazalost!
 Ocito je da se mnogi i previse hvale bez nekog dokaza....

Offline NLT

  • K 100
  • **
  • Postova: 252
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #46 u: 05. 04. 2008. 16:10:22 »
Ja sam svjestan da moj pas nije nesta super i da nisam dovoljno radio sa njim ali mi je bilo vazno da ga ocijene najbolji ili naj iskusniji koji postoje.Jednom prije Hrvoje je spomenuo da ce ispit biti ostar i bez gledanja kroz prste kako je znalo biti a to je za dalji uzgoj mnogo vaznije.Nadam se da ce se ovo ponavljati sve do dana kada svi NLT u Hrvatskoj budu ocijenjeni pa da se vidi gdje smo i gdje treba da idemo.

Broj pasa je bio očekivan, po mom mišljenju nije premali. Trinaest pasa za IPO je i više nego dovoljno.Imali smo dvije grupe na različitim terenima.Jedna šest, a druga sedam pasa.
Što se tiče uzgojne smotre tu je trebalo biti više pasa, al ponavljam na ovaj Ispit i Smotru došli su samo najbolji u Hrvatskoj, a oni koji prodaju maglu i štancaju štenad za prodaju pod rezultatima CACIB, CAC, BOB i sl. oni se među nas ne usude doći.

Tereni su za svaku pohvalu po pitanju količine divljači!
Imam osijecaj da si u pravu,nazalost!
 Ocito je da se mnogi i previse hvale bez nekog dokaza....

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #47 u: 06. 04. 2008. 12:32:08 »
Pas ti je dobar, a bio bi i bolji da si ga pripremao za Ispit. Bez obzira na rezutat trebaš biti zadovoljan jer ocjeniti psa pred sucima specijalistima i pred nekim tko sudi sve pasmine nije isto.Ovakav Ispit po kvaliteti suđenja i organizaciji nije održan od kad se ja bavim kinologijom, znači zadnjih 15 godina ( vjerojatno i više).Samo ovako kinologija može iči naprijed i do izražaja može doči istinska kvaliteta pojedine pasmine.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #48 u: 07. 04. 2008. 09:05:07 »
Hvala svima na pohvalama i molio bih Deane da nam ukaze na te sitne propuste da nebi ponovili iste sljedeci put
 
Dragi kolega, možda je bolje da se prvo predstaviš, nego da sa prvnim postom  prozivaš ljude.
Neke detalje se može doraditi jer su stvarno zanemarivi, a ja ih kažem kao dobronamjeran savjet, jer sam to sve gledao kao promatrač. Npr. ispituje se strah od pucnja, a osoba koja puca nema municije?! Prevoditelj i sudac kažu i rukama pokažu sudionicima-vodičima pasa kako da se kreću u krug i vode pse, a oni krenu u šumu. Voditelj ispita zove prvu grupu na slikanje, a guraju se slikati svi koji su blizu...

Offline SBK

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #49 u: 07. 04. 2008. 15:28:05 »
Hvala svima na pohvalama i molio bih Deane da nam ukaze na te sitne propuste da nebi ponovili iste sljedeci put
 
Dragi kolega, možda je bolje da se prvo predstaviš, nego da sa prvnim postom  prozivaš ljude.
Neke detalje se može doraditi jer su stvarno zanemarivi, a ja ih kažem kao dobronamjeran savjet, jer sam to sve gledao kao promatrač. Npr. ispituje se strah od pucnja, a osoba koja puca nema municije?! Prevoditelj i sudac kažu i rukama pokažu sudionicima-vodičima pasa kako da se kreću u krug i vode pse, a oni krenu u šumu. Voditelj ispita zove prvu grupu na slikanje, a guraju se slikati svi koji su blizu...

E pa dragi kolega ja nisam prozivao kako ti pises "ljude" vec tebe a sto se tice tvojih doboronamjernih savjeta vise mi izgledaju kao pametovanje nekoga tko nije takvo sta nikad organizirao
« Zadnja izmjena: 07. 04. 2008. 22:47:30 od SBK »

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #50 u: 07. 04. 2008. 15:47:59 »
 Pa Dean je izjavio što nije štimalo i za drugi puta nema razloga da se to ne popravi
i naravno da bude bolje, d4 , ali da ga ti prozivaš i optužuješ za pametovanje, vjeruj,
odabrao si krivog čovjeka. Ako se neko trudi i želi nešto napraviti što u svom lovačkom
društvu, u kinologiji, ovdje na forumu... onda je to definitivno Dean!
 
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline SBK

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #51 u: 07. 04. 2008. 16:27:23 »
Svaka cast Deanu na zelji i trudu za boljitak u HR kinologiji, ali od svega kriminala i propusta na vecini lovno kinoloskih manifestacija on apelira na nedostatke u jednom od prvih bisera Hrvatske lovne kinologije

Offline madhunter

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
    • MadHunter
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #52 u: 07. 04. 2008. 17:27:09 »
Moram se složiti sa SBK! Mislim da nije propust ako se za dodatno ispitivanje na šus čeka minuta do dvije da neko donese patrone, a ako vodić nezna gdje je ljevo ili desno dok ga sudac usmjerava to isto nije propust organizatora.
Mislim da Dejan nije mislio ništa loše,  a isto tako tvrdim da ovako organiziranog i kvalitetno odrađenog Ispita nije bilo u Hrvatskoj zadnjih dvadeset godina.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #53 u: 08. 04. 2008. 08:54:56 »
 Ma naravno, pa svi znamo kakve su utakmice održavane i još uvijek se održavaju
kod nas ali bolje da to i ne spominjem da ne navlačim još veću sramotu!
 Smotru koja je održana u Zelendvoru podržavam a isto tako i Klub NLT! d4
Mislim da je to jedini ispravni put da se napravi selekcija pasa i da svi
krenemo u jednom ispravnom smijeru.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #54 u: 08. 04. 2008. 10:24:15 »
Ja sam rekao kaj o svemu mislim u zadnjih nekoliko postova i nemam se namjeru prepucavat s nekim. Kom je to interesu, samo naprijed, ali ja odustajem od svake daljnje rasprave.

Zoran

  • Gost
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #55 u: 08. 04. 2008. 10:30:22 »
SBK sta si se ti raspiso ko da ti je rođendan!
pusti ti deana on je invetrarski pametnjakovic na forumu, to mi znamo !
a ko si ti?

Offline SBK

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #56 u: 08. 04. 2008. 20:32:00 »
prijatelju zorane nisam se ja raspisa imam 3 posta do sada, nego sam postavio normalno pitanje na glupe komentare a dobio jos gluplji odgovor i povlacenje iz rasprave(toliko o ustrajnoj borbi za ispravnu kinologiju)

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #57 u: 08. 04. 2008. 20:50:06 »
Čemu se odmah dižeš na zadnje noge....????????? tsd

Offline SBK

  • K
  • *
  • Postova: 31
Odg: II. Specijalna smotra terijera i IPO, Zelendvor-Varaždin
« Odgovori #58 u: 08. 04. 2008. 21:44:42 »
TKO ???

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša