Autor Tema: rad na krvnom tragu  (Posjeta: 11594 vremena)

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
rad na krvnom tragu
« u: 21. 09. 2012. 11:55:26 »
polagala kuja Assa Vitežanska sa vodičem Rasim lJubjankić iz Cazina Zaselje Vitez BiH 15.9.2012 godine
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline fruškogorac

  • K 100
  • **
  • Postova: 135
Odg: rad na krvnom tragu
« Odgovori #1 u: 21. 09. 2012. 19:21:36 »
Da li je samo polagala ili je i položila.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: rad na krvnom tragu
« Odgovori #2 u: 02. 10. 2012. 11:28:14 »
Da li je samo polagala ili je i položila.
položila naravno i to uspješno,obzirom da je kujica jako smirena treba  nastaviti sa usavršavanjem i u praksi naravno što više da kuja "obavjesti" pronalazak "specifičnim ponašanjem "  jer je često u teškim brdsko-planinskim uslovima nekad i veoma teško slijediti psa čitavo vrijeme na povodniku a takođe i "držati korak"...Što je najbitnije u svemu ovome da lovci u BiH vide svrhu obuke pasa i kada ostvare praktično pronalaženje divljači (ranjene i odlutale)znat če to cijeniti s više optimizma
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline ika

  • K
  • *
  • Postova: 17
Odg: rad na krvnom tragu
« Odgovori #3 u: 22. 11. 2012. 09:43:32 »
Samo da pitam, dok prođem sve teme potrajat će malo, al ovo mi se čini prikladnom za moje pitanje.
Naime čitala sam nešto o tom polaganju, pa kako postoje ispit sa tragom strarim nekoliko minita, pa zadim 30 i sve do 90, i naravno s određenim koracima i nekim kutevima, ne znam koliko su to stare infomacije pa me interesira el je to tako ili kad polažeš krvni trag samo ga položiš i to je to, nema ovih nazovimo dubljih ispitivanja, ili opet bude sve u tom jednom ispitu.
The cat has too much spirit to have no heart.

Offline STARI AVDZIJA

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1285
Odg: rad na krvnom tragu
« Odgovori #4 u: 27. 11. 2012. 17:22:12 »
U JEDNOM ISPITU naravno samo vještački trag krvi treba da je star više sati i položen prije ispitivanja ,naš pravilnik koji primjenjujemo može se naći na www.kkbarak.net  mislim da je postavljen na nekoj temi
"Strpljiv i uporan, kao pas barak,koji ne pušta ono što uhvati zubima,pa makar mu čeljust razbili"
Meša Selimović

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: rad na krvnom tragu
« Odgovori #5 u: 03. 05. 2014. 11:24:21 »

ISPIT U RADU NA KRVNOM TRAGU

Lovački savez Karlovačke županije  u suradnji s LD "Lisica" Skakavac organizira ispit u radu na krvnom tragu koji će se održati 17.05.2014. u lovištu IV/115 "Skakavac". Prijave pasa za ispit primaju se u tajništvu saveza u Karlovcu. Broj pasa za ispit je ograničen, pa molimo vlasnike pasa koji žele pristupiti ispitu da se prijave dok još ima slobodnih mjesta. Suditi će lovnokinološki suci Zlatko Novak (171) i Siniša Pavić (179). Okupljanje sudionika će biti 17.05.2014. u Skakavcu s početkom u 09 h kod lovačkog doma.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline darkob

  • K
  • *
  • Postova: 16
Odg: rad na krvnom tragu
« Odgovori #6 u: 04. 05. 2014. 11:53:02 »
posto sam iz Njemacke i vodim Bavarskog Krvosljednika sa polozenim ispitom.

zanima me kako se polaze u Hrvatskoj na  Trag !
Daljina Traga kako je postavljeno ,koliko Krvi , koliko odsojeno itd..


Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: rad na krvnom tragu
« Odgovori #7 u: 06. 05. 2014. 08:46:53 »
evaeva...dal se smije po noci u Skakavac???
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!